Страница 5 от 29 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 425

Daikin FTXC SENSIRA - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #61

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Острата и хладна струя прави помещението на практика неизползваемо по протежение на нейната дължина, което при малки стаи означава към една трета от обема им. Този недостатък на практика убива почти всички други предимства. Единственото решение е клапите отвесно надолу. При МХИ го няма това нещо, там кусурът са втулката и лекото пукане отвреме навреме. Но топлината е все едно от радиатор. Никакво течение и само топъл полъх с голям дебит, който не се усеща. Говоря за ЗС-С, новия на Р32 не знам как е.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #62

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa1 Виж публикацията
    Острата и хладна струя прави помещението на практика неизползваемо по протежение на нейната дължина, което при малки стаи означава към една трета от обема им. Този недостатък на практика убива почти всички други предимства. Единственото решение е клапите отвесно надолу. При МХИ го няма това нещо, там кусурът са втулката и лекото пукане отвреме навреме. Но топлината е все едно от радиатор. Никакво течение и само топъл полъх с голям дебит, който не се усеща. Говоря за ЗС-С, новия на Р32 не знам как е.
    Тази толкова "страшна" струя се усеща само ако си фронтално срещу климатика и клапата е настроена да духа срещу теб . Решението ако ти пречи е клапата която е една и голяма не на долу , а в хоризонтално положение й струята изчезва безследно , но благодарение на тази дълга струя температурата се поддържа като клин . Дявола не е толкова черен както изглежда отстрани .

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #63

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    На старите мицубишита на хеви, струята си я формираш самичък такава, каквато си искаш - къса или дълга. Има и опция за автоматичното и параметриране според помещението и мястото на вътрешното тяло в него. В режим "сън" може да се зададе такова положение на клапите, че те да не се движат при он - оф. Какъв е проблема на дайкините, че това да не може да се прави? И защо в режим на отопление компресорът тръгва след вътрешния вентилатор?

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #64

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Според мен дори абсолютно се обезсмисля монтирането на по-високия клас, който е почти двойно по-скъп, в топли помещения до 14-15м2, ако не държите изрично на флаш стриймър. Минимумът е предостатъчно нисък, а и да изключи някой път, то не се забелязва. Вижда се, че и дефрост алгоритмите им вече са еднакви, което до скоро не беше така.
    На високия клас изключително ниския минимум на охлаждане е незаменим.
    Ако се ползва само за отопление наистина няма смисъл о по-скъп вариант. Така както го описва Gerhar, поведението му узглежда досущ като на моя. С изключение на консумацията преди ОФФ. Моя като усети че няма на къде, вдига консумацията с 30-40 вата за 2-3 минути преди да изключи. По този начин повишава температурата в стаята с половин-един градус. (за по-дълуг ОФФ вероятно).

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #65

    Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Предполагам, че и на охлаждане ще се представя добре. Деликатна машина е. Като се стопли повече, ще отида да проверя 35-цата как се държи и на какви минимуми слиза.
    П.п. Дори и да не слиза колкото Перферата, знаеш че ма МЕ минумумите не са кой знае какви, но са перфектни за охлаждане.
    Този пост е редактиран от rosswen; 14-03-21 в 21:29.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #66

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Това са нюанси на работата му за които не съм писал , същото го прави преди дефрост , повишава за 2-3 мин консумацията за да вдигне леко температурата . Но преди ОФФ не вдига консумацията .
    Този пост е редактиран от gerhar; 14-03-21 в 21:34.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #67

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    [QUOTE=gerhar;996865]Тази толкова "страшна" струя се усеща само ако си фронтално срещу климатика и клапата е настроена да духа срещу теб . Решението ако ти пречи е клапата която е една и голяма не на долу , а в хоризонтално положение й струята изчезва безследно , но благодарение на тази дълга струя температурата се поддържа като клин . Дявола не е толкова черен както изглежда отстрани .[/QUOT

    Клапата в хоризонтално положение и автоматично се сдобиваш с едни от 6 до 10 градуса разлика в температурата между тавана и пода, в зависимост от външната температура и това дали живее някой отдолу или не. А когато стаята не е спалня където човек стои почти само на леглото, а дневна в която играят по земята малки деца какво правим. Сбутваме ги в ъгъла където не духа... или купуваме МХИ. 12 год. съм ползвал Дайкин /втора ръка/ в дневна и решението е само едно- клапите надолу. Иначе си беше железен. Имам и 255 ПДР, и Саньо- ниски минимуми и хладна струя. Не може да се стои в обхвата на струята, която никога не спира поради ниските минимуми. Лятото обаче кефят. Клапите нагоре и охлаждането е много комфортно.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #68

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    [QUOTE=kantonaa1;996874]
    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Тази толкова "страшна" струя се усеща само ако си фронтално срещу климатика и клапата е настроена да духа срещу теб . Решението ако ти пречи е клапата която е една и голяма не на долу , а в хоризонтално положение й струята изчезва безследно , но благодарение на тази дълга струя температурата се поддържа като клин . Дявола не е толкова черен както изглежда отстрани .[/QUOT

    Клапата в хоризонтално положение и автоматично се сдобиваш с едни от 6 до 10 градуса разлика в температурата между тавана и пода, в зависимост от външната температура и това дали живее някой отдолу или не. А когато стаята не е спалня където човек стои почти само на леглото, а дневна в която играят по земята малки деца какво правим. Сбутваме ги в ъгъла където не духа... или купуваме МХИ. 12 год. съм ползвал Дайкин /втора ръка/ в дневна и решението е само едно- клапите надолу. Иначе си беше железен. Имам и 255 ПДР, и Саньо- ниски минимуми и хладна струя. Не може да се стои в обхвата на струята, която никога не спира поради ниските минимуми. Лятото обаче кефят. Клапите нагоре и охлаждането е много комфортно.
    При мен клапата стои почти хоризонтално цяла зима и за мое учудване поддържа равномерна температура , мерил съм я и на 50-60см от пода . Под мен няма никой над мен също .

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #69

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Ами за това всеки трябва да си избира САМ машина според предпочитанията МУ, а не да чака някой да му препоръча.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    744
    #70

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Обикновен потребител, незапознат с подробностите доста трудно ще с е ориентира в "материята".Правилния подход, според мен е да му се предложат възможни варианти, както се предлагат в темата за избор на климатизатор, като му се посочат + и - за отделните марки и модели, а вече, който си има глава на раменете, ще си избере подходящата машина.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #71

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    абе на хевито тва развъртане на 600 вата след офф - просто за спалня трябва да си мазохист особено малка и добре изолирана ..

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #72

    Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    абе на хевито тва развъртане на 600 вата след офф - просто за спалня трябва да си мазохист особено малка и добре изолирана ..
    При стария модел - ZMX това се лекува с бутона "silent". 20-ката не развърта над 400-440W при каквито и да е условия. Така хем винаги топла струя, хем без прекомерни развихряния. Същото важи и на охлаждане - над 220W не вдига. Жалко, че вече не се произвежда. Не знам новият - ZSX как е в това отношения. Като цяло съм песимист, относно "silent" режима при тях. Мисля, че ограничава, но не във всички случаи.
    Този пост е редактиран от rosswen; 14-03-21 в 22:33.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #73

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    абе на хевито тва развъртане на 600 вата след офф - просто за спалня трябва да си мазохист особено малка и добре изолирана ..

    Надявам се да го оправят при следващите ревизии. То няма лошо да развърти до 600 ам да седи там 5мин. не е ОК.
    Не, че не става. Топло е в стаята, тихо е (поне за сега)...... просто в малка стая работи като конвенционален и гори като такъв.
    Реалният минимум на моя при затворена врата е 500W. Искат или големи загуби или простор.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #74

    Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Последен Офф-топик. Извинявам се за некоректната информация. При високия клас - ZSX (става въпрос за 60-ката, при по-малките не знам как е) държи 650W, но много кратко време. Около минута, минута и половина. Така сгрява по-бързо ТО, което е добре. При МЕ от 5 минутен он цикъл, 3 минути подгрява на 300W, преди да свали клапата и да задуха топло. Случва се да подгрява 3 минути, сваля клапата и духа 30сек. и айде офф. Това е подгряване на вятъра. Та и това "развъртане" има своята логика, но 5 минути са прекалено много.
    Този пост е редактиран от rosswen; 15-03-21 в 11:00.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #75

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    абе тия консумации ги виждам при -15 при мене .. 650 вата .. смехория е за климатик с претенции за седмица ..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 29 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми
    От pavkata88 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 483
    Последно: 01-02-24, 19:34
  2. Проблем с Daikin Sensira
    От Norek1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 15-11-23, 09:58
  3. Отговори: 8
    Последно: 03-02-22, 23:45
  4. Покупка на климатик DAIKIN FTXC25B SENSIRA.
    От krasi80 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 21-04-21, 15:26
  5. Проблеми с новините, триене на коментари и др...
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-03, 12:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе