Страница 15 от 20 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 288

Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #211

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Благодаря за мнението. И двете причини ми звучат логично.

    Някой имали реални наблюдения/замервания на минималната консумация на двете машини?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #212

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Благодаря за мнението. И двете причини ми звучат логично.

    Някой имали реални наблюдения/замервания на минималната консумация на двете машини?
    Изобщо не са логични. Според мен, разликата в минимума е че 9та е с еднороторен компресор, а на 12та е с двуроторен. И колко е калпав компресора на 9та незнам, но при -20 градуса се развърта до 1750 вата, и си достига задание от 26градуса.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #213

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    И в стая 20м2 с една външна изолирана стена според вас кой ще е по-икономичен? И кой е по-вероятно да влиза в он-офф като е по-топло?
    Става въпрос за Бургас.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #214

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    И в стая 20м2 с една външна изолирана стена според вас кой ще е по-икономичен? И кой е по-вероятно да влиза в он-офф като е по-топло?
    Става въпрос за Бургас.
    Моят е в 20м2.По каталог дават че 9та е по-икономична, но това е само на хартия.По-важно според мен е какви топлозагуби имаш.Най-правилният начин е да се обърнеш към съвестни хора за оглед.Те най-точно ще ти кажат кое е най-правилното решение за даденото помещение.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #215

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    И в стая 20м2 с една външна изолирана стена според вас кой ще е по-икономичен? И кой е по-вероятно да влиза в он-офф като е по-топло?
    Става въпрос за Бургас.
    И на мен ми е интересен този въпрос.
    Сравнявайки 9ката и 12ката по документация излиза че 12ката има по-нисък минимум а също така скоростите на вътрешния вентилатор са еднакви за двете най-ниски степени с тези на 9ката.
    правилно ли разсъждавам че 12ката би трябало да предлага по-комфортна работа от 9ката в случаи когата се иска минимално топлоотдаване?

  7. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #216

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Правилно, ама ако няма стъкла на прозорците. Къде тая 12ка в 20 кв. и то пък за Бургас, както е при колегата по-горе. Машините са различни и са за различни помещения. Вече видях как работи и 12 LT. Към dwrbudr - колега викни си фирма за оглед, но за 12ка е абсурдно, поне според мен. А тия прословути минимуми са такава ....., но всеки си знае. Важно е машината да топли, да работи коректно при ниски температури, да е оразмерена точно и след това

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #217

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Моля те сподели каква е разликата в работата на 12ката спрямо 9ката.
    Ти си можеби един от малкото които са виждали двете машини как работят.
    Благодаря ти предварително.

  10. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #218

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    ами разлика ..12ката е монтирана в мой познат в хол някъде 28 кв. и по думите му в студовете е работила идеално, на 3та степен. Тухлен блок, тия новите дето отвън хубавки, ама доста икономисани. 9ката си е моя и съм писал за нея. Честно казано гледах отвън ма беше тъмно работи по-странно от 9ката. То и компресора е друг. Вътре телата са еднакви.
    Аз не съм специалист, но климата е мощен и без проблем си се справя с 25-30 кв. Не са мерени никакви показатели, но е мощен. Лични наблюдения.
    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  11. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #219

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    От 24 часа съм собственик на фуджицу 12лт и ми направи впечатление коренната разлика в поведението на машината и писаниците във форума. Тъй като навън е топло нямаше как да изпробвам отоплителния режим но изпробвах охлаждането. Машината си работи перфектно на автоматичен вентилатор, явно много от пишещите из тия форуми имат сериозни проблеми с нервите. В стая 30кв.м. при задание 18 градуса а в стаята беше около 26, точно за 5 мин работи на макс и след това абсолютно тихо продължи да работи, като специално ходих до климатика за да разбера дали работи. Естествено на максимални обороти на турбината няма как да не е шумна, но това не продължава кой знае колко ако се използва автоматичен вентилатор. След това спрях климатика и оставих стаята да се затопли и изпробвах различните режими на вентилатора, като ми направи впечатление че само последната степен наистина е дразнеща. Не знам дали хората имат проблеми с нервите или стоят под климатиците или стаите им са по малки, но засега не съм свидетел на пукане, на ветрове, на шум и т.н. все пак климатика е работил само 10 часа, но времето ще покаже. Външното тяло е без тампони и единствения шум е тихо жужене, което се усеща ако си близо до тялото и когато компресора работи на максимум. Като дойде зимата ще видя как ще се държи по отношение на разлеждане и шум на външното тяло, но вътрешното поне според мен е с много добър дизайн и почти безшумно.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #220

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Ха честито. Добър избор!

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #221

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Че за ЛТ какви писаници е имало, освен, че си работи много добре.Добър избор си направил.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #222

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Преди да го купя изчетох всичко в този форум за климатика. Имаше коментари относно скърцания, оплакване, че бил шумен, дистанционното му било разхлопано и т.н.Но тъй като ми харесва как изглежда вътрешното тяло и независимо, че модела вече е ветеран реших да заложа на него. Също така изчетох и доста положителни коментари в тамошни форуми за отвъдокеанския модел RLS2, който спокойно се използва в северните щати и канада за отопление.
    Сега остава да чакам зимата за да добия впечатление от най силната му страна-отоплението.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #223

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    То в този форум само недоволните и дребнавите се обаждат и хората остават с грешни впечатления ....

  17. Junior Member Аватара на batbojko
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Банкя
    Мнения
    76
    #224

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Преди да го купя изчетох всичко в този форум за климатика. Имаше коментари относно скърцания, оплакване, че бил шумен, дистанционното му било разхлопано и т.н.Но тъй като ми харесва как изглежда вътрешното тяло и независимо, че модела вече е ветеран реших да заложа на него. Също така изчетох и доста положителни коментари в тамошни форуми за отвъдокеанския модел RLS2, който спокойно се използва в северните щати и канада за отопление.
    Сега остава да чакам зимата за да добия впечатление от най силната му страна-отоплението.
    е като си изчел всичко из форума би трябвало да си разбрал че това е най доброто за парите си(аз бих добавил и хансолото) за по големи стаи и лете и зиме с много добри спецификации,също cop и eеr (почти 5),така че не виждам за какво са ти тия притеснения,иначе казано без да искаш си уцелил джакпота(кьоравото).все пак да не забравяме че Господ е бдял над теб като те е предпазил от нечии....други "полезни" съвети за разни -хевита,лмц-та и т.н.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #225

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Колега batbojko, бихте ли се аргументирали, защо е най-доброто за парите си! Не казвам, че не съм съгласен, но все пак, ако може да прочета и вашето аргументирано мнение. Но ако може да обясните, без там разните му cop, eer и др., че да ви разбера като по-неориентиран в тази техника. Как е спрямо LMCA, LUCA? Спрямо кое Хеви е по-добър?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 20 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYG 12LECA/ AOYG 12LEC или Fujitsu ASYG 12LTCA/AOYG 12LTC
    От ilians във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 19-11-12, 13:41
  2. FUJITSU ASYG-12LEC или Fujitsu ASHG-12LE
    От dimlubnik във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 05-10-12, 23:24
  3. Fujitsu ASHG 24 LFC - Fujitsu ASYG 24 LFC
    От Sonela във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 22-07-12, 17:21
  4. Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?
    От Dominator във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 176
    Последно: 21-02-12, 10:29
  5. Fujitsu ASYG 12LE
    От head6o във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-11, 20:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе