Страница 2 от 34 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 502

Първи впечатления от ASHG12LUCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #16

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Имам и от кауфландските, моят мери но като се натискат копчетата се натиска явно и ресета и всичко изчезва. Вземи си от Конрад с големият дисплей.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    33
    #17

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Показва power factor. Когато изключи компресора показва 20 сега вдигнах температурата на 24 и след като го изчаках хубаво да развърти компресора - показа 94

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #18

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от kristofer73 Виж публикацията
    здравейте, с голямо удоволствие Ви съобщавам че след удължаване на тръбния път с още 1,5 м. или общо 3,5 м1 всички шумове от фреон изчезнаха и сега климатика "мърка". Нещо много бързо събра фреона - 30-40 секунди след като го пусна на студено ? Чух че малко изтърва фреон като развиваше тръбите. Показах на монтажника какво пише в instalacion manual, че минимума е три метра а той до последно твърдеше за 2 м1. Тръбите ги снажда с бърза връзка, ако може някой да ми каже дали не тръбваше заварка но както и да е сега съм доволен.Пожелавам на всички дълга и безаварийна работа на климатиците им.
    Има много видове бързи връзки. Твоите какви са? Дано да са ти вакуумирали тръбите преди повторното пускане на фреона.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    33
    #19

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Тръбите ги вакуумира 20 мин. но не сложи манометри. Бързата връзка е мъжко и като развалцова старата и новата тръби ги стяа с гайки към него,

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #20

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Ами значи добре са ги монтирали.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    33
    #21

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Благодаря за успокоението

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #22

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Това ли ползваха за удължаване на тръбния път?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    33
    #23

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Точно това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    24
    #24

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Реших и аз да споделя първи впечатления от въпросния климатик. Това което е изброил колегата kristofer73 за дизайна и капака е абсолютно вярно. Монтажът беше на 12.11.16 с 3м тръбен път по мое настояване в 22 кв, всекидневна югозапад , етаж от къща във Варна. Два дена след монтажа го оставих цяла нощ да работи на отворена врата през коридор 5 кв че чак в спалнята се усещаше при външната температура около 2 градуса. Вентилатор на ауто зададена температура 22гр. Сякаш с това се изчерпват плюсовете за сега. Забележките ми отново са горе - долу като на колегата - прекалено ми е шумен. Шум от фреон чух един единствен път при спиране за съвсем кратко време. Има припуквания при пускане на климатика, които изчезват след няколко минути и повече не се чуват. Същите припуквания се възобновяват за кратко време и при рязко намаляване на градусите на зададената температура /от 26 до 21/. От външното тяло също се чува нещо като жужене , но трябва да изляза на терасата да го чуя и като стоя в стаята не се чува и не дразни. Основният проблем за мен е шума при различните скорости на вентилатора. На powerful просто не се стои пред него, струята е прекалено мощна. На всички скорости без най-ниската и донякъде втора се усеща едно хладно течение дори и да не стоя пред климатика, а като отида до климатика и си поставя ръката пред него изходящата струя се усеща топла. Общо взето усещам дискомфорт от струята , която ми се струва прекалено мощна дори на ниските скорости. Единствено на най-ниската не се чува и не се усеща почти нищо. Общо взето не съм особено доволен от климатика за сега, очаквах повече от към комфорт и тишина. Оставам с впечатление че за тези пари може да се вземе нещо по тихо /със сигурност/ , а за по-топлещо още е рано да се каже.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #25

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Масово коментарите на потребителите на клими от триото Фуджи, Фуджицу, Дженеръл. са били, че климите им топлят и то доста, но и съответно са сравнително шумни и ветровити. Не знам какво сте очаквали.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #26

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Що не си оставите машините на мира да си работят и да не ги тормозите постоянно.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    24
    #27

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Масово коментарите на потребителите се отнасят за ниския клас и много малко коментари видях за по-високите класове на Фуджи, Фуджицу, Дженеръл LUCA i LTC. Когато човек си купува климатик по-висок клас очаква съответно и качеството да е на по-високо ниво. Би трябвало да има разлика дали си дал 1000лв или 1500лв. На хартия като му погледнеш параметрите бие всички в тоя ценови клас , а на практика се оказва съвсем друго. Пиша мнение да знаят и други потребители как стоят нещата , а не да се лъжат по параметрите в сервизното.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Масово коментарите на потребителите на клими от триото Фуджи, Фуджицу, Дженеръл. са били, че климите им топлят и то доста, но и съответно са сравнително шумни и ветровити. Не знам какво сте очаквали.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #28

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Аз понеже не обичам да ми духа във врата съм си сложил 9ка със 100 вата минимум в 27 квадрата

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #29

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Като не обичаш да ти духа, ще си сложиш нещо с 1000 вата минимум. Ако ще и седмица. Другото са гимнастики с дистанционното

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #30
    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Масово коментарите на потребителите на клими от триото Фуджи, Фуджицу, Дженеръл. са били, че климите им топлят и то доста, но и съответно са сравнително шумни и ветровити. Не знам какво сте очаквали.
    Очакваме "нирвана", ама с тая марка е малко трудно, поне за мен, но като чета тук и говоря с познати, не съм сам. Моделите се сменят, но оплакванията си остават същите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 34 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения
    От Tyordanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 53
    Последно: 07-02-12, 14:36
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 16:01
  3. PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.
    От roumen68 във форум Аудиотехника
    Отговори: 182
    Последно: 14-01-10, 20:54
  4. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 22:56
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 15:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе