Страница 17 от 29 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 425

Daikin FTXC SENSIRA - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #241

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Ross може да напише няколко реда.
    При тебе ftxc35c ли е или друг.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #242

    Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Ross може да напише няколко реда.
    При тебе ftxc35c ли е или друг.
    При баща ми е ftxc35b, но разликите им са май само козметични. При него са няколко броя. В малките стаи не знам дали не са 25-ци, не съм сигурен. Нямам спомени за шум от фреон. Дори и в дефрост го вкарах, но беше относително тих. Имаше някакъв шум от външното, но той май беше при 400-600W. Определено се предаваше нещо от външното, в определени условия, но не от фреона. То и монтажът му не е идеален, поне е 3-4м тръбния път. Писал съм отзиви. Като цяло машината е деликатна, но не е от много топлещите. Добра е за помещения с малки загуби. Дефрост алгоритъма им е малко странен. Не винаги дефроства съвсем по нужда, поне такива са впечатленията ми. Не съм прекрарвал прекалено дълго време покрай машината. Бях писаш по-подробно някъде как бачка, разрови се. Общо взето, съвпада с мненията на другите. Между другото, почти не слиза под low, което е 26-27dB, колкото на Тошибата ти/ни. Като шум от потока, няма да е много по-различно.
    П.п. Не знам какво се оплакваш от Тошибата, че ти е шумна, но там няма и наченки на шум от фреон, при каквото и да е условия. Поне при мен е така. Пластмасите не пукат повече от тези на модела от темата. В смисъл такъв, не очаквай кой знае колко по-тиха работа.
    Този пост е редактиран от rosswen; 28-10-21 в 09:39.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #243

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Как така от не много топлещите. Искате да кажете, че е по-слаб или духа хладно на минимум. Иначе празни дефрости почти няма.
    За 1350 лв е добре. Сравнително тих е за тея пари.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #244

    Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Не, не искам това да кажа, не съм хванат от гората. На 600-700W натоварване, изобщо не впечатлява като топлене. На Миланов специално, ще му се стори като струя от вентилатор, спрямо неговите. Дори баща ми каза "абе май се минах, нещо не топли добре като стане под 0-та". Той е в къща, без кой знае какви изолации. Там веднага си проличава кое може и кое не.
    Само да вметна, че баща ми не е манияк на тема високи температури. Той си вирее идеално на 22-24гр.
    П.п. За цената си, машината е много добра! Просто искахте да съм максимално обективен. На тази цена има и по-топлещи, но при тях комфортът куца.
    Този пост е редактиран от rosswen; 28-10-21 в 09:53.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #245

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Ами вътрешното му тяло според мен е по-късо със силна струя. На мен също са ми го опричавали на вентилатор. Поне не чатка.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    64
    #246

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    23гр. на mitsu zm-s = 27 гр. на ftxc
    Аз така ги виждам нещата. Ако има някой да пренапише софтуера машината може и да се оправи.

    Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    4
    #247

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Здравейте,

    Взех ftxc25c, първите ми впечатления са, че качеството на изработка е доста ниско ( но не мога да споделя как са другите модели на тази цена). Имаш 5 опции от дистанционното, при опцията за най-ниско ниво на шум си се чува как работи, наистина прилича на вентилатор. Няма опция за промяна на ляво или надясно, а само нагоре и надолу, струята си е силна и се усеща. Ако може някой да сподели, най-добрата опция за спане, auto или борчето за без шум. При нисък шум и Еко, работи почти постоянно и е леко дразнещо.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #248

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Мидея Брезелес, май наистина го бие в това отношение. За съжаление, още не съм я дебнал как обезскрежава. Ти се радвай, че духа постоянно. Значи е правилно оразмерен. Преди да си лягаш го давай на 1 степен.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #249

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    тя мидеята го бие във всяко отношение не само в това .. доста орязана машинка е Сенсирата ,но пък е Дайкин

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #250

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    То преди време, на едно място си говорихме, един вика супер доволен съм от Mitsubishi AP, нещял да чуе за друго, ама 2 пъти се разваля. Много се смях.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #251

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от devilwish Виж публикацията
    ...............Ако може някой да сподели, най-добрата опция за спане, auto или борчето за без шум.......................
    Няма такава опция. Спането на климатик (каквато марка и модел да е) винаги е шумно и дразнещо.
    Аз при моя дайкин спя само на борче. Без еко и други глупости. (Той си е достатъчно еко и без да включвам екото.)
    Струята я насочвам да се блъска в близката до него стена. Така най му се разсейва струята при мен.
    Този пост е редактиран от mimojef; 28-10-21 в 19:42.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    64
    #252

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от devilwish Виж публикацията
    Здравейте,

    Взех ftxc25c, първите ми впечатления са, че качеството на изработка е доста ниско ( но не мога да споделя как са другите модели на тази цена). Имаш 5 опции от дистанционното, при опцията за най-ниско ниво на шум си се чува как работи, наистина прилича на вентилатор. Няма опция за промяна на ляво или надясно, а само нагоре и надолу, струята си е силна и се усеща. Ако може някой да сподели, най-добрата опция за спане, auto или борчето за без шум. При нисък шум и Еко, работи почти постоянно и е леко дразнещо.
    Аз спя на 1ва степен, защото на борчето не може да стопли както трябва. Стаята ми е северна студена спалня и никой не ме топли от никъде. Ако стаята е добре изолирана и няма топлозагуби може да се спи на борче.

    Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #253

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Спането на климатик на мен вобще не ми е проблем. Нито търся тих режим. Особенно когато съм уморен, само когато легна заспивам. Иначе на 40 децибела спя спокойно. Дефроста ме стряска. На Фуджито особенно. През нощта го държа на 22-3 градуса а денем на 25. Когато го намаля, той спира, намаля турбината. Вече колко шумен става през нощта не ми е проблем.

  17. rym
    rym е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    64
    #254

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    тя мидеята го бие във всяко отношение не само в това .. доста орязана машинка е Сенсирата ,но пък е Дайкин
    Да. За сетен път се убеждавам, че не е препоръчително да се купуват евтините модели на скъпите марки.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #255

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Какво не ти харесва, обобщи н няколко реда.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 29 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми
    От pavkata88 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 483
    Последно: 01-02-24, 19:34
  2. Проблем с Daikin Sensira
    От Norek1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 15-11-23, 09:58
  3. Отговори: 8
    Последно: 03-02-22, 23:45
  4. Покупка на климатик DAIKIN FTXC25B SENSIRA.
    От krasi80 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 21-04-21, 15:26
  5. Проблеми с новините, триене на коментари и др...
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-03, 12:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе