Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree10Одобрявам
  • 9 Post By Aleksandars
  • 1 Post By ccankov73

Daikin FVXM35A + RXTP35N2 (Optimized Heating)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #1

    Daikin FVXM35A + RXTP35N2 (Optimized Heating)

    Здравейте,
    Преди няколко дни имахме възможност да монтираме два броя от модел упоменат в заглавието на темата. Машините не са купувани от България и не бях имал достъп до този модел. Интересна машина и реших да споделя малко снимки и информация за нея.
    Самия модел, като параметри и хардуер се различава от стандартната подова версия. най-вече в режим отопление - 4.0 kW (1.1 ~ 6.2). Външното тяло е 38 kg и събира 1100 gr хладилен агент R32. Произведен е в Чехия.
    Външното тяло и най-вече долната част е конструктивно направена така, че да няма никакво задържане на вода - буквално, под целия двоен, а отзад троен кондензатор няма дъно. Което респективно, предвид тежестта на тялото е предизвикателство да бъде вадено от прозорци и да се внимава да не се нарани долната част на кондензатора. Което пък, от своя страна е обявено като инструкция на самото тяло.
    Като впечатления мога да кажа, машината си заслужава. Първата беше стартирана при външна температура ~ 36°С и след не повече от десетина минути, в помещението при настройка 22°С температурата беше достигната осезаемо. Докато монтирахме другата в другото помещение, куфара с инструменти който стоеше на поне три метра от вътрешното тяло беше станал все едно е изкарана от хладилник.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Alexi, mimojef, bobivg и 6 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #2

    Daikin FVXM35A + RXTP35N2 (Optimized Heating)

    Ау, голям звяр изглежда! Този модел е конструиран за зими покрай Дунав. Определено ме впечатли.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #3

    Отговор: Daikin FVXM35A + RXTP35N2 (Optimized Heating)

    Честито на собственика!

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #4

    Отговор: Daikin FVXM35A + RXTP35N2 (Optimized Heating)

    красотица май някой имаше предното поколение от тоя модел ,с голия топлообменник пак но не мога да се сетя кой

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #5

    Отговор: Daikin FVXM35A + RXTP35N2 (Optimized Heating)

    Ние преди два дни монтирахме същият вътрешен модел, но 50-ка .Външното тяло е RXM-50. Дали дилъра от Хасково не ни е прецакал!?
    Този пост е редактиран от dindo; 19-07-21 в 23:29.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #6

    Отговор: Daikin FVXM35A + RXTP35N2 (Optimized Heating)

    Монтирали сте/са ви стандартния.А и за какво ви е Нордик в Хасково/региона?
    50ка нордик няма.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 19-07-21 в 14:56.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    3
    #7

    Отговор: Daikin FVXM35A + RXTP35N2 (Optimized Heating)

    Здравей Aleksandars от всичко прочетено във форума за климатици дайкин . обръщам се към теб като човек вещ в нещата с климатиците - мнение от това което чета във форума . не знам да ли е редно да пиша в твоета тема или да отворя нова . реших и аз да си взема подов климатик предложиха ми модел FVXM35A3V1B/RXM35R5V1B9 09,2021год. . Монтираниса 2бр. на 04,08,2022г. . виждам разлика между твоя и моя дъното на твоя е бяло с много отвори а моето дъно е поцинковано с един отвор .нямах възможност да ги ползвам до месец октомври и незнаех нищо за работата им . като захладня реших да ги ползвам и тогава започна моята одисея . климатиците се включваха с ясен удар във външното тяло и последващи силни вибрации и бучене из целия етаж на къщата . при разговор с монтажниците по телефона ми казаха че е невъзможно при този модел . като дойдоха на място увериха се че е така и поставиха тампони - когато идваха незнам дали са използвали топлото време около 22градуса но тогава климатика не се натовари и вибрациите не бяха толкова силни . споделих с тях мнения от форума - малко количество фреон , хлабав ремък , скъсани тампони на компресора , износен лагер , износено легло на лагер на компресора , фабричен дефект . отговорът им беше - къде ги четеш тези меко казано работи . предложиха ми първо да монтират тампони с надеждата да се отстранят вибрациите или да се преместят външните тела на здраво място на бетонната плоча . в момента са монтирани на стената тя е с тухли единички . след монтажа на тампоните вибрациите си останаха особено вечер не се спи . отговорът на техниците беше ами това е което можем да направим и че това били нискочестотни вибрации които няма как да се премахнат и си заминаха . на въпроса ми нали е гаранционен ни вопъл ни стон . да ги викам ли за преместването на телата на бетонната плоча за което ще трябва да платя или така и така ще платя направо да искам ремонт на телата или тяхната смяна . иначе в момента ги ползваме денонощно 24/7 незнам да ли неим пречи това . външните тела в режим икономичен пестене на енергия + нощен тих режим , вътрешно тяло режим отопление 22 градуса и вентилатор на автоматичен режим . при тези настройки вентилатора на вътрешното тяло заглушава шума от външното тяло . опитах се да кача видео и аудио запис за по нагледно но неможах изглежда нещо ми убягва при качването на файловете . ще съм ти благодарен ако чуя и твоето мнение .

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #8

    Отговор: Daikin FVXM35A + RXTP35N2 (Optimized Heating)

    Здравейте. Доста машини сме монтирали от този модел и досега нямаме никакви оплаквания от подобни шумове и начин на работа. Не мога да коментирам как е извършен монтажа (нямам поглед кое как е направено), но според мен, подобна работа е в следствие на неправилен и некачествен монтаж.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #9

    Re: Daikin FVXM35A + RXTP35N2 (Optimized Heating)

    Това от темата е друг модел нордик, затова има разлика с твоя, в България го няма този

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #10

    Отговор: Daikin FVXM35A + RXTP35N2 (Optimized Heating)

    Цитат Първоначално публикувано от miro555 Виж публикацията
    ... външните тела в режим икономичен пестене на енергия + нощен тих режим , вътрешно тяло режим отопление 22 градуса и вентилатор на автоматичен режим . при тези настройки вентилатора на вътрешното тяло заглушава шума от външното тяло . опитах се да кача видео и аудио запис за по нагледно но неможах изглежда нещо ми убягва при качването на файловете . ще съм ти благодарен ако чуя и твоето мнение .
    дай снимки на монтажа отвън, а и отвътре, и ги изключи тия тихи режими и пестене - нека по бързо влиза в режим а не да се мъчи железарията. качи снимки където можеш и дай линк.

    бре тая машина в първия пост много арна - дали може с стенно тяло?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #11

    Daikin FVXM35A + RXTP35N2 (Optimized Heating)

    [mention]Aleksandars [/mention] ,възможно ли е да се поръча за България подобна комбинация? Вътрешно на подова Перфера, в комбинация с нордик външно? Може и на л.с.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    3
    #12

    Отговор: Daikin FVXM35A + RXTP35N2 (Optimized Heating)

    Благодаря за бързите отговори но докато намеря кой да ги форматира засега само тези другият ми въпрос е имали разлика във хардуера между RXM35R5 и RXM35R9 или е едно и също изпълнение но в различна година . нещо като телевизорите на LG - UP UQ

    - - - - - - - - - -

    Благодаря за бързите отговори но докато намеря кой да ги форматира за сега само тези другият ми въпрос е имали разлика във хардуера между RXM35R5 и RXM35R9 или е едно и също изпълнение но в различна година . нещо като телевизорите на LG - UP UQ
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTXM25M или DAIKIN F28STEV
    От topograf във форум Климатици Daikin
    Отговори: 39
    Последно: 05-07-17, 05:37
  3. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  4. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  5. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе