Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26
Like Tree4Одобрявам

FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #16

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи

    карам по памет
    Някъде в десния край на карака има чоп, който притиска една пластина, която притиска бутон. Проблема е в пластината, трябва леко да се огъне за да притиска по-добре бутона......... дребна работа

    едно го обясних..... имам гости, друг път по подробно

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    99
    #17

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    карам по памет
    Някъде в десния край на карака има чоп, който притиска една пластина, която притиска бутон. Проблема е в пластината, трябва леко да се огъне за да притиска по-добре бутона......... дребна работа

    едно го обясних..... имам гости, друг път по подробно
    еми ще огъвам

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #18

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    карам по памет
    Някъде в десния край на карака има чоп, който притиска една пластина, която притиска бутон. Проблема е в пластината, трябва леко да се огъне за да притиска по-добре бутона......... дребна работа

    едно го обясних..... имам гости, друг път по подробно
    Айде стига бре-това ли е проблема???.
    Знам точно къде е и при мен дава тази грешка, но ме е страх да огъвам.Пиши по подробно, а снимай за другите, аз моя ве1е го разглобвах, ама немам сърце да огъвам/пипам каквото и да е.Защо тази грешка я дава чак на 2-рата година???

    Даже сменвах плазма касетите, на фуджито с дженерала да видя да дали не е от плазма касетата и се оказа, че не е.
    Обаче забелязах, че нан фуджи илектрика точно това чопче е по -дебело и масивно отколкото на дженерала.
    Пиши за проблема как си го оправил, да не гъна напразно, че дженерала/фуджито(то още няма нужда от гънене) са ми най на сърце от всички климатици които съм имал.Най-добре пусни една снимка на огънатата пластина да видя как точно е огъната(тъкмо имам една клеща за огъване на тел с тънки дълги муцунки.Другия вариант за който се бях сетил е да залепя на това чопче едно малко пластмасово парче с каноконлит/локтайт или в началото да пробвам с една клечка за зъби.
    както и да е тази плазма касета я разглобих до последния детаил.Обещавам когато разглобявам за чистене касетата на фуджито да пусна някоя снимка с обяснения, малко ме дразни само, че се допускат до 4 снимки в 1 пост, а за това ще са необходими 6-8.

    Да ви кажа тея плазма касети още с идването си са мръсни, а от вътрешната страна колко и да ги плацикате и дори миете с препарат винаги остава черен фин подобен на графит прах, който се измива след пълно разглобяване на касетата.

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #19

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи

    Джъсти проблеме е, че въпросната пластина, която трябва да притисне бутончето е направена от "висококачествена" стомана и с течение на времето се изправя. Проблема го установих тази пролет, като го разглобих изцяло за профилактика. Направи ми впечатление, че при затварянето на капака не се чува никакво цъкане от бутончето Притиснах капака там, където е чопа и чак тогава се чу. Тогава ми светна, че нещо не е на ред Смъкнах капаците отново и огънах леко пластинката........ От тогава грешката 4/7 не излиза
    Мисля, че въпросното бутонче е някакъв вид защита което при отворен капак или в случая, както не дава контакт изключва плазмата и изкарва грешка. При LCC серията го няма.
    Това е общо взето. Дано съм бил полезен.
    Ако остане време днес, ще направя снимки

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #20

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи

    Благодаря
    Имах някакви съмнения, но "страх лозе пази" и поради това не съм го човъркал чак дотам.
    Ако можеш пиши/качи снимки как сваляш пластмасовия корпус(не капаците), ако изобщо подлежи на сваляне, така че да остане/се оголи само металния/алуминиевия топлообменник на вътрешното тяло - за цялостна профилактика.

    Ей тея фуджи-ки/тайци...мам....им...

    Не е беля, ама това дразни потребителите, да не кажем, че някои недобросъвестни търгаши го използват, за да искат пари за платка или да си измислят други повреди(когато грешката е от тази пластина).

    поздрави

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #21

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи

    https://forum.setcombg.com/index.php...33657.602.html
    Тук съм дал снимка с кратко обяснение как се сваля корпуса само, че машината е LCC, но принципа е същия. Не забравяй преди това да извадиш касетата с филтъра.

    Оказа се че имам снимки от профилактиката оградил съм с червено злокобната пластина
    [img width=450 height=600]http://img402.imageshack.us/img402/9196/dsc03005mu.jpg[/img]
    [img width=450 height=600]http://img194.imageshack.us/img194/6981/dsc03006dy.jpg[/img]

    dudi4ek одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #22

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Мисля, че въпросното бутонче е някакъв вид защита което при отворен капак или в случая, както не дава контакт изключва плазмата и изкарва грешка.
    Трябва да я има тази защита, да не се пипне случайно плазмата под напрежение,при повдигане на капака по една или друга причина.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #23

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи

    Jackas благодаря
    Чак като видях снимката зацепих.Отворих предния капак и видях едно такова с формата на "+" стърчи няколко сантиметра от вътрешната страна на капака напред и при затварянето влиза у една дупка със почти същата форма.

    Благодаря и за линка, спести ми много време.


    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Трябва да я има тази защита, да не се пипне случайно плазмата под напрежение,при повдигане на капака по една или друга причина.
    То убу да я има, ама може ли таковата еб...ване с путре....ля...

    И трябва да си голям щурак да отваряш и пипаш под напрежение...
    Дори и при тестване под напрежение, ще се пазиш и няма да "юркаш" плазма филтъра да не светнеш с 4000 волта...

  11. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #24

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи

    Айде разхвърляй го и пиши после резултата
    На мен ми отнема 1 минута да го смъкна

    пп: не бяха ли 6000 в.?
    dudi4ek одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #25

    Отговор: FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи

    Сори,че вдигам от гроба тази стара тема,но искам много да благодаря на Jackas за обяснението.Днес и на мен започна да ми върти номера с тази грешка при включване на плазмата.Оправи се по описания начин.Само да спомена ,че за сваляне на горния капак трябва да се натиснат първо двете крачета отдолу(има стрелки на капака) и после третото отгоре(намира се малко в ляво от средата).

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    34
    #26

    Отговор: FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи

    Какъвто и технически проблем да съм имал, винаги съм преглеждал и форума на setcombg. И винаги съм намирал верния отговор или полезна информация тук - благодарение на съфорумците.
    Та да опиша проблема с единия ми климатик General 9LDC:
    от две седмици при включване на плазмата и след работа от около 15 минути започват да мигат двете лампички "operation" и "timer. Първата мига 4 пъти, втората 3 пъти. Изчетох няколко теми и попаднах на таблицата с кодовете за грешки при климатици Fujitsu.
    При този ред на мигания отговаря залепнало основно реле. Викам си, пак ще се плащат пари, но днес продължих да чета и попаднах на тази тема.
    Не съм разглобявал нищо. С отварянето на капака видях въпросната пластина, отрязах парченце меко маркуче и го надянах на "+" образния чоп за да натиска по-добре пластината. Вече два часа всичко е наред.
    Извод: Не давайте парите си на вятъра преди да сте открили сами верния отговор.
    karambam и mirandi харесват това.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  2. General ASHB09LD - Проблем с вентилатора на външното тяло - цена 500 лв. !
    От martinbvbvbv във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 11-08-12, 09:08
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  5. Daikin FTXS25G или General Fujitsu ASHB09LD
    От shpaci във форум Климатици Daikin
    Отговори: 96
    Последно: 28-09-10, 13:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе