Резултати от 1 до 8 от общо 8

Климатик Fujitsu ASYG12LMCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    70
    #1

    Климатик Fujitsu ASYG12LMCA

    Здравейте колеги . Имам от две години едно Fujitsu уж се водило подсилена 12-ка модела е от 2017 . Сложен е в стая около 38кв и съм крайно разочарован от него . Пуснат е на
    максималната степен на вентилатора и на 28 градуса . Купих си хубав термометър и повече от 20.5 градуса не може да стане в стаята . Стаята е с нова 6 камерна дограма и има само една външна стена. Малък ли е този климатик за 38 кв стая ? Или аз не мога да го настроя както трябва ? Мисля , че това е точния модел ASYG12LMCA .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA

    За това помещение Ви трябват два броя от въпросната машина. Малка е за такава квадратура.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA

    Освен , че е малък предполагам го спирате

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA

    То зависи какви са топлозагуби/изолация, но в това мекушаво време с температури около 0°, би трябвало ако не се пипа една седмица (не се изключва) да направи 22...23° при зададени 25°.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    70
    #5

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA

    Климатика не е гасен поне от 30 дни , настроен на 28 градуса и вентилатор на макс. Идеята ми е има ли как да достигне поне 23 градуса ,това ми е достатъчно. . Нещо да бъркам по настройването му ?Този , който ми го сложи уж ми каза , че се водила подсилена 12-ка клоняща към 14-ка . Освен градусите на макс и вентилатора на макс няма какво друго да се направи нали ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #6

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA

    Изчистете си филтрите.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #7

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от martoooooo Виж публикацията
    Здравейте колеги . Имам от две години едно Fujitsu уж се водило подсилена 12-ка модела е от 2017 . Сложен е в стая около 38кв и съм крайно разочарован от него . Пуснат е на
    максималната степен на вентилатора и на 28 градуса . Купих си хубав термометър и повече от 20.5 градуса не може да стане в стаята . Стаята е с нова 6 камерна дограма и има само една външна стена. Малък ли е този климатик за 38 кв стая ? Или аз не мога да го настроя както трябва ? Мисля , че това е точния модел ASYG12LMCA .
    Извън възможностите на климатик с 26 кила външно тяло, малък компресор и малко вътрешно тяло е да стопли такъв голям обем.
    38 квадрата по 2,6 са ~ 99 кубика. Ако сложим по мимимално препоръчителните за отопление 50 вата топлинна мощност на кубик се получава 99 х 50 ~ 4950 вата/ час
    Ако климатикът ти бачка непрекъснато на максимална мощност, с мъка би успял да поддържа температурата в стаята до около 6-7 градуса външна. А при температури под нулата въобще не го търси.
    Както каза Рос, трябва ти втори климатик...

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #8

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA

    martoooooo, има тема за конкретния модел и моля дискусията да бъде продължена там.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ПЛАТКА ASYG12LMCA
    От ITFIXPRO във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 10-11-19, 12:52
  2. Климатик Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA 2013 за 28 квадрата?!
    От dimo2 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 23-02-19, 13:13
  3. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 08:27
  4. Избор на климатик Fujitsu
    От aiki във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 30-09-13, 00:25
  5. Проблем с климатик Fujitsu AS A 12L
    От shishkov78 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 22-08-12, 17:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе