Страница 115 от 148 ПърваПърва ... 65105113114115116117125 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,711 до 1,725 от общо 2218

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    16
    #1711

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Здравейте,
    Искам да запитам относно климатика който е на снимката на страница 114, като го има същия, на външен поглед. Моя е General Fujitsu ASHG12LMCA/AOHG12LMCА SKU: ASHG12LMCA, като медната тръба за връзката от едното към другото е 1,5м, като е закупен от интернет, като оплакванията са ми следните в зимния сезон, като стане студено има някакво бучене вътре в стаята, като е пуснат на топло на 22градуса, външното тяло наистина има повече вибрации , от колкото другия ми климатик. Има настройка по безшумен решим на външното тяло и като го пусна и климатика започва да се заскрежава. Нормално ли е това да ми бучи или не ? Имам и Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE SKU: MSZSF25VEMUZSF25VE, но климатика направо все едно е в покои, когато работи и двата климатика са пуснати на 22градуса. За летния сезон климатика нямам никакви оплаквания и наистина е по безшумен. Имам наблюдение за 2 седмици, като една седмица за летния сезон и една за зимния и след това го спрях. защото бучи.

    Забравих да споделя на колегата, като моя климатик решетката е транспортна и в повечето случаи се маха. Това е след няколко питания от различни монтажници. Наистина създава допълнителни вибрации, но явно повечето не ги махат, както и моята. Споделиха ми, че с секачки се премахват и малко по трудно излиза ако не се разглобява, но с издърпване става и не може да се повреди нищо, но за сега не съм пробвал !
    Този пост е редактиран от mishonibg; 26-04-18 в 14:12.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1712

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    @mishonibg, кой от двата климатика закупихте първо и защо сменихте марката след първата покупка?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1713

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Как със секачки бе хора , имате 4 винта на капака и решетката излиза рахат. Горния край на тая пласмаса е закачена на изпаритела и рискувате смачкване на ламелите или повреда по метода "чрез издърпване" . Колкото до бученето предполагам че през тази една седмица зимата е работил предимно натоварен ако помещението е било нетемперирано ,а и кой знае как е монтиран.
    Този пост е редактиран от Mig82; 27-04-18 в 01:29.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    16
    #1714

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Така е Mig82 наистина помещението е не темперирано, но както ползвам единия така ползвам и др. климатик. Ще го пробвам таз зима вкл. и го оставям на 22градуса и да видим. не се ли оправи след седмица не искам и да мисля, защото не мога да спя така. Благодаря за съвета как да я премахна тази решетка, но идната седмица съм извикал фирма да го погледнат и да го ревизират и да изкажат мнение и ще ги помоля да я премахнат. Разликата от единия и др. климатик, че митсубишито работи мн. по-спокойно.

    avast3 и двата са закупени 05месец.2017г. нови, но са монтирани 7месец поради цялостен ремонт. Препоръчаха ми тези два модела и затова ги закупих хем и с цел да видя, кой как се държи. сега съжалявам, че имам фуджитсу макар и по хубавата топлина, но това си мисля, че е от 12-ка, а др. е 9-ка

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #1715

    Климатици Fujitsu General

    Решетката не би довела до резонанс и вибрации, а по-скоро до неприятен шум или "дрънчане" при определени честоти. Може и в самия монтаж да е проблема. Отделно, че тези МЕ-та са с наистина доста тихи и безшумни външни тела. На баба ми е без тампони и около 1.5м тръбен път, пуска го и при -10, никакви шумове (освен от фреон понякога) и вибрации, а монтажът е гръб в гръб. Моят е 35-ца (12-ка), само че с тампони и около 4м. тръбен път и е тих на мушица, независимо от външните условия. Миналата зима беше тежка и бях без изолация. Работеше доста натоварен, с дефрости на 45мин. , но продължаваше да работи тихо и безшумно.

    П.п. 9-ката и 12-ката са с еднакви по размер и килограми външни тела. Имат малка разлика с мощността на коморесорите. Първите 3 степени на турбините са с еднакви дебити и децибели. Разлика в работата и тишината на 2-те машини не може да се долови.
    Този пост е редактиран от rosswen; 27-04-18 в 09:25.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    16
    #1716

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Благодаря за мнението единствено при монтажа след разпитване, къде ли не стигнах до логичен извод, че може да е от стойката, защото едната част е захваната на бетон, а другата на тухла(апартамента е тухлен) и да са засегнали арматура (след пипане на стойката вертикалната част е в покой, но хоризонталата където ляга климатика наистина има вибрации от колко др. климатик. другото е транспортен дефект, да е изтърван и следствие нещо да опира във ваничката и някакви тръби да са огънати и като се заледи нещо си било там и предава вибрации (макар че няма все още гофра, която да отвежда водата на външното тяло) ?
    Fujitsu General ASHG12 LMCA / AOHG 12LMCA rразмери Ш х В х Д външно тяло 663 х 535 х 293 26 кг и Mitsubishi Electric MSZ-SF 25VE / MUZ-SF25VE размери В х Ш х Д 550 х 800 х 285 31 кг.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 27-04-18 в 11:55.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #1717

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    При нас и 2-те машини са на тухлени стени. Дано се попправят нещата. Успех и споделяй!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1718

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    А навън има ли/чува ли се такова силно бучене от самото тяло и има ли тампони ?
    Ако има значи е от климатика , ако няма е от резонанс в стената. Ако е резонанс е лесно лечимо ако ти се занимава.

    Проблема на тея външни е че хардуера е натъпкан в "тенекия от сирене" . Сякаш някой е гонил минимални габаритни размери на всяка цена.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    16
    #1719

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    А навън има ли/чува ли се такова силно бучене от самото тяло и има ли тампони ?
    Ако има значи е от климатика , ако няма е от резонанс в стената. Ако е резонанс е лесно лечимо ако ти се занимава.

    Проблема на тея външни е че хардуера е натъпкан в "тенекия от сирене" . Сякаш някой е гонил минимални габаритни размери на всяка цена.

    Ами да ти кажа вътре се чува сякаш на определено място, както каза, като резонанс повече на друго място по малко. Нямам тампони, но съм си закупил и ще ги монтирам, като застуди хем и да не спече пластмасата, а и зимно време спя на конвекторна печка, и отделно сега почвам да си бия главата, и да го поправя. Отделно зимата знам не се пипа, а и той дали е работил 1 седмица, но за идната мисля да отоплявам всичко.

    Наистина, както се изрази е "тенекия от сирене" накъсан на парчета с комбинация тенекия и пластмаса пълен боклук е и имам чувството, че те ги създават тез ....йна, докато корпуса на митсубишито е излят. Мога да кажа, че наистина гонят цена, но къде сам лаборантите, където тестват, замерват шум и вибрации при определени градуси, консумация и куп други неща !!! Направо съм бесен ако излезе това.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #1720

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Аз успях въпреки малкото място до тавана да изкарам транспортната решетка след развиване на капака. Вече е ясно защо само с дърпане не става.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #1721

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Не я изхвърляй,запази я.Дано не става но ако се наложи транспорт поради някаква причина,пази питата.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1722
    Цитат Първоначално публикувано от mishonibg Виж публикацията
    Ами да ти кажа вътре се чува сякаш на определено място, както каза, като резонанс повече на друго място по малко. Нямам тампони, но съм си закупил и ще ги монтирам, като застуди хем и да не спече пластмасата, а и зимно време спя на конвекторна печка, и отделно сега почвам да си бия главата, и да го поправя. Отделно зимата знам не се пипа, а и той дали е работил 1 седмица, но за идната мисля да отоплявам всичко.

    Наистина, както се изрази е "тенекия от сирене" накъсан на парчета с комбинация тенекия и пластмаса пълен боклук е и имам чувството, че те ги създават тез ....йна, докато корпуса на митсубишито е излят. Мога да кажа, че наистина гонят цена, но къде сам лаборантите, където тестват, замерват шум и вибрации при определени градуси, консумация и куп други неща !!! Направо съм бесен ако излезе това.
    Сложи си тампоните , трябва да са със срязан болт и пиши как е ? Имаше в една пловдивска фирма 6лв. комплекта , хубави са. LMCA/E е отлична за цената си от 1000лв машина. Ако се разровиш из форума ще видиш че има и къде по скъпи модели и марки с акустични ефекти и др. ,които не винаги са дефекти на модела.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #1723

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Както гласи поговорката: "направи, каквото трябва, пък да става каквото ще". Слагай тампони, виж дали е добре нивелирано външното тяло. Трябва да се отстранят възможните за случилото се причини. Пък ако не се оправи, здраве да е! Поне ще знаеш, че си опитал.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1724
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Пък ако не се оправи, здраве да е! Поне ще знаеш, че си опитал.
    Няма такъв вариянт , всичко се оправя (въпреки че дюбел в бетон без тампони е показателно за причината). Има ли желание има и начин за това му писах за обратна връзка.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #1725

    Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Няма такъв вариянт , всичко се оправя (въпреки че дюбел в бетон без тампони е показателно за причината). Има ли желание има и начин за това му писах за обратна връзка.
    Вибрациите на самата машина явно са по-доловими от тази, с коят я сравнява. Все пак от писаници, можем само да гадаем. Нищо против Фуджака, но дори и всичко да е ок, най-вероятно пак няма да е тих колкото МЕ-то. Помпа-дюза, тиха колкото комън рейл няма да стане. Все пак, може да подобри положението, спор няма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 18:36
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 26-11-21, 00:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 12:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе