Вижте резултатите от анкетата: как да настроя универсално дистанционно?

Гласували
1. Не можете да гласувате в тази анкета
  • как се оправя

    0 0%
  • климатика или дистанционното

    1 100.00%
Резултати от 1 до 6 от общо 6

Климатика не реагира на дистанционното?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    10
    #1

    Климатика не реагира на дистанционното?

    здравейте.климатика ми е fujitsu ASE225K.купих го преди година втора употреба с универсално дистанционно "CHUNGHOR K-9098E".преди два дни като се прибрах и опитах да вдигна градусите видях,че климатика не реагира(не писка,не движи перките и не се изключва).свалих предпазителя и след това го стартирах от бутона под капака,но дестанционнота така и не работи.смених батериите защото разбрах,че карали около половин година а моите са на една,и пак не работи.разбрах че трябвало да се настрои с някакъв код,но не знам как.моля някой ако е запознат да обясни по-подробно какво се прави.мерси предварително.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2

    Re:климатика не може да се командва от дистанционното?

    В долната часто н адистанционното управление имаш бутон SET. Натискаш го докато климатика приеме сигнал от него, като в това време виждаш на кой код ще стане това. Обикновенно, за дадена марка, кодовете са няколко. Като откриеш кода, потвърждаваш го с ОК и той се запамутява от дистанционното управление. Ето ти нагледно какда нпарвиш тези неща за които ти поменавам. Ще разглeдаш и таблицата с кодовете и ще видиш кои кодове са за Fujitsu.
    [img width=800 height=565]http://lh6.ggpht.com/_VoLvEZjf-4k/TO7H6GkDmUI/AAAAAAAAAtE/MVFOSBcLzb8/s912/K-9098E-1.jpg[/img]
    [img width=800 height=565]http://lh3.ggpht.com/_VoLvEZjf-4k/TO7H7BaogHI/AAAAAAAAAtI/EL2ruw4wCi8/s912/K-9098E-2.jpg[/img]
    Иначе, оригиналното дистанционно управление за твоя модел е AR-NE3

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    10
    #3

    Re:Климатика не реагира на дистанционното?

    благодаря,оправи се.кодът беше 700.от къде мога да купя оригинално дистанционно и на каква цена?какви допълнителни функций има оригиналът?

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #4

    Re:Климатика не реагира на дистанционното?

    Ето виж оригиналното, преведено. Сам ще установиш разликата....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    10
    #5

    Re:Климатика не реагира на дистанционното?

    добре а като цена как е?намира ли се въобще?

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    1
    #6

    Отговор: Климатика не реагира на дистанционното?

    здравейте имам проблем с климатика а тои е:Санйо-SAP-JX22P чист японец.Та проблема ми е в това че няма никава комуникация с дистанционното управление не писка не приема команди,идваха техници сменяха на платката която е с приемащия сигнал нещо уж се оправи но само за няколко минути докато си тръгнаха и пак старата песен.Немога да разбера къде е проблема с оригиналното дистанционно си е вадех сменях батерии ресетвах го изключвах го нищо малко помощ няма да ми е излишна!Благодаря предварително!

    - - - - - - - - - -

    здравейте имам проблем с климатика а тои е:Санйо-SAP-JX22P чист японец.Та проблема ми е в това че няма никава комуникация с дистанционното управление не писка не приема команди,идваха техници сменяха на платката която е с приемащия сигнал нещо уж се оправи но само за няколко минути докато си тръгнаха и пак старата песен.Немога да разбера къде е проблема с оригиналното дистанционно си е вадех сменях батерии ресетвах го изключвах го нищо малко помощ няма да ми е излишна!Благодаря предварително!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дистанционното на климатика изключи
    От annie12 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 11-08-13, 18:02
  2. Отговори: 3
    Последно: 08-04-12, 17:38
  3. Изгубихме дистанционното за климатика !?
    От Lady_Ga във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 05-11-10, 07:55
  4. Отговори: 1
    Последно: 15-09-10, 16:23
  5. Mitsubishi MSZ-V256-W - Не реагира на дистанционното
    От vasil.ek във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 17-10-09, 20:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе