Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By ААТ

Ужасен шум от вътрешно тяло при размразяване Daikin Sensira FTXC35CV1B

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    6
    #1

    Ужасен шум от вътрешно тяло при размразяване Daikin Sensira FTXC35CV1B

    Вътрешното тяло издава странен и силен шум по време на размразяване. Шумът е подобен на чупене на стъкло или стържене. Размразява се често, на около 30 мин. Чува се предимно когато температурата падне около 0 градуса. Тръбния път е около 3.2м. Климатиците са чисто нови. Прикачил съм аудио запис на шума. Мисля че това не е нормално и шумът надвишава многократно рекламираните нива на нисък шум и комфорт. Имам два климатика един и същи модел и шума се чува и при двата. Пуснах оплакване на daikin.bg и днес дойде техен техник да провери какво става. Консатира следното нещо:
    - пукане на ламелите на топлообменника
    - тласъци на фреона
    - пукане на пластмасите
    - шум от завихряне на въздуха
    - колебае се скоростта на вентилатора.
    - Шумовете се появяват при външна температура под 0 градуса.
    - чува се и в началото при стартиране на режим охлаждане.

    Запис на шума -
    https://dox.abv.bg/download?id=de83bc148a#

    Техника се изненада много, когато чу записа и каза, че не е чувал подобно нещо. Според него е проблем със софтуера и като цяло не ми даде големи надежди, че ще ми сменят някоя част. Странна логика, хем е дефектен, хем няма смисъл да се сменя, защото и другите части от тази серия сигурно го имат този проблем. Чакам становище от Daikin.bg

    Имах и друг шум от вътрешното тяло - бълбукане/преливане на вода по време на работа, но това се оказа от късия тръбен път - 1.6м и на двата климатика, но фирмата, от която ги закупих дойдоха да ги удължат и шума спря. Техника потвърди, че знае за този проблем и че се е случвало и при други клиенти.

    Има ли някой, който е изпитал нещо подобно с този модел - FTXC35CV1B произведен 2021г. в Малайзия?
    Като гледам никой друг не се е оплакал от подобно нещо. Аз ще изляза най-големия карък.
    Моля, ако има някой специалист, който може би знае ако този проблем може да е от нещо друго, освен софтуера.
    Готов съм да си платя на техник и да го оправят, ако не ми го признаят като дефект.
    Живея във Варна, температурите не падат често под нулата, но когато паднат не може да се спи.


    Този пост е редактиран от Sefdas; 28-01-22 в 12:08.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    121
    #2

    Отговор: Ужасен шум от вътрешно тяло при размразяване Daikin Sensira FTXC35CV1B

    При мен шума е подобен при размразяване, малко по-слаб но може да се дължи на това че е FTXC20C. Но... размразява на 3 или 3,5 часа под нулата при чиста пита вън.. при заскрежаване отвън, се е стигало и на 40 мин. да размразява...но тогава и другите ми клими го правиха на около час.
    Често размразява само докато темперира, и то ако температурата вън е около и под нулата, че го включвам в 18'00 вечер и работи до 7-8 ч. сутринта, в спалня е.Тръбния път е 3м, точно. Имам и един шум на фреон, когато изключи, за около 3-4 сек., нова при он-офф.
    п.п. Не си само ти "каръка"... последните ми две покупки ще ме уморят от проблеми... тоя споменатия тук(поне е евтин), пък и Тошиба Едж... , който свири и дрънчи на минимум... просто новите модели са леш и сглобени от зрънчо(от евтините зрънчовци, че всекидневно съм задължен да сглобявам играчки от зрънчо и понякога има по-солидни части от тези на климите...)

    Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk
    Guroto одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Ужасен шум от вътрешно тяло при размразяване Daikin Sensira FTXC35CV1B

    Иначе при външни температури над 0 градуса климатиците работят перфектно и създават комфорт. Много са тихи и дори съм доволен от сметката за ток. Работят без да ги спирам, само вечерта намалявам градусите в хола, където не се спи. Външното тяло също е много тихо и няма вибрации. Понякога трябва да го докосна с ръка за да разбера дали работи. Иначе при мен също няма скреж по външното тяло, но дефроста си е на 30 мин, когато е под 0. Не съм забелязал да се размразяват, когато навън е повече от 0 градуса. Може би го правят, но по-рядко и без никакъв шум.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    121
    #4

    Отговор: Ужасен шум от вътрешно тяло при размразяване Daikin Sensira FTXC35CV1B

    Да не е натоварен много климатика? Тогава би трябвало да изпълни условието за дефрост по разлика в немп. на ок.среда и външния топлообменник? Ако има такова условие при дайкин, някой разгадал алторитъма им може да помогне, ако иска...

    Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Ужасен шум от вътрешно тяло при размразяване Daikin Sensira FTXC35CV1B

    Не ми изглежда да е натоварен. Пускам го на 21-23 градуса и шума е със същата сила. Иначе съм пробвал с отворена и затворена врата на спалнята, но пак същото. Спалнята е 12 кв. метра.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Отговор: Ужасен шум от вътрешно тяло при размразяване Daikin Sensira FTXC35CV1B

    сигурен ли си че не дрънчиш до него с каса бира то и бучене има ,ужаст .. това бих го изтърпял максимум 2-3 нощи и ще се модва

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    6
    #7

    Отговор: Ужасен шум от вътрешно тяло при размразяване Daikin Sensira FTXC35CV1B

    Не се спи...Как може да се модне? Дали наистина е софтуерен проблем? Май ще си купя една конвекторна печка и ще ги изключвам като стане под 0.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    121
    #8

    Отговор: Ужасен шум от вътрешно тяло при размразяване Daikin Sensira FTXC35CV1B

    За бученето, при мен се разбуча Дайкина на внората седмица( монтиран октомври 2021г.) ...беше провиснал към компресора 2 см. ... подложих пластмасови втулки и "заспа".. отделно страничния капак е пластмасов и го притегнах, между горния капак и топлообменника има стиропорен държач та...и на тего му подложих някоя и друга гума 1мм, както и гума между питата и държача за вентилатора там където се хваща за самата пита... бученето и тракането изчезна ...но си остана кипенето на фреона при дефрост...но не така фрапиращо като при колегата..

    Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    64
    #9

    Отговор: Ужасен шум от вътрешно тяло при размразяване Daikin Sensira FTXC35CV1B

    Същия боклук имам. Същия шум и дефрост на 28мин. Същото бучене от външното тяло.

    Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin FTXC SENSIRA - въпроси, коментари, проблеми
    От Rado85 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 424
    Последно: 16-01-24, 09:23
  2. Проблем с Daikin Sensira
    От Norek1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 15-11-23, 08:58
  3. Покупка на климатик DAIKIN FTXC25B SENSIRA.
    От krasi80 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 21-04-21, 14:26
  4. Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 604
    Последно: 24-02-12, 19:29
  5. Daikin FTXS - размразяване на време .
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 12-02-12, 12:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе