Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree5Одобрявам
  • 1 Post By mystikalrs
  • 1 Post By Alexi
  • 2 Post By tolostoi
  • 1 Post By ka3anova

ASHG18KMTB въпрос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    5
    #1

    ASHG18KMTB въпрос

    Здравейте,

    поръчах онзи ден въпросния климатик, но сега започнах да заформям някакви притеснения дали ще е подходящ и ще се справя със задачата пред него.

    Целта, с която го взех е да отоплява първи етаж от къща, като ще отоплява само отвореното основно помещение (хол и кухня с трапезария), което е около 40 квадрата.
    Естествено през лятото ще се ползва за охлаждана, но основната цел е да осигуря алтернатива на газта (в момента съм с газово котле и радиатори).

    Предложиха ми този модел, както и ASHG18LFCA, като ми обясниха, че климатиците са еднакви, но фреонът е различен и този с 410 фреон е с 300лв по-евтин.
    В крайна сметка по спецификация ми излезе този с 32 фреон да е по-ефективен и поръчах него.

    Въпросъм ми е - дали ще има душа зимата да отоплява това помещение?
    Също не мога да разбера какви са сериите на General - кои се падат висок клас, кои нисък и кои среден. Този, който взех се надявам да е поне среден към висок, да не се окаже най-ниският възможен клас.
    Като производство е Тайландски. Какво ви е общото мнение за марката и ако се сравнява с тошиба от същия клас примерно - по-добре ли е или по-зле?

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2

    Re: ASHG18KMTB въпрос

    Можело е да вземете ASHG18LFCA доказано топлеща машина с по добър хардуер от 18kmta, но и той би трябвало да се справя ако няма много големи топлозагуби
    bobivg одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: Re: ASHG18KMTB въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Можело е да вземете ASHG18LFCA доказано топлеща машина с по добър хардуер от 18kmta, но и той би трябвало да се справя ако няма много големи топлозагуби
    Здравейте. Топлозагубите трябва да са минимални - дограма с високо качество + дебела външна изолация е къщата.

    Не знаех за тази подробност за хардуера. Защо е по-добър на по-стария модел? За мен лично нямаше значение цената, ръководех се единствено от коефициента на ефективност на отопление SCOP, който на LFCA беше 3,89, a na KMTB - 4.56.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #4

    Отговор: ASHG18KMTB въпрос

    щото КОП-а не топли
    ccankov73 одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    5
    #5

    Отговор: ASHG18KMTB въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    щото КОП-а не топли
    В какъв смисъл?
    Нали идеята е да използва по-ефективно ел. енергията и това трябва да показват тези коефициенти?

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #6

    Отговор: ASHG18KMTB въпрос

    LFCA e легенда, няма жив човек да каже, че не топли това. Новия ... кой знае, хартиен лъв.
    bobovo и Aleksandars харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    78
    #7

    Отговор: ASHG18KMTB въпрос

    В къщата на тъщата имаме 14 кмта. Ами топли си машинката без проблеми вече трета зима 35 квадрата хол. Предполагам, че 18ката също ще се справя добре.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    5
    #8

    Отговор: ASHG18KMTB въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от Lucky Acho Виж публикацията
    В къщата на тъщата имаме 14 кмта. Ами топли си машинката без проблеми вече трета зима 35 квадрата хол. Предполагам, че 18ката също ще се справя добре.
    Благодаря за обратната връзка.


    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    LFCA e легенда, няма жив човек да каже, че не топли това. Новия ... кой знае, хартиен лъв.
    Не е ли на няколко години вече като можел? Би трябвало да е ясно дали е на нивото на стария или по-добре/зле
    Този пост е редактиран от ka3anova; 14-06-22 в 13:33. Причина: грепшка в цитата
    Lucky Acho одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе