Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112
Резултати от 166 до 170 от общо 170
Like Tree3Одобрявам

Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    336
    #166

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    То е ясно, че ще се изчисти, но досега не се усеща никаква миризма и за това не ми е правило впечатление докато не обърнах внимание за неравномерното духане и след това като погледнах турбината.
    Редовно се почистват филтрите и със спрей съм го чистил 2 пъти + профилактиките, но пак има мизерия.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    60
    #167

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Здравейте,
    Отдавна не бях пускал плазмата и малко след като я пуснах започнаха да мигат червената индикация за включен климатик , и зелената за чистене на плазмата.Измих я , но след поставянето пак започват да мигат.Изключих климатика от контакта за 5-10 минути, но след като го включа и минат 10- 15 минути пак започват да мигат.Четох , че има бутон за ресет на таймера на плазмата, но след натискане на този бутон просто се изключва и включва климатика, и така и не разбрах как точно се нулира таймера?Може ли да се е повредила самата касета!Климатика е Фуджитсу AS 22PPG-W

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #168

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Към днешна дата установих защо плазма филтъра у нас ми работи когато си иска.

    Не е от металната пластинка, която капакът натиска когато се затвори и която служи като предпазител/защита когато капакът е отворен и спира да натиска копченцето на плазма на вътрешното тяло на защитата на плазма филтъра.

    Кривих пластинката, правих фокуси, какво ли не правих.Оказа се че не е съвсем от пластинката.В офиса фуджито ми си работи без проблем вече 5 години и изобщо нямам никакви проблеми с плазмата.Плазма филтъра изобщо не съм го мил там, освен един два пъти да съм го изплакнал без препарат.То с препарат не се мие, че отива активния въглен на филтъра.


    Този у нас го мих и препарат и без препарат.

    При мен лятото филтъра работи докато набере влага в себе си, тоест почти не работи, защото до 1 час и половина е сработила защитата му.Зимата си работи докато не се случи някой пореден дефрост който да задейства защитата...

    Проблема обаче не е дори в това.

    Оказа че зимата при режим отопление, когато обърне цикъла и мине в дефрост по вътрешния топлообменник се образува или скреж или конденз, което е нормално.Този скреж и конденз "отива"/ се лепи и по плазма филтъра, след това когато тръне да загрява скрежа и конденза стават на пара която отново се полепва във вид на конденз по плазма филтъра и то по неговите метални части- решетката и игличките по които тече токът и се образуват микромълниите които образуват озон.Когато има достатъчно влага в стаята по вътрешния топлообменник се образува немалко скреж и/или конденз, една част отива след това в плазма филтъра и в един момент след 2-3, 7-8 или повече дефроста лампичките за некоректно работещ плазма филтър се размигват и правят "дисотека".


    Засега не съм намерил лечение, освен да изключвам плазмата при дефрост и да я включвам 10-на минути след като отново започне да отоплява.

    Трябва да пробвам да закупя ново парче решетест филтър от текстил(или каквото е) който се поставя върху плазма решетката на плазма филтъра и да видя дали ше има резултат.

    Мисля че точно този текстилен филтър с активен въглен започва да задържа влага и след няколко дефроста става доста влажен при което сработва защитата на плазма филтъра.

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #169

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Здравейте, все от бързане забравям да видя как е бил сложен плазма филтъра - след като го почистих - черния филтър трябва да гледа към решетката или обратно?

    Благодаря!
    Този пост е редактиран от Dominator; 26-02-17 в 12:11.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #170

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Черния към топлообменика,не че има значение ама по дефолт идват така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112

Подобни теми

  1. Климатик Fujitsu- PLASMA- ASYB12LDC
    От cska_76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-13, 21:02
  2. Fujitsu ASYB12LDC - мига за грешка
    От Gladiator6 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 15-10-10, 01:33
  3. Fujitsu AS-E25T vs. Fujitsu ASYB12LDC
    От oldfirehand във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 21-08-10, 17:18
  4. Fujitsu ASYB12LDC - ще отоплява ли без проблеми 38 m²
    От drakona25 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 27-07-10, 06:23
  5. Fujitsu ASYB12LDC...миризма
    От Caesar във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 21
    Последно: 09-09-09, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе