Страница 23 от 24 ПърваПърва ... 1321222324 ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 347
Like Tree48Одобрявам

Fujitsu ASYG 12 LECA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #331

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    И при мен тракането на турбината на същия модел се появи още на първата година.И със всяка изминала година тракането се усилва.При мен след смазване изкара една зима без тракане.Турбината купи ли я, ти ли си я сменя, майстор ли вика и колко ти струваше цялата процедура.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #332

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от genagold1 Виж публикацията
    И при мен тракането на турбината на същия модел се появи още на първата година.И със всяка изминала година тракането се усилва.При мен след смазване изкара една зима без тракане.Турбината купи ли я, ти ли си я сменя, майстор ли вика и колко ти струваше цялата процедура.
    Турбината я купих за 50лв. Сам си я смених. Операцията отнема петнайстина минути:rolleyes:
    genagold1 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    31
    #333

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Търся да закупя 12 LECA, в момента имам 12 LMCA и ми харесва но оставам с впечатление, че лека е малко по-мощен и прави повече дефрости от лмс. Дали правилно мисля? Ако е по силен ще го предпочета защото ми трябва за 35 кв. супер изолирано помещение с парно. Знам, че е малък и ще се мъчи повече, но за положителни температури мисля, че ще ми е комфортно. По-голям не искам.
    Този пост е редактиран от sahosp; 05-01-14 в 16:13.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    49
    #334

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Вече им видях и гаранционното обслужване, за да сменят една втулка искат да свалят вътрешното тяло и да го пращат в София на ремонт. Тия дни ще идват за да "замажат" положението с грес, ясно ми е че това е колкото да изкарам зимата без тракане! На пролет съм решил да идват и да го свалят, ма било разправия, е ама аз не съм виновен!

    Аз вече си направих извода за мен. НИКОГА ПОВЕЧЕ ФУДЖИТСУ, явно всичко при тях е базирано на компромиса!

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #335

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Каква е тази простотия за една втулка да свалят цялото тяло?!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    49
    #336

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Еми не вярвам да ме баламосват нещо, ама ми казаха, че такова било изискването на вносителя, възможно е да важи само за този дефект с втулката, знам ли, то иначе каква ми е файдата, че го купих фирма която разполага и със сервиз ако за щяло и нещяло ще идват да ми свалят климатика!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #337

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Ако климатика ти е Fujitsu-General а не General-Fujitsu нищо чудно, че така искат. Това го изисква единия вносител и аз съм им сърбал попарата.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #338

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Ако климатика ти е Fujitsu-General а не General-Fujitsu нищо чудно, че така искат. Това го изисква единия вносител и аз съм им сърбал попарата.
    По точно Fujitsu само фирмата е пи........ин.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    49
    #339

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Fujitsu-General пише отстрани на етикета.
    Отпред пише само Fujitsu DC inverter.
    И май е точно въпросния Пингвин!
    Този пост е редактиран от Ивайло Петров; 07-01-14 в 20:40.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #340

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Първото фиаско на Пингвин видях през 1995 / 1996 година, когато се опитаха да климатизират едно хале. Явно и за вносители не стават, егати и смешниците

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    13
    #341

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    здравейте
    някой който е сменял турбина на Fujitsu ASYG 12 LECA може ли да ми помогне с диаметъра и дължината и
    мерси

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    1
    #342

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Здравейте, имаме 12 LEC от 1 година и половина, като тази зима за първи път се използва за основно отопление. Монтиран е в помещение, което отговаря на техническите му възможности. Проблеми с отоплението няма, проблемът е в наличието на вибрация при работа от около месец насам.. т.е. когато температурите паднаха и се задържаха ниски. Монтиран е на тухлена стена и вибрацията се предава и в останалите стаи на къщата. Отвън, от външното тяло не се чуват никакви нехарактерни или съмнителни звуци, малко по-шумно от обичайното жужене. При допир се усеща вибрацията, която се предава и на стената. Някои от вас пробвал ли е с безконтактни тампони и въобще имате ли го този проблем с вашите?

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #343

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    би трябвало да утихне с тампони,колкото до шума най вероятно са замръзнали малко тампоните на компресора и се предава лека вибрация по тялото

  17. STX
    STX е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    10
    #344

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Здравейте,
    и аз пиша относно проблема с външното тяло, което бръмчи на 12ASUG LECA. Паднат ли температурите под 0 си бръмчи. Пооглеждам го отвън, натискам тук там някоя ламаринка за да утихне шумът но не е от това. Леко натиснах навътре металните тръбички които излизат отстрани, като шумът така леко затихва. Съмнява ме това да е от компресора? Виждам в коментарите тук, че става въпрос за турбина и втулка някаква?Не съм го отварял климатика, в гаранция е още малко. Чудя се дали да викам техниците да го гледат или ще ми сложат гресчица да замажат положението. Дайте съвет.
    2климатика имаме от същия модел , само единият си е редовен бръмчалник. Другия го прави това от време на време.
    Доволен съм от тези климатици , вътрешното тяло при -3 -4 духа на 40градуса темп при зададени 24(не знам колко трябва да е, замерих го защото някои от вас разбират от това), и температурата си я поддържа 24 в стаята. Дефростването му е на повече от 1 час почти при -5 градуса, може и да е повече времето не съм засичал. И разхода на електроенергия е 60лв на месец. Само бръмченето му куца нещо Идеи ?
    Този пост е редактиран от STX; 02-02-14 в 22:27.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #345

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LECA

    Имал съм такъв случаи и бръмченето идва от образуване на лед по една тръбичка от която се зарежда климатика при производството леда залепва по кичето на компресора и опира в ламарината. Доокакто го открих ходих на адреса три пъти махнах малко от изолацията да не опира в тръбичката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 24 ПърваПърва ... 1321222324 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYG 12 LECA супер гадно тракане
    От slimisimo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 20-01-15, 10:55
  2. Дефрост при ASYG 12 LECA
    От ste4 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 09-01-15, 20:35
  3. FUJITSU ASYG 12 LECA /AOYG 12 LEC
    От kaizer във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-15, 19:43
  4. Fujitsu ASYG 12LECA/ AOYG 12LEC или Fujitsu ASYG 12LTCA/AOYG 12LTC
    От ilians във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 19-11-12, 12:41
  5. FUJITSU ASYG-12LEC или Fujitsu ASHG-12LE
    От dimlubnik във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 05-10-12, 22:24

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе