Страница 22 от 24 ПърваПърва ... 122021222324 ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 347
Like Tree48Одобрявам

Fujitsu ASYG 12 LECA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    49
    #316

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Прав е адаша...но когато му се каже на някой, че при подобни модели трябва да се правят компромиси когато се купуват, не се вслушват...

    Компромис с шумно външно тяло, е само като тръгва, преживях го, шум от фреон, въпреки 4.5 метра тръбен път, преживях го, пукащи пластмаси, това си го очаквах, не е кой знае какво, трае се, ама отпуснеш се да заспиваш, и това так-так-так-так, направо почва да ми бърка в мозъка, язък дето живея в тих квартал!

    Е чак такова изкривено чувство за компромиси нямам!

    Сега ще им видя и гаранционното обслужване, надявам се да не се налагат компромиси и там!
    karambam и mirandi харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #317

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ми то не е лагерче точно втулка е .. продава се прави се варианти има
    Мерси

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    74
    #318

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    С риск да ме оплюят, ще кажа че не виждам какво толкова има в един климатик, че да струва 2200лв.

    П.С. Може и да струва толкова, но за един българин с средна заплата 700-800лв, това са безбожно много пари за климатик.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #319

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA



    Материали(суровини-метал, пластмаса и т.н.)+труд(физически за изработката му и интелектуален за развойна дейност които включват заплати+осигуровки)+енергия за производството му+печалба за производителя+данъци и евентуално мита+транспорт+печалба на вносителя+печалба на търговеца на дребно.
    Пък като е толкова "проста и лесна" работа да си го бяхме "измислили" и произвели сами, защо досега само внасяме ...
    В крайна сметка никой никого не задължава да си купува климатик-има и други отоплителни уреди.Просто климатикът е най-универсалният и използваем уред който освен за отопление "става" и за охлаждане.Другите уреди за охлаждане са ветрилото...

    С нас българите никой не е длъжен да се съобразява, нито да го е еня какви са ни заплатите-не сме център на вселената, слънчевата система, дори не сме център на земното кълбо ...

    Който иска климатик си решава дали си струва да го купи, с какви пари и дали ще работи на 1, 2 или 3 работи за да може да си позволи климатик.Нашите предци са оцеляли и без климатици...

    Животът е бягане на дълго разстояние, ако някой от състезателите реши вместо да бяга да мрънка и да се оплаква от правилата на състезанието, той неминуемо изостава от другите.За един човек едва ли някой ще промени правилата, за мнозинството , може би, но не е задължително.Това сами по себе си обаче не гарантира успех-в историята има достатъчно такива примери за цели общества тръгнали и бягали в "погрешния коридор" в резултат на което са изостанали с десетилетия, столетия или хилядолетия...
    Някои все още живеят в родово-общинския строй -племената в поречието на Амазонка например...

    Дотук със спама извън темата.Последващи полемики по цената и дали си струва парите ще бъдат трити.Отворете си една тема в ДЪРА-БЪРА или в неспециалната част неотнасяща се до отделните марки климатици и там поствайте на воля...
    Този пост е редактиран от justify; 22-10-13 в 21:29. Причина: поправка на граматически грешки.
    VeleV.Klima, Aleksandars и mirandi харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    16
    #320

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Не е точно по темата,но какво ще кажете за Fujitsu ASYA 12LEC NORDIC.Не открих много информация за него.Вече го поръчах и утре отивам да го взема.Искам да се отоплявам с него.Живея в къща без изолация а стаята е около 16м2(40-42м3) с PVC дограма и затова избрах 12-ка,вместо 9-ка.Благодаря предварително за отзивите.
    Също така дали някой може да каже дали има проблеми с модела и колко ток ще харчи примерно при -15 градуса,защото 0,97квч сигурно е за номинален режим.
    Не е реклама просто от този сайт го пазарувах http://clima-1.com/?product=fujitsu-asya-12-lec-nordic и доколкото разбрах модела вече не се произвежда и има малко бройки останали в страната(ако не са ме излъгали )

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #321

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Машината е добра, ще се справи без проблеми в това помещение.В общи линии не можа да се наложи много на пазара, понеже го пуснаха заедно с ЛТ модела.Поне по даннина производителя, вече не се прави, понеже за Север-а пуснаха серията LTCN, която е с убийствени показатели.Какъв е разхода,у зависи от загубите.Като минат месец-два ще си наясно с нещата.Иначе какво друго - развърта се до 4,5 кв, при -15 му остава отдаване 3,31 кв, при -25 му остават 2,74 кв - това е максималното топлоотдаване.Не е от най-тихите, понеже е модел, който трябва да топли много добре, все пак на КУАЙЪТ е 21 ДБ, на ЛОУ е 33 дб.външния обменник е едноредов, за разлика от 12-ицата, външното е 33 кг / не е зле/, 950 грама фреон в системата /също не е зле/.В общи линии това е, ще ти върши работа.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    16
    #322

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Благодаря за отзива edi1. Чудех се доста между Дайкин профешънъл FTXS 35K, който го намерих с близо 130лв по-изгодно от Fujitsu ASYA 12LECN,но реших да взема фужитцуту и днес го капарирах.Дали съм взел правилото решение - времето ще покаже .Толкова исках да си взема Дайкин FTXL 35G,но в интернет страниците за пловдивските фирми нямаше нищо.Говорих с няколко фирми и те ми казаха,че немогат да ми го предоставят и затова се ориентирах към фужитцуту.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    49
    #323

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Днес ми бяха на гости момчетата от сервиза, и те останаха учудени как е възможно да се разтрака втулка за по малко от година, и че това им е първия случай за толкова кратко време! Похвалиха модела, даже се позачудиха как се отваря, не им се налагало често при този модел. Иначе няма да има проблем със смяната, поръчаха я и след няколко дни ще я сменят!

    п.п. С тях беше сина на собственика на фирмата, противно на Вашите мнения, той ми обясни, че това е сравнително КАЧЕСТВЕН модел от средния клас, и в никакъв случай не трябва да се прави КОМПРОМИС за климатик от 1300 лева, или поне не и още на ПЪРВАТА година!!!
    mirandi одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #324

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Живея в сравнително малък град и с повечето от клиентите се засичаме често и от многото бройки на марката Fujitsu които съм монтирал един не ми се е оплакал от тракане.Даже има клиенти които след няколко месеца си поръчват още 1-2 бройки да им монтираме като казват че 1-вата бройка е била за проба.Аз също имам 3 броя и при тях не съм чул тракане на прословутата втулка.Само за проба на тези на които им трака махнете лицевия панел/ капак/ на вътрешното тяло извадете и филтрите и вижте дали тракането ще изчезне защото някой път и от изброените се получава наподобяващ звук на тракане.
    Този пост е редактиран от bobovo; 07-12-13 в 00:21.
    mirandi одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #325

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    вероятно втулката няма много грес фабрично .. добре е след 1 сезон да се гресира профилактично .. ако не се направи се износва бързо и няма оправия освен нова
    dreamtm одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #326

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Живея в сравнително малък град и с повечето от клиентите се засичаме често и от многото бройки на марката Fujitsu които съм монтирал един не ми се е оплакал от тракане.Даже има клиенти които след няколко месеца си поръчват още 1-2 бройки да им монтираме като казват че 1-вата бройка е била за проба.Аз също имам 3 броя и при тях не съм чул тракане на прословутата втулка.Само за проба на тези на които им трака махнете лицевия панел/ капак/ на вътрешното тяло извадете и филтрите и вижте дали тракането ще изчезне защото някой път и от изброените се получава наподобяващ звук на тракане.
    Жили-были дедушка да бабушка...

  14.  
     
  15. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #327

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Петров Виж публикацията
    Днес ми бяха на гости момчетата от сервиза, и те останаха учудени как е възможно да се разтрака втулка за по малко от година, и че това им е първия случай за толкова кратко време! Похвалиха модела, даже се позачудиха как се отваря, не им се налагало често при този модел. Иначе няма да има проблем със смяната, поръчаха я и след няколко дни ще я сменят!

    п.п. С тях беше сина на собственика на фирмата, противно на Вашите мнения, той ми обясни, че това е сравнително КАЧЕСТВЕН модел от средния клас, и в никакъв случай не трябва да се прави КОМПРОМИС за климатик от 1300 лева, или поне не и още на ПЪРВАТА година!!!
    Че то при мен се разтрака на втората седмица! Бутах още тогава турбината с отверка и констатирах,че вече има луфт.
    Не трака винаги,а при определени обороти -понякога като се развърти по силно,но отблизо постоянно си го има това цък-цък!(обсъждано е много и в стария форум и с по-стари модели).

    Някой знае ли дали може да се смаже тая втулка без да се разглобява основно(само като се свали панела?).

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #328

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Няма как да се смаже втулката, без да се свали...За тази цел е нужно да се свали капака, панела, филтри, да се откачи дясната част на питата от дъното и да се извади втулката. След като ти е в ръцете, може да правиш с нея каквото искаш...
    Mega и mirandi харесват това.

  17. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #329

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Aleksandars ,благодаря за пояснението,ще го направя напролет!

  18. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #330

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    9LCC се разтрака още при първото пускане преди 6 години. Това лято ми попадна турбина и я смених, е спря да трака а втулката е същата. За мен лично проблема е в смотаните им /криви/ турбини. Няма един с права турбина или поне аз не съм имал късмета да видя такъв Мазането с грес решава проблема за седмица!
    zxc0 и karambam харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYG 12 LECA супер гадно тракане
    От slimisimo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 20-01-15, 10:55
  2. Дефрост при ASYG 12 LECA
    От ste4 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 09-01-15, 20:35
  3. FUJITSU ASYG 12 LECA /AOYG 12 LEC
    От kaizer във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-15, 19:43
  4. Fujitsu ASYG 12LECA/ AOYG 12LEC или Fujitsu ASYG 12LTCA/AOYG 12LTC
    От ilians във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 19-11-12, 12:41
  5. FUJITSU ASYG-12LEC или Fujitsu ASHG-12LE
    От dimlubnik във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 05-10-12, 22:24

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе