Страница 33 от 34 ПърваПърва ... 2331323334 ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 502
Like Tree351Одобрявам

Първи впечатления от ASHG12LUCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    7
    #481

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от krasimirradev Виж публикацията
    А защо е вдигнат чак горе,остава и вътрешното да е на гърба му с 50см. тръбен път.
    Вътрешното е на около метър и половина на външната стена в дясно.
    А защо е горе не мога да кажа. Така е решил техника.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #482

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    А отстоянието от стената какво е? Струва ми се малко. Този отвор, като нищо се е запушил, при условията от миналата седмица.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    7
    #483

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    А отстоянието от стената какво е? Струва ми се малко. Този отвор, като нищо се е запушил, при условията от миналата седмица.
    Ако имате предвид разстоянието от външното тяло до стената е около 15 см., виждам го през прозореца.
    За мен въпроса е приключен. Щом работи - не се пипа

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    2
    #484

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Здравейте искам да си закупя Fuji Electric RSG12LUCA основно ще го ползвам за отопление стаята е 20 кв на първия етаж без външна или вътрешна изолация дограмата ми е сменена наскоро та въпроса ми е дали ще мога да се отопляван с тази машина


  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #485

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Може, зависи къде е къщата. Може и да дойде голям, пак в зависимост от мястото на къщата и другите и особености. Божà работа!
    rosswen одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #486

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Може, зависи къде е къщата. Може и да дойде голям, пак в зависимост от мястото на къщата и другите и особености. Божà работа!
    Щом е без изолация, може и да не идва голяма. Машината е хубава.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    2
    #487

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    А как се държи при минусови температури

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #488

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Понеже не съм писал от много време... Тази година положението е различно. Уплътних коридора значително и вече машините работят по-добре. Установих, че подухва от контактите в коридора, от ел. таблото, а и от великата врата С55... Поиграх си няколко дни и запуших пробойните успешно. Също така се вслушах в съвета на един съфорумник и вече не ходя бос, ами слагам чорапи xD (явно остарявам..).

    Та така... LUCA вече работи по-добре. Повече от 21 градуса на ДУ не ми се е налагало да настройвам, а навън беше -10 няколко дни. Машината прави доста по-редки дефрости, а също и по-кратки (4-5 минути макс). За сравнение преди го ползвах на 25 градуса на ДУ, а дефростите понякога достигаха умопомрачителните 16 минути!

    Изводи:
    - Добра е машината, но явно не е подходящ модел за "пържене", защото много се увеличава времетраенето на дефростите.
    - Хубаво си огледайте жилището. Вероятно губите топлина от такива места, за които дори не сте си и помисляли Аз лично дори се замислям да си заснема жилището с термокамера (100 лева струва), защото ми стана интересно къде какво има.
    Този пост е редактиран от babati; 03-12-18 в 11:54.
    pulsedriverbg и rosswen харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    10
    #489

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Здравейте,
    понеже форума ми бе доста полезен, да споделя и моите впечатления от модела. Това лято по препоръка на познат човек занимаващ се с климатици си закупих General 12LUCA за охлаждане и отопление на малък апартамент. и бюджет около 1600лв. Апартамента се състои от две преходни стай (хол с кухненски бокс и спалня) с обща квадратура 30кв, тавани на 2,60, изложение северозапад, София. Панелна сграда основно ремонтирана - разбирайте 20см изолация, кофти PVC дограма най-вероятно с обикновенни стъкла. Климатика е сложен в едната стая, като не духа срещу вратата между двете стаи, а е сложен на междинната стена. Лятото се справяше с охлаждането. От 1-ви Ноември до сега работи без да е спиран на зададени 22 градуса, ауто вентилатор. При постоянно отворена врата между двете стаи си поддържа 22 градуса и в двете. При затваряне на вратата бавничко наваксва температурата. При температури от над 4-5 градуса работи on/off. Както го пишете може би прави често дефрости, но това не ми пречи. Единствените неща които ме дразнят малко са препукване като почне дефрост и докато затопли тялото след него и имам чувството, че на вентилатора има голяма разлика между първа степен и втора. Първа не се чува въобще и не се усеща, а втора ми се струва шумна. Сякаш му липсва една междинна. За този апартамент за Ноември климатика, пералня, готвене, бойлер, хладилник, сушилня, влагоабсурбатор понякога, съдомиялна = 74лв ток. Да не му е уроки, до сега съм много доволен, ще видим как е в по-тежка зима. Не си и играя вече да го гледам кога дефроства и какво прави щом е топло вкъщи. Само филтрите чистя.
    VanDan, pulsedriverbg, babati и 1 други харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #490

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Имаме вече 12ка ЛУКа в дневна около 25 м2 .Поставен е средата на помещението от към ,,тясната" страна над врати . Срещу вътрешното тяло има почти отворена врата към вътрешен коридор 8 м2. Тръбният път е около 3мтр. Имах много малко време за наблюдения . Тази част от апартамента е топла . Предпочетох 12ка ЛУКа пред 12ка КТМА заради по-добрите параметри при минусови температури.
    Поставен е на 25 С ,auto,икономичен режим.
    В избора,огледа и други важни организационни подробности като монтаж/монтажи ,тяхното време и организация бях улеснен максимално от форумист .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #491

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Малко впечатления от работата на Луката -12ка ..... В началото ,когато го пуснахме през ноември , размразяваше честичко с упоменантите в темата досадни особености на вътрешно тяло. Сега паднаха температурите ,няма ги тия неща . Погледнах термометъра 26 градуса при задание 24 градуса. Погледнах към ватметъра-295 Вата.....На отворена врата към малка спалня около 10м2 и вътрешен коридор 8м2. В малката спалня поставихме инфраред панел 450 Вата ,който е на ,,еко" режим. Доволен
    Смених заданието от 24 Градусаа ,на 23 и той започна да духа лека струя по=студен въздух.Консумация в този момент 10Вата.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #492

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Да попитам, в средата на капака на вътрешното тяло, трябва ли да има такава щипка?



    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #493

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Щипките са две, в двата края.

    Изпратено от моят MI 8 Lite с помощта на Tapatalk

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #494

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Вече и аз го установих, но не мога да разбера каква е причината да не прилепва плътно капака в средата когато не работи машината.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #495

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Някой може ли да каже, дали и при него го има това не прилепване на капака?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 34 ПърваПърва ... 2331323334 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения
    От Tyordanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 53
    Последно: 07-02-12, 13:36
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 15:01
  3. PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.
    От roumen68 във форум Аудиотехника
    Отговори: 182
    Последно: 14-01-10, 19:54
  4. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе