Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 59
Like Tree40Одобрявам

Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #1

    Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Здравейте, имам въпросния климатик от 4 години и съм нямал проблеми с него досега. Първия ми проблем е че започна да дефроства на всеки 20 мин., преди това не го е правил. Викнах майстори които не му премериха фреона и казаха че няма, добавиха му към 800 грама допълнително и викат поне няма да дефроства. Да ама той стана по зле и дори спря да духа топло. Викнах друга фирма, дойдоха изхвърлиха стария фреон, сложиха както си е написано и климатика духна топло. Сега проблема е следния:

    При стартиране около 10 мин духа студено после минава на топло. Ако е настроен на 23 градуса работи около 10 мин в момента в който мине на топло макс 10 мин на топло и бие дефрост. В момента вън е 13 градуса няма скреж по питата. Вдигна ли градусите на 24 не влиза в дефрост но немога дa сменя скорста на fan speed. Няма значение на коя степен го правя той си духа едно. На авто пада скороста но на ръчнл не се сменя. Евентуално ако се задържи без да изключи около 40 мин чак тогава разрешава да се вдига и сваля fan speed. Предните умници казаха че трябва да сменя платките който струват едва ли не колкото нов климатик. При запитване дали се ремонтират казаха че това не подлежи на ремонт само ново. Ще се радвам на мнения. Климатика не е купуван от мене. Но в момента ако мога да си спестя купуване на нова машина ще съм доволен. Благодаря ви.

    Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #2

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB26C

    Няма да си решите проблема с питане по форуми. Каквото и техническо мнение да получите е очевидно, че ви трябват добри сервизни специалисти. Това не е никак лесна задача у нас в днешно време. Повечето майстори си имат достатъчно работа да продават и монтират нови климатици. Извънгаранционните ремонти не са им приоритет. Някои само ще ви мерят и сменяват фреона. И ще ви казват да си купите нов климатик, защото не могат или не искат да ремонтират. Но и да си намерите добри майстори, наистина ремонтът ще ви струва пари и време. Въобще все повече ситуацията с всички битови уреди се превръща в купуваш - ползваш с гаранционна поддръжка - след по-сериозен проблем извън гаранция сменяш с нов.
    Този пост е редактиран от VanDan; 24-09-22 в 04:03.
    Palev одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #3

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB26C

    Тука идеята не е да си спестя ремонта а по скоро търся мнение от някои да е имал същия проблем за да не ми взимат пари за ненужни неща. Последно ми казаха че външната платка е 700 лева. Е не че нещо ама то по добре нов климатик при това положение.

    Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #4

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB26C

    Точно проблемът е да намериш свестни майстори, които да установят правилно проблема и да могат качествено да извършат ремонта. Например да ремонтират платката, а не да я сменят с нова на сляпо. Каквото и да ти се напише във форума, трябва да минеш през горното.
    Rumb@ta одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #5

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB26C

    Ами ако нвкой знае свестни майстори за Бургас ще се радвам да сподели. А каква е логиката да не може да се контролира fan speed-a, в смисъл като го пусна на авто намяла скороста усилва и тн, обаче в ръчен режим стои на 1 скорост и не се променя. След като напряви някои друго изключвяне след около 10 мин го чувам как се отпушва един вид, и степените ряботят някои път неможе. Странна работа.

    Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #6

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB26C

    Колеги относно моя проблемен климатик след подмяна на фреона и двата сензора или датчици работи добре. Но има ли вариант да се излъже външния датчик като паднат температурите около 0° да не дефроства всеки 20 мин. Много интересно на 3 градуса за цял ден няма проблеми. Достига температура даже си пуска он/оф. Паднаха на 0 и започна на всеки 20 мин. Настроен е на 23 градуса на 3 степен на вентилатора. Пробвах да му пусна економи мода както съветваха в други теми без резултат. Виждам че има хора които предлагат външния датчик да се премести на по топло място или го манипулират по няккаъв начин но си нямам представа как го правят. Ама дайте идея къде да го преместя на по топло, да запуша ли тръбата отпреде и тн. Само да кажа че по питата няма грам скреж. Или ако някой може да го направи това на място от Бургас съм още по добре. Благодаря ви.

    Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #7

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    PPP1 тук модераторите са люти и няма ти тъпят простотиите във всяка тема. Това че оспами целия раздел "Отопление" и не те изритаха няма да ти се размине и тук!!!
    п.п. докато го напиша и оп няма мнение
    lazarus18, rosswen и HRS9 харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #8

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Аз не виждам къде и какво съм оспамил като съм написал само 3 мнения в моята си тема. Нали форумите за да се потърси мнение и съвет. Не виждам на кой преча.

    Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #9

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    разбира се ,че може да се модифицира за да размразява по рядко или само при нужда .. обикновено се прави с поставянето на паралелен резистор на дефрост термистора ,но неговата стойност трябва внимателно да се подбере ( а най добре е първо да се сложи тример примерно 0-500кОма с кабел вътре в помещението и да се експериментира )

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #10

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Ами сега говорих с техниците. Аз немога да схвана нещо. Първо ми казаха че ся сменили всички датчици. Вътрешния тръбния и външния тоз който е закачен горе на питата. Сега ми казаха че трябвало да погледнат долния датчик да не е в него проблема, понеже той бил главния за дефростите. Някой с повече опит да сподели дали е така или ме мятат на черешата. Отделно немога да се съглася че в хола имам една умряла Осака на 7 години дето баща ми я купи и толкова плюене по тази марка тогава и тя работи без никакви ядове я спре за 1 дефрост на 24 часа я не, а машина като Дайкин да създава такива проблеми. Дори и да е по нисък клас не би трябвало да е толкова тъпо замислено. А дайкина е сложен в кухня с остъклена тераса, на кухнята дограмата е нова. Кухнята е панелка 1.70 х 3.40. Или нещо такова. Нямам как тоз климатик да не иска да отоплява такова малко помещение.

    Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #11

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Не че нещо, ама 6кв, можеше да си ги топлите и с някое 500W конвекторче.
    Аз не знам машина, която да работи коректно в такова помещение.
    Gena_bs одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Цитат Първоначално публикувано от ZeroColdX Виж публикацията
    Ами сега говорих с техниците. Аз немога да схвана нещо. Първо ми казаха че ся сменили всички датчици. Вътрешния тръбния и външния тоз който е закачен горе на питата. Сега ми казаха че трябвало да погледнат долния датчик да не е в него проблема, понеже той бил главния за дефростите. Някой с повече опит да сподели дали е така или ме мятат на черешата. Отделно немога да се съглася че в хола имам една умряла Осака на 7 години дето баща ми я купи и толкова плюене по тази марка тогава и тя работи без никакви ядове я спре за 1 дефрост на 24 часа я не, а машина като Дайкин да създава такива проблеми. Дори и да е по нисък клас не би трябвало да е толкова тъпо замислено. А дайкина е сложен в кухня с остъклена тераса, на кухнята дограмата е нова. Кухнята е панелка 1.70 х 3.40. Или нещо такова. Нямам как тоз климатик да не иска да отоплява такова малко помещение.
    Дайкините са така - дори моята 50-ка от подписа, уж е висок клас - купувана преди повече от 10 години от неделята когато падна навън температурата под +2 градуса започна дефрост на 45 -50 минути при темперирано преди това помещение в което се пускаше по 2-5 минути на 15 минути поради достигнати градуси.

    Единствено за най-високия клас дайкини уруру-сарара произведени последните години има добри отзиви за рядък дефрост.

    Тошиба се славеха с много рядък дефрост, но пък последните 1-2 години и за тях има подобни оплаквания.

    Бе то оплаквания има за всички климатици, но аз ако купувах бих избирал среден или висок клас тошиба или фуджицу. След тях бих избирал между МЕ и МХ.

    П.П.
    Не вярвам да ти помогнат техниците от фирмата която ти го е продала и монтирала, но пък ха дано да помогнат.

    А принципно да си купиш климатик и след това "да го правиш" си е щуротия. Просто купуваш топлещ климатик.

    Няма и 5 дни студ и се започна с оплакванията с дефростите...Нямаше последните 5 години истинска зима и сега за 5 дни си пролича кой климатик и модел колко може...

    П.П.2.
    Алекси не го слушай за монтажа на разни му датчици - питай го да си каже как си решава проблема с проблемни климатици в Продавалника/ОЛХ...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #13

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Имам конвектор в спалнята. Идеята на климатика беше да топли кухнята и коридора които е още 3 квадрата. Но така като гледам май ще го оставя само за охлаждане и един конвектор и решавам проблема.

    Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #14

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    те не са ли и трите датчика на едно навързани ? като реших да режа моите за това се отказах. хубава тема . не бачка правилно машината 40 духа 20 размразява тоя модел под 0.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #15

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Тази моята е 20 мин духа 10 размразява неможе да стопли. Истината е че докато беше я гаранция никакви проблеми. Даже и на -10 не е спирала толкова. От миналата зима и стана нещо и немога да разбера какво. Лошото е че който и майстор дс дойде те убеждава в нещо различни. Един платка за 700 лева. Другия винтил някакъв за 509 лева. Третия тези машини неможели дс работят с толкова фреон килкото пишело искало още. Допълни го с двойно и той климсщатика стана по зле. Сега утре ще дойдат да сменят този датчик долния който бил на най студената точка и ще го вдигнат нагоре дс видим дали ще укаже малко поне ефект.

    Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за daikin ftxb25c/rxb25c
    От tacho във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 12-12-18, 15:36
  2. Ще се справи ли Daikin FTXB25C?
    От jordanik във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 11-07-16, 14:10
  3. Въпрос относно проблем с Audio на DVR
    От Borisss във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 10-07-16, 15:49
  4. Въпрос за дистанционно за ДАЙКИН?
    От LEGAL във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 09-03-14, 08:47
  5. Имам въпрос относно проблем на фотоапарат CANON SD 870 IS
    От valentino76bs във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-11, 22:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе