Страница 16 от 33 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 484

Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #226

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    мда явно това ще да е причината

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #227

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Чесно казано , не мога да му хвана спатиите. Снощи тоя в хола беше полудял . Хванах го че след като приключи дефроста направи нов дефрост.
    Стеанно е щото при по студено време си ги бичат на 4 часа обикновенно.
    Около 0 не спазват никаква закономерност. Питите са сухи. А бичи дефрост до несвяст. От сутринта не съм наблюдавал такова поведение.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #228

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    Чесно казано , не мога да му хвана спатиите. Снощи тоя в хола беше полудял . Хванах го че след като приключи дефроста направи нов дефрост.
    Стеанно е щото при по студено време си ги бичат на 4 часа обикновенно.
    Около 0 не спазват никаква закономерност. Питите са сухи. А бичи дефрост до несвяст. От сутринта не съм наблюдавал такова поведение.
    И как е днес положението? При нас вали цял ден сняг и е около 0-та.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #229

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Не , размръзяват си на 4 часа, и си тече конденз.Е върнах термостата на 21.5 23 така или иначе ми е много топло(така че може и това да влиае)
    Явно при периоди на бързо застудяване се ошашкват особенно около преди нулата там +1.5 до 0.
    Незнам, но първата студена вечер, направо си беше неприятно с тея дефтрости. доста е сериозен дискомфорта да ти спе топлото за 5 7 мин.
    Общо взето нямам наблюдения на други машини от този ценови клас за да кажа дали е нормално това поведение или не. LG то си бичи он офф и съм го хващал да прави дефрост само веднъж до сега.
    Даикините снощи пак бичеха пн оф на 40 мин. Явно тва е положението около 0градуса
    Този пост е редактиран от Deliivanov; 28-01-23 в 14:20.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    42
    #230

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Alexi е една голяма бъркачка.
    Въобще не го слушайте какво говори. Само може да ви обърка понятията.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #231

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Снощи отново си размръзяваха на кръгъл час.Надявам се да падне още температурата за да видя дали ще се наблюдава някаква стабилизация.Тази зима имаше и по студени дни, но такова чудо не е било.
    Този пост е редактиран от Deliivanov; 31-01-23 в 11:28.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #232

    Re: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Мислех да сменям едното Хитачи за спалня с 20ка от модела, но с тези дефрости направо ме отказва

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #233

    Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Мислех да сменям едното Хитачи за спалня с 20ка от модела, но с тези дефрости направо ме отказва
    Аз купих подовата версия. Ще те държа в течение, но не се знае дали ще има условия, тъй като ще я монтират края на февруари или март. В тая тема са много скромни откъм коментари, за разлика от други.
    Този пост е редактиран от rosswen; 31-01-23 в 22:03.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #234

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    повечето ги е срам да си признаят че климатик от 3к има проблем с дефростите ,което реално отдавна е известно ..

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #235

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Аз купих подовата версия….
    Айде честито!

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #236

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Чесно казано , ако бях закупил само един и се държеше така щях да предположа, че има някакъв проблем, но имам 3 еднакви бройки и трита се държат , напълно еднакво, харчат що годе еднакво въпреки различната квадратура на стаите.
    Принципно не е няква драма, но предяид, че струват една малка бяля пари съм лекичко "изненадан".
    Странното е че това държание не е постоянно, имаше по-студени дни в края на ноември и не се държаха така, можеби тази гранична температура около 0 градуса е проблем за алгоритъма.Другата седмица се очакват трайно отрицателни температури, ще докладвам как се държат тогава.
    В момента външният сензор на климатиците показва около 2 градуса и не съм хванал нито един дефрост от 18:00 насам.
    24 задание на "борче от снощи"
    Незнам какво е положението с другите марки.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #237

    Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Айде честито!
    Благодаря! Аз още преди 2-3 седмици я свърших тая работа. Тъкмо да съживя малко темите на Дайкин. [emoji23]

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #238

    Отговор: Re: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Мислех да сменям едното Хитачи за спалня с 20ка от модела, но с тези дефрости направо ме отказва
    Скромни са щото не са прекалено много собсрвениците освен това хората които се интересуват , как точно функционира машината им и са склонни да загубят времето си в проучване и споделяне са малко.
    Щом производителя е решил че трябва така да функционира, навярно има своите причини да го прави.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #239

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Благодаря! ..Тъкмо да съживя малко темите на Дайкин. [emoji23]
    О, сигурен съм че ще му намериш кусури и на тоя, все пак не е MHI , но поживей малко с него и ще си говорим пак….

    п.с. Странно че монтажа ще ти е след 1.5 месеца, сега не са чак толкова натоварени, ден приказвах с моя майстор, че му трябваше “ремонт”(на него… ).
    п.с.2 сега съм в отпуска и повече време съм у дома, подовия в хола вчера - около нулата беше - съм му хванал 3 дефроста за цял ден,първия рано сутринта, после вечерта и последния в 02 ч. В никакъв случай не са на час.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #240

    Въпроси за FTXM25R Perfera

    Аз да ти кажа, не търся кусури. Не съм такъв типаж. Не беше това целта на коментара ми, просто се споделя много по-малко информация, а има хора, които се интересуват. Няма машина без недостатъци, важното е да не ме дразнят. Аз дори не спя под Хеви последните 2 месеца. Няма да спамя из темата и да ръся хейт. Може да напиша 2-3 поста, с цел обективно информиране за интересуващите се. В темите за Тошиба, почти нямам коментари, в интерес на истината. Както и за 35ZSX-W. Каквото съм искал, съм го получил и им се радвам. Подовата машина ми е краста отдавна, време беше да я начешам и нея. Нямам зор за монтажа, надживал съм ги вече тези трепети.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 33 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin Perfera много шуми
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-24, 20:06
  2. Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R
    От cveteca във форум Климатици Daikin
    Отговори: 80
    Последно: 23-11-23, 10:51
  3. Дилема между Daikin FTXM25R Perfera и Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    От pavkata88 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-22, 07:04
  4. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 12:55
  5. Мнения за Daikin FTXM25N Perfera
    От Tsen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-21, 20:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе