Страница 147 от 148 ПърваПърва ... 97137145146147148 ПоследноПоследно
Резултати от 2,191 до 2,205 от общо 2218

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #2191

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Здравейте, дайте мнение за Fujitsu ASYG14KMCC/AOYG14KMCC, ще го ползвам в всекидневна 35 м2.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2192

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    mikk, тази всекидневна освен площ, има и други параметри. Има тема във форума за избор на климатизатор. Постарайте се да попълнете адекватно въпросите и ще получите мнения (евентуално), дали тази машина е подходяща за Вашите условия. В противен случай ще е "онче, бонбонче"...

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #2193

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Питам за мнение от собственици на този модел. Няма нужда от "онче, бонбонче" на хартия ми стига.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #2194

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Колеги, какво ви е мнението за
    https://*********/hiperinvertoren-kl...tu-klas-a.html
    Търся хиперинверторен климатик за помещение 27кв.м. . което е в нов блок, т.е. има изолация. Ще се ползва основно сутрин и вечер. През деня не седя много много в апартамента. Миналата година избрах General за 1300лв 12ка за помещение 20кв. и сега с нарастващите сметки за ток - плащам 50% повече. Извадих си фактурите на ЧЕЗ от мин година и с тази 12ка зимата съм плащал макс. 70лв. Сега септември платих цели 65лв, докато преди увеличението беше 40лв - август в най-големите жеги климатика работеше да духа на макс и да поддържа 24C постоянно! Ще погледна Daikin и Mitsubishi също, може и GREE, но определено Generala за парите си не е лош. В момента май вече трябва да се изръсиш с 3 бона за икономичен климатик на Daikin и mitsubishi.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    35
    #2195

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Чисто нова къща - дървена конструкция и вентилирана фасада. В стените 20 см каменна вата - 5 см във външната предстенна обшивка, 5 см във вътрешната предстенна обшивка и 10 см в средата. В тавана 20 см вата. Под фундамента има 5 см фибран, после 20 см фундамент, 5 см фибран над него, 5 см подова замазка, 5мм фибран подложка за ламинат и след това ламинат 8мм. Помещението е хол с трапезария и бокс, общо 35квм, на 2,60 височина - 90 кубика. Ще има и отворена врата към килер 2,5 квм, но там не се търси температура. Насочил съм се към General Fujitsu ASHG18KMTB/AOHG18KMTA. Моля за мнения. Дали ще се справи. Освен това, от фундаментална важност, за да не ме изгони жената, дали при отопление, при достигане на зададената температура изключва вентилатора на вътрешното тяло или продължава да си върти.
    Този пост е редактиран от asenpl; 15-02-22 в 17:20.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2022
    Мнения
    7
    #2196

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    здравейте ,предстои ми покупка на климатик в стая 40м3. Във хола който е 50 м3 имам 12лука от 2016 година .тъй като съм страшно доволен от този климатик ,не искам да мисля за друг модел. въпроса ми е дали една 9ка от същия модел би била достатъчна за тази кубатура .(или пак 12ка да закупя?)помещенията са успоредни с преход дели ги 1 врата ,абсолютно еднакво изложение.опасявям се ,че новата 12ка може да дойде много мощна и климатика може да започне да работи на старт -стоп ,което би могло да породи голяма температурна амплитуда в помещението и дискомфорт ? какво ще ме посъветвате?

    - - - - - - - - - -

    на всеки 1 кубик се стремя да предоставя по 80вата мощност за отопление ,тоест 40м3 *80вата =3200вата номинал (9ка) ,50 кубика *80 вата =4000вата номинал колкото е 12ката лука. незнам дали посоченото изчисление е удачно.. благодаря предварително Поздрави!

    - - - - - - - - - -

    или да скачам на нещо ново ,не толкова мощно както 12ка лука, а примерно като това :MITSUBISHI SRK35ZSP-W с номинал 3600вата или и той ще работи на старт-стоп? а лятото да не се наложи шалове и шапки да слагаме вкъщи?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от asenpl Виж публикацията
    Чисто нова къща - дървена конструкция и вентилирана фасада. В стените 20 см каменна вата - 5 см във външната предстенна обшивка, 5 см във вътрешната предстенна обшивка и 10 см в средата. В тавана 20 см вата. Под фундамента има 5 см фибран, после 20 см фундамент, 5 см фибран над него, 5 см подова замазка, 5мм фибран подложка за ламинат и след това ламинат 8мм. Помещението е хол с трапезария и бокс, общо 35квм, на 2,60 височина - 90 кубика. Ще има и отворена врата към килер 2,5 квм, но там не се търси температура. Насочил съм се към General Fujitsu ASHG18KMTB/AOHG18KMTA. Моля за мнения. Дали ще се справи. Освен това, от фундаментална важност, за да не ме изгони жената, дали при отопление, при достигане на зададената температура изключва вентилатора на вътрешното тяло или продължава да си върти.
    мисля че климатик на Фуджитсу с номинал над 6киловата ще свърши чудесна работа.

    - - - - - - - - - -

    разгледайте това примерно..Fujitsu ASYG18LFC/AOYG18LFC
    Този пост е редактиран от Milenskia; 17-03-22 в 22:07.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #2197

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Здравейте. Има ли разлика между RSG12KMCC и ASHG12KMCC и какво означават тия букви?

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2198

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Нямат разлика....писано е десетки пъти.... прочетете....

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,546
    #2199

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Разликата е в надписа на марката. На единият ще пише Fuji Electric, а на другия - General.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    10
    #2200

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Приятели, здравейте!

    Искам да попитам, понеже не открих самостоятелна тема за модела, какви са стойностите - минимал-номинал-максимал при General Fujitsu 12 LMCA? Ако пък има самостоятелна тема за модела, моля дайте линк. С удоволстви ще прочета писаното.
    И още един въпрос, понеже не съм човек занимаващ се с климатици, как разбираме, че климатикът е ялязал в ОН-ОФ режим, а не е временно спрял да духа топло, просто защото е достигнал зададената температура?
    Благодаря за отговорите предварително!

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #2201

    Отговор: Климатици Fujitsu General


    Сигурно има и още.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #2202

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Gancho111 Виж публикацията
    И още един въпрос, понеже не съм човек занимаващ се с климатици, как разбираме, че климатикът е ялязал в ОН-ОФ режим, а не е временно спрял да духа топло, просто защото е достигнал зададената температура?
    То точно това "временно да спре, когато е достигнал температурата" е "он-оф". Повтарящи се цикли "старт-стоп". Когато не е он-оф не трябва въобще да спира, а когато достигне температура да продължи да работи, но с по-ниска мощност, колкото да поддържа топлозагубите. Ако минималната му мощност е по-висока от топлозагубите тогава ще спре. Когато охладнее достатъчно пак ще тръгне. И така се повтарят он-оф циклите.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    45
    #2203

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Здравейте, изгоря ми платката в мотора на вътрешното тяло на климатик fujitsu general 12ltc. От къде мога да намеря такъв, може и стар, в краен случай нов. Мотора е: MFD 12 TYL. Пукнал е един smd кондензатор, но не знам с каква стойност е. Грехота е заради елемент за 10ст. да взимам нов, но зимата иде, така че ако няма друг вариант. Климатика е на 4г само

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #2204

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Дай снимка или проследи къде е свързан. Ако е на 300V може да го изхвърлиш или външно да се сложи.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    45
    #2205

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Да, вързан е между маса и +340V. Знаете ли някаква приблизителна стойност, или е филтров и може и без него

    - - - - - - - - - -

    IMG_20220925_122832.jpg

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 18:36
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 26-11-21, 00:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 12:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе