Страница 7 от 14 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 205
Like Tree145Одобрявам

Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #91

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Външното тяло на нивото на вътрешното ли е или доста по-надолу (примерно под прозореца)?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #92

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Външното тяло спрямо вътрешното има денивелация около 70 см надолу
    Gyokov одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #93

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от dragomir7708 Виж публикацията
    След дълго четене и аз замених старото хитачи е14н3 с дженерал 12lmca , определено не желаех да давам повече от 1200-1300 с монтажа и избрах по стария модел , цената бе 1249 с монтажа.Климатика покрива и надхвърля очакванията ми ..
    Е ти пък чак доволен..., чакай да се събудят някои и да ти обяснят с какво дърво/тояга/цепеница си се набутал.....
    Rado Smilkov одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #94

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    LMCA си е пушка.На тъщата преди 2 години сложихме 12-ица, топли около 25 и отгоре квадрата приземен етаж в къща.Никакви оплаквания нямаме.
    toto_toto и Rado Smilkov харесват това.

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #95

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Всичко зависи от очакванията ти и колко са завишени те , климатика не блести с нищо особено но върши това за което е направен а именно да топли , при мен е дневна + кухня с плъзгаща врата общо 27 м2 , отварям дори вратата към коридора и една от спалните още 13м2 и си топли добичето. Както казах имам го отскоро и съм виждал едва 2-3 дефроста за близо 2 седмици ползване.
    А гадните коментари са ми ясни от какво са породени , когато дадеш 2-3 хилки а разликата е нищожна с два пъти по евтината машина е така . А има и още един нюанс , докато климата е в гаранция добре , след това при повреда знаем че ремонта е съизмерим с цената на нова машина , а когато си дал 2-3 хилки боли и то много освен ако парите не ги береш по дърветата.

    Също така за моите условия не ми трябва скъпа машина , важното е да работи и топли , във варна температурите са умерени и рядко се задържат отрицателни температури затова не ми трбват разни нордици и такива с 40 кила външно тяло.
    Климатика е направен да му цъкнеш копчето и да те топли , започнеш ли да се вманиячаваш с разни екстри джаджи ватметри гледане как и колко консумирал , как дефроствал и т.н , правене на таблици и логове как работел си е направо смешна работа.
    Този пост е редактиран от dragomir7708; 16-02-19 в 12:34.
    VanDan, edi1, vadim и 2 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #96

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Със здраве да си го ползваш и много да те радва. Добро утро на всички.
    Aleksandars и Mega харесват това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #97

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Малко инфо за 12LMCA , вчера във варна след 18.00 часа чаваля дъжд със силен вятър като температурите паднаха към нулата , вятъра беше много силен и примесен с мокър сняг в началото и после си обърна на сняг.Климатика работи учудващо добре , направи един дълъг дефрост около 19.00 по време на мокрия сняг и силния вятър може би около 15 минути и след това забрави за всякакви дефрости до към 23.00 преди да си легна.
    Дайкина бопчо си знае на всеки 30 минути дефрост , като по време на мокрия сняг и вятъра зацикляше с по дълги дефрости , май ще го ритам към вилата за охлаждане през лятото и ще си сложа едно генералче 09 LMCE.
    rosswen одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #98

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Еми така е, като види човек, колко по-добре може да работи една машина, спрямо друга и веднага му се иска да изрита по-смотаната. [emoji16] Познато ми е това чувство. Доколкото знам, разликата в цените на Боб-а и LMC е нищожна?

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #99

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Най ми е интересно за дефростите само когато мига лампичката на вътрешното тяло ли се познава... Ако е само по това моят тази нощ не е правил до - 5 градуса

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #100

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    При дефрост вдига и клапите нагоре , за да не духа студено.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #101

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Значи не само премигванвто на светлината ясно то на моя климатик са почти все нагоре в пред последна позиция че духа направо в леглото

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #102

    Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Трябвало е да помислите по-сериозно, преди монтажа, къде да е вътрешното тяло. Добре е на отопление, да духа надолу, иначе топлиш основно тавана и климатика.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #103

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    За жалост това е единственото място няма проблем за помещението насякъде във всеки ъгъл е над зададените градуси и е сипер безшумен за моите очаквания съм супер доволен

    - - - - - - - - - -

    Когато несме в помещеноето се пуска да духа навсякъде автоматично а като сме в помещението се прави така в една позицоя просто непозволява на друго място да се направи можтажс това бе единствения компромис

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #104

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Да допълня относно поведението на 12LMCA , забелязах че за деня поне един път може би два пъти климатика прави дефрост като самия той е много кратък , отвън чувам как развърта компресора за много малко 15-20 секунди и спира и си обръща цикъла на топлене и стартира.Всичко това без лед и реална нужда от дефрост , и да похваля още веднъж машинката че е чудесна за парите си.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #105

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от dragomir7708 Виж публикацията
    Да допълня относно поведението на 12LMCA , забелязах че за деня поне един път може би два пъти климатика прави дефрост като самия той е много кратък , отвън чувам как развърта компресора за много малко 15-20 секунди и спира и си обръща цикъла на топлене и стартира.Всичко това без лед и реална нужда от дефрост , и да похваля още веднъж машинката че е чудесна за парите си.
    Не се притеснявай. Може би има дефрост, по време на работа на компресора. Luca и Ltc, които са по-високия клас го имат. Имат и на 40 он/офф цикъла, ако са по-кратки от 10мин. За LMC не съм намирал алгоритъма, но предполагам е подобен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 14 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе