Страница 14 от 33 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 491

Fuji Electric RSG-12 LMCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #196

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Аз имам 2 броя LLCC 12ки.
    Супер доволен съм от тях.
    Една подробност !!При мен са в офис.Последен 8 етаж. Панорамни прозорци е едната стена.
    За топленето ....топлят много . И какви проблеми съм нямал!
    Топлят последен етаж офис 90 кв.
    Дори фирмата, която ми ги сложи ме подготвиха ,че при по-люта зима ще трябва да слагам 3ти климатик за да смогват.
    Еми Нз за мен тая зима беше люта.Климатиците не трепнаха .
    Не се спират зимата стоят на 23-24 градуса .
    В офиса има доста зиморничави жени и им е добре.
    Аз съм нямал никакви проблеми,но за вкъщи. Не знам как ще е с комфорта.....
    Този пост е редактиран от avenger; 21-10-17 в 19:45.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #197

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Не мисля, че е нужно тази информация да се повтаря по няколко пъти...А и твоите машини нямат нищо общо с тези от заглавието на темата.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #198

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Не мисля, че е нужно тази информация да се повтаря по няколко пъти...А и твоите машини нямат нищо общо с тези от заглавието на темата.
    Исках да помогна ,но ок забележката приета

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #199

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Четейки форума, някой може да каже, че ако си доволен от скъпо хеви или тошиба, може да си го повтаряш на всякъде и непрекъснато. Обаче видиш ли, ако базово климатиче е надминало очакванията и се е справило.......съседите от долу се варят на 27°.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    11
    #200

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от pagemaster Виж публикацията
    Здравейте, предстои ми покупка на 2 броя климатици 12-ки, за 2 хола,21 и 18 кв.м. височина 2,5 м, панелки, южно изложение, 3-ти и 5-ти, непоследни етажи, с хубава нова 6 камерна дограма, 4 сезона, единия с 3-ен стъклопакет. И двата са вътрешни без изолация. Отстрани има "добри" съседи, на единия отгоре, на другия отдолу никой не отоплява. Намирам се в Димитровград, -15 градуса е по-скоро рядкост. Спрял съм се на следните модели:
    Инверторен климатик Fuji Electric RSG12LLCC
    Инверторен климатик Fuji Electric RSG12LMCA
    https://zora.bg/product/asyg12lmceaoyg12lmce-1
    Инверторен климатик Daikin FTXB35C

    Дайкина, почти отпада , бил шумен и за една и съща цена Фуджито било по-добър вариант. Дилемата е точно между техни модели. Според няколко от търговците които "тормозя" няколко дена, rsg12llcc за зимата бил слаб. RSG12LMCE е новия модел на RSG12LMCА и до преди няколко часа се бях спрял на него, но търговеца който ми даде най-ниска цена и който според мен продава най-много в нашия град, каза че понеже е нов модел и не е изкарал поне една зима, не ми го препоръчва, дори и не иска да ми го продаде.
    Молбата ми е който има наблюдения и най-вече знания за тези модели, да сподели трябва ли да се плаша от новия модел или да вземам доказания вече 3 зими.
    Разликата им е в пластмасите на вътр. тяло и софтуера (поне на теория)
    Приемам и предложения за други марки и модели с бюджет до 1500 лв.
    Благодаря на отзовалите се.
    Този търговец май се сещам кой е,та той освен Gree и Daikin друго в магазина няма аа,и едно две Mutstbishi.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    24
    #201

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Здравейте, предстои ми покупка на климатик и все още се чудя между 12LMCA и Тошиба Шорай 13-ка . Попрочетох известно количество информация и не разбирам тогава защо са важни килограмите на външните тела като Фуджито е доста по-леко но пък си запазва мощността при ниски температури в пъти повече от Тошибата. (при 20*С вътрешна температура и външна 0*С-4.65kW, при -5 - 4.19kW, при -10*C- 3.55kW,при -15*C -2.8kW отдавана мощност сравнено съответно 3.74kw, 3.34kw, 2.78kw, 2.12kw при Тошиба)
    Реално заслужават ли си 300лв отгоре да взема климатик с по-лоши показатели или аз нещо изпускам в цялата работа...?
    p.s. Ще се отоплява стая 22кв София, среден етаж от блок, изолация на тавана от вата , външна изолация, 3 крила ПВЦ съответно на 1 външнa стенa , север ,около 22-23 градуса желани. Отворен съм и за други предложения,
    Благодаря на отзовалите се

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #202

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Има и други неща освен тежеста......не топлещи Фуджи няма

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #203

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    sawion, предвид условията на помещението, тошибата ще работи по добре. Може да погледнете и 35ZS на MHI.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #204

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    ...не топлещи Фуджи няма
    Вярно е, но в студа има доста шумни такива.

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #205

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от sawion Виж публикацията
    Здравейте, предстои ми покупка на климатик и все още се чудя между 12LMCA и Тошиба Шорай 13-ка . Попрочетох известно количество информация и не разбирам тогава защо са важни килограмите на външните тела като Фуджито е доста по-леко но пък си запазва мощността при ниски температури в пъти повече от Тошибата. (при 20*С вътрешна температура и външна 0*С-4.65kW, при -5 - 4.19kW, при -10*C- 3.55kW,при -15*C -2.8kW отдавана мощност сравнено съответно 3.74kw, 3.34kw, 2.78kw, 2.12kw при Тошиба)
    Данните при Фуджика са максималните стойности, които машината може да произведе при дадените температури, при максимално натоварване на компресора. Данните при Toshiba-та показват спада на мощността при номиналното топлоотдаване (4.2 kW) на машината. Маркетинг... Хваща окото, нали? Toshiba-та ще извади близки, ако не и по-високи стойности на топоотдаване, ако се "изпържи" на макс, освен ако не е ограничена софтуерно с цел по-балансирана и дълговременна работа на климатика.

    По малкото външно (също и вътрешно) тяло предполага по-интензивна работа на компресора. Да приемем, че компресорите на машините са еднакви (а може би наистина са еднакви). При това положение Фуджикът ще работи на при натоварване (примерно) 70 rps (revolutions per second) на компресора, за да постигне тези 4 kW номинална мощност. В същото време Toshiba-та ще постига своите 4.2 kW при натоварване на компресора 60 rps (отново примерно). Накратко, вторият климатик ще извършва по-малко работа, а първата машина ще се форсира повечко, за да постига същия краен резултат. Тук не говорим за пари, защото икономията ще ти е 1-2 лева на месец. Всичко опира до комфорт. Машината с по-леко външно тяло ще "бучи" малко повече отвън, защото компресорът ще се пъне повече. Следователно наляганията ще са по-високи и външното тяло ще се обледенява много по-бързо, което също ще води до по-занижен комфорт, защото машината ще минава в режим на обезскрежаване много по-често. В големите студове никак няма да е приятно на всеки 2 часа машината да спира да духа топло за 10-15-20 минути.

    "И това не е всичко!" - както казват по WS Teleshop. Тези хартиени данни не ги гледай много, защото те са измерени при идеални условия (безветрие, външна t0 еди-каква си и вътрешна температура еди-каква си), а също и при вентилатор настроен на High. Уверявам те, че няма да си ползваш климатика на High, защото ще се чувстваш все едно си в окото на урагана Харви

    Извод: Килограмите на външно/вътрешно тяло не са единствен и категоричен критерии за това дали една машина е по-добра или по-лоша. От значение са също количество фреон, тип компресор и обема цилиндъра/рите му (displacement cm3), типа устройство за контролиране на налягането и др, но най-вече софтуерът на машината. Може машината и 4000 лева да е и пак да те дразни как работи, въпреки всичките й екстри и трикчета. И не на последно място: монтажът. Той може да опропасти и най-високия клас машина, ако не е извършен като хората.

    Nota Bene: Не съм професионалист, не си изкарвам хляба с това и не ти давам каквито и да било препоръки. Аз съм ползвател на климатици и просто ти споделям какво съм научил в този форум.

    Успех
    Този пост е редактиран от babati; 19-10-17 в 03:35.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    24
    #206

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Здравейте и благодаря за отговорите. Стойностите за мощност на климите съм ги дал за максимумите и на двата, но и при номиналите нещата стоят по същия начин. Това говори, че при минусови температури Тошибата има едни 7-800 вата по малко отдаваща мощност при равни други условия спрямо Фуджито. Имам 2 малки деца които вечер ще оставят вратата постоянно отворена и си мисля,че тези 7-800 вата запас ще са ми от полза. Бюджета е около 1600лв така че и 35zs MHI също е вариянт но неможах да намеря инфо колко си запазва мощността с падането на темп. Дилемата е голяма защото не са малко пари за мен,че да се хвърля на риск...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #207

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Фуджицуто взимай .. тошибите въпреки големите си топлообменници запазват зле капацитет под -10 ,дори 16 Сузуми с 40 кила външно тяло и 1100 вата компресор към -15 топлоотдава 2 киловата и вижда зор в офиса ми който е 20тина квадрата

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #208

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Не мога да разбера как може климатик с макс.топлоотдаване малко над 5 кв и Cop 3.8 да струва 1600 лв ?

  17. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #209

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    В момента в емаг има добри промоции,ако ти стиска за гаранцията.Виждам 9LTC за 1575 и12LTC за1755лв.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #210

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Не претендирам да съм големия експерт,ама си мисля,че към момента в България по добра оферта от тая 9-ка LTC в Еmag като съотношение цена-качество просто няма...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 33 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSG-09LLC
    От chippen във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 19-08-17, 14:58
  2. Fuji Electric RYT-14 HA HELLP!
    От aandreev76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-02-15, 17:05
  3. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 16:49
  4. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 11:14
  5. FUJI ELECTRIC RSA-12LU
    От bybeep във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 30-06-13, 11:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе