Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 205
Like Tree145Одобрявам

Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #61

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Монтираха ми едно Фуджи 12 lmca,в хол 20 квадрата на последен етаж без изолация.Фуджито се справя,макар че като го оставя на 25 консумацията не пада под 500w.Toлкова показва и термометъра в стаята-25 градуса.Иначе без климатик температурата е 30 градуса. След два часа работа консумацията пада и вечер стига до 300 w,дори и до 200w.Средно е 300.Aко на дистанционното сложа 26 градуса вместо 25,консумацията е вече по ниска значително.Тоя един градус играе голямо значение.Проблема ми е следния - вентилатора е на режим ауто и ми е много шумен.Искам да си го сложа на една чертичка,последната,да ми е тихо,но монтажниците ми казаха да не го правя,щото ще товаря много компресора а да си го държа все на auto.Но не се спи на такъв шум.Сега бях при познат с Мидеа от 900 лева.Студи страхотно,и е доста тиха.Даже две стаи и коридор обслужва.Не виждам прехваленото Фуджи с нещо да я превъзхожда.
    Монтажниците ако ти кажат всяка година да миеш външното тяло с речна вода,ще го направиш ли?Слагаш си го на която степен ТИ искаш,а не каквото някой каже.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #62

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Последен етаж без изолация и ако го спирате и пускате няма как да не е шумен.Оставете го да си работи,сам ще си свали скороста на вентилатора.Нищо няма да му стане като е на най—ниска скорост,може да не си достигне
    заданието само. Иди и зимата на гости на твоя познат и тогава ще разбереш разликата.
    ponyasd и Viking72 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #63

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Проблема ми е следния - вентилатора е на режим ауто и ми е много шумен.Искам да си го сложа на една чертичка,последната,да ми е тихо,но монтажниците ми казаха да не го правя,щото ще товаря много компресора а да си го държа все на auto.Но не се спи на такъв шум.Сега бях при познат с Мидеа от 900 лева.Студи страхотно,и е доста тиха.Даже две стаи и коридор обслужва.Не виждам прехваленото Фуджи с нещо да я превъзхожда.
    Тези монтажници явно хич не са в час с работата. Това, което са ти казали е така, но на отопление. На охлаждане е точно обратното, на най-ниска степен на вентилатора всъщност компресорът се товари най-малко и разхода на ток е най-нисък.
    Дръж вентилатора на най-ниската степен + тих режим - през лятото така е най-комфортно, а ония тъпаци да си гледат работата.
    Товарел се бил компресора...
    ponyasd одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #64

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    12 lmca изхарчи за 48 часа в жегите без да го изключвам 7 киловата.Зададени 26 градуса,в стаята на места е 24,а на други 25 градуса.Стига средно до 185 w и изключва,след почивката развърта до 600.Това след като се климатзира стаята.Холът е на последен етаж без изолация,около 20 квадрата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #65

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Уредих на приятели четири клими от този модел.
    Направо съм щастлив,иначе щеше да има едни майни ...

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    1
    #66

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Здравейте,

    За съжаление нямам познания или близки които се занимават с климатици. Затова прибегнах до познатия ми ресърч онлайн. Така попаднах на доста форуми (направо се отказах от тези на англ. Този форум е най-добрия засега) почти прочетох темата за климатици тук за 2017 (wow 130+ стр.) И така случайно или не почти се спрях на този модел. Дори намерих доста добра оферта.

    Само да дам подробности.Градът е София. Става въпрос за стая с южно изложение, тухла с външна изолация, всекидневна с кухненски бокс 24 кв. м. + евентуално коридор около 9 кв. м. (ако стаята е малка за този хубавец).

    Климатика ще се ползва основно за охлаждане, но не е изключено да го ползвам и за отопление(помощно или основно) на всекидневната. Разполагам с локално парно на ток, но не знам все още дали отоплява добре и дали е рентабилно, и по джоба ми.

    Въпросите ми са:
    1. Струва ли си да инвестирам в тази покупка при положение, че ще ми трябва най-вероятно за охлаждане?
    2. Добра ли е офертата която съм намерил(има други с директна монтаж) ? Колко струва стандартна инсталация на този продукт (няма да откажа и конкретни оферти или насоки)?
    3. Има ли проблем ако климатика не се ползва зимата през студените сибирски дни?

    Съжалявам ако някои въпроси или констатации са глупави, но буквално съм неук в тази материя.
    Благодаря предварително.

    П.С. Надявам се да съм запазил темата чиста.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #67

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Евентуални проблеми биха възникнали при стартиране на отрицателни външни температури (кански студ). Не знам в частност за София, но преди летния сезон машината се намираше за 1250 с вкл. монтаж.
    Имам приятел с локално парно на ток в Редута... веднъж го ползва и сметката му изби зъбите.
    Монтажа възлиза на нещо от сорта на 150-200лв, като по скъпия в последствие се отплаща с коректна и безпроблемна работа на климатика.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #68

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    На мен ми е интересно, тъй като съм се засилил да взимам ЛМЦА, дали и на ЛУКА външното тяло е така шумно като на ЛМЦА? По принцип си мисля за 12 ЛМЦА в 16м2, но мога да се напъна за 09 ЛУКА, ако това "излитане" на външното тяло липсва, а и ако се справи с 40м3 обем. Някой, който има наблюдение над двете машини дали ще сподели? Като цяло струва ли си да скоча на ЛУКА (разликата е около 150 лв.) или за тези пари да си взема Тошиба сузуми 10 или Етерия 09?

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #69

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Личните ми наблюдения са в полза на LUCA пред етерия 9, заради честите излишни дефрости при -10°С и надолу. За 40 куб. Метра няма да има проблем и с двете машини. Въпросът опира по-скоро до афинитета към допълнителните екстри

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #70

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Има ли как да се настрои при режим охлаждане да НЕ спира турбината на вътрешното при достигнати градуси. В упътването пише, че спирането на турбината може да се случи при активиран икономичен режим. Да ама този режим не е пуснат, но вътрешното работи 30тина секунди на слаб вентилатор и после спира.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #71

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Не си избрал обезвлажняване. /това с капчицата/

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #72

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    ЕЕЕ ако е така е супер. Че вече рових в раздела до най-дълбоки архиви. Това върши ли работа за да не остава кондензирала постоянно питата на вътрешното и евентуално да се намалят натрупванията от гъбки и др през лятото(не че ще работят много на охлаждане де).

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #73

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    По скоро ако е обезвлажняване спира турбината, ако е на охлаждане продължава да върти и изпарява обратно конденза в стаята. Но не при всички клими е така. Някои не спират турбината при обезвлажняване.
    Пък аз търся климатик който да спира турбината при спиране на компресора, и на охлаждане и на отопление.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #74

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Да разбирам ли, че този модел, когато работи на dry или cool спира турбината при достигане на заданието. Щото на cool си спира, верно не съм го гледал цял ден, а около час но до сега все съм виждал други климатици просто да остава в режим вентилатор след спиране на компресора.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #75

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    ...
    Пък аз търся климатик който да спира турбината при спиране на компресора, и на охлаждане и на отопление.
    Купи си дайсейкай 8. За шестицата ти мога да си развържа кесията до 300 кинта!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе