Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 67

Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #1

    Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Здравейте,

    Монтираха ми мултисплит с външно 2MXM50N2V1B и 2 вътрешни Перфера (FTXM25R5V1B). Стоят на еднакво разстояние от външното като тръбен път и се захранват от него. Едното от двете вътрешни тела се изключва през произволен интервал, понякога след 2 часа, понякога след 15мин и до момента съм ги използвал само в режим охлаждане.

    Докато чакам техниците (които са много заети ) какво мога да проверя сам, мога ли да прочета по някакъв начин за записани грешки в тялото или пък да направя диагностика без специализирана апаратура?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #2

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Дефинирай, изключва.
    Угасва тотално, нищо не свети?
    Спира вентилатора?
    Достигната ли е зададената температура?
    Според мен кара ОН-ОФФ.
    Аз от месец не съм пускал охлаждане, даже сефтосах отопление оня ден.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #3

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Тестовете правих преди няколко седмици, докато още беше горещо в София. Тялото се изключва все едно е изключено от дистанционното - затваря си пластмасовата лопатка и изгасва ЛЕД светлината, но не съм чул до този момент звука характерен при приемане на команда, затова отпада на този етап да е дистанционно на съсед..

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #4

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    И ти какво правиш за да тръгне?
    Цъкваш от дистанционното?
    Без звук, звучи като зададен таймер за изключване, слиип режим.
    Авторестарта включен ли е?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #5

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Натисках многократно на cancel за всеки случай, авто рестарта показва ли нещо на дистанционното? С едно и също дистанционно пусках и двете тела, еднакви настройки на дисплея, също еднакви настройки през приложението - режим охлажване на авто вентилатор и това е. Ако съм пуснал авто изключване не би ли трябвало да става винаги по едно и също време?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #6

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Би трябвало да се изклчват едновременно, ако часовниците им са синхронизирани еднакво.
    Нямам идея дали и това се предава със всяка промяна.
    Идеята ми е ауторестарта да е изключен, не се показва на ДУ.
    И прекъсване на кабел, по-скоро връзката към тялото за момент го изключва, след възтановяване на връзката.
    Връзките, кербованията правят проблем понякога, самите кабели -едва ли.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #7

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    викай ги

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    42
    #8

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Колеги, доволни ли сте от новата R серия на Perfera?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #9

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Нямам опит със старата Перфера, но имам със Сенсира и Перферата ми се струват доста по-тихи и дори често почти спират вентилатора и работи толкова леко, че едвам се чува, но целия ми опит е само няколко дни, така че не съм критерий.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    42
    #10

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Благодаря за отговора!
    Ако може и някой друг да се включи.

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    4
    #11

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Здравей колега и аз имам същия проблем дали успя да го оправиш
    И моя климатик е същия модел изключва се когато си иска след 10 мин работа понякога след час това го прави само в режим отопление

    - - - - - - - - - -

    Здр ако си успял да го оправиш може ли да ми кажеш какъв е бил проблема

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #12

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Още чакам фирмата да дойдат и да го видят… Пиши ако имаш информация по въпроса.

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    4
    #13

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Цитат Първоначално публикувано от borisoff Виж публикацията
    Още чакам фирмата да дойдат и да го видят… Пиши ако имаш информация по въпроса.
    И аз чакам да дойдат да го видят от сервиза ако има нещо ново ще споделя

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    4
    #14

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Цитат Първоначално публикувано от borisoff Виж публикацията
    Още чакам фирмата да дойдат и да го видят… Пиши ако имаш информация по въпроса.
    Здравей имаш ли инфо относно повредата

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #15

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Не.. От сервиза искат да се закара външно + вътрешно при тях за проби или да дойде човек от фирмата монтирала климатика, за да потвърди проблема и евентуално след това да се свали платката от външното тяло и да се носи при тях за смяна. При последните тестове на отопление проблема се проявява доста по-рядко, така че в момента отложих за малко сервиза поради липса на време от моя страна.

    При теб пак ли става въпрос за мулти сплит (1 външно към 2 или повече вътрешни) или за стандартна сплит система (1 външно + 1 вътрешно)?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Закупуване само на вътрешно тяло на климатик
    От fantoms във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 09-10-18, 22:46
  2. Изключва ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?
    От LEGAL във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 02-02-12, 20:30
  3. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 17:30
  4. PC-то ми се изключва само...
    От olileli във форум Общ - хардуер
    Отговори: 27
    Последно: 22-05-06, 19:20
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-01-05, 23:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе