Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 57 от общо 57
Like Tree45Одобрявам

Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #46

    Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    rosswen, за какво помещение търсиш подов?
    Спалня, 13,5м2/35м3, със студен под. Като най-вероятно ще работи основно на горна клапа, защото спалнята ще се явява препятствие за долната. В другата стая, идентична на тази, стенният духа директно към пода и успява да го стопли, но спалнята се явява отново пречка, за да духа машината директно към пода и той остава студен.
    Този пост е редактиран от rosswen; 19-02-19 в 20:41.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #47

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Лапвай General-a, щом нямаш простор за долна клапа.
    rosswen одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    9
    #48

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Здравейте, от пет години отоплявам две спални с 12-ки ЛМЦА и мога да кажа, че съм доволен, не са се предали машините и в най-големите студове и мъгли, никога не са се обледенявали. Искам да ги сменя с подови машини единствено заради комфорта. В спалнята сегашното вътрешно тяло е леко встрани, но над спалнята (над главата ми) и се усеща струята. Ако го сменя с подов, вътрешното тяло мога да го сложа под сегашното, между пердето на прозореца и нощното шкафче на спалнята. Тази стая е 18м2 с една външна стена (въпросният прозорец) и по един метър навътре на перпендикулярните и две стени също са външни. Тухла, изолация няма, алуминиева дограма с обикновен стъклопакет. Предишното лято сложих външна алуминиева щора на прозореца, който е и доста голям, и се усети осезаема разлика в комфорта на спалнята нощно време с пусната щора.
    Сега на същината - машината ще е 12-ка Дженерал Фуджитсу или МХИ, като клоня към Дженерал-а, заради личния ми опит с тях (надеждни, без излишни дефрости и т.н.) Въпросът опира най-вече до това кой ще е по-комфортен за спалня.. От прочетеното в тази тема разбрах, че Дженерала повечето време ще работи само на горната клапа, и не спира да духа от вътрешното тяло, което е и единствената причина да погледна и МХИ-то, но пък за него чета противоречиви мнения относно работата на вътрешното тяло.. Няма да правя никакъв компромис с качеството на монтажа, каквото и да струва, тръбния път предвид това къде искам да е външното тяло ще е 5-6м. С две думи моля за насоки от ползващите и монтиращите въпросните климатици. Благодаря!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #49

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Да побутна темата... някой да сподели още впечатления отнсно 9-ката и 12-ката, както сега температурите шарят постоянно нагоре надолу. Остана впечатлението, че 12-ката се държи много по-адекватно и комфортно от 9-ката. Дано се намерят и ползватели на подови MHI и те да споделят в съответния форум.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #50

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Днес ходих на гости специално да разцъкам едно 09LVCA.
    Монтирано преди десетина дена.
    Работи тихо (за Фуджитсу) дори и на макс. вент. - очаквах да е по-шумен.
    Сканиращата скорост на турбината наистина можеше да е по-слаба, но и така не е зле -
    все пак не духа в теб.
    Развъртян на 30С при -4С вънка отвори долна клапа и направи над 50С струя след 5 мин.
    Много приятно разпредели “топлото” в 20квадрата. В съседното помещение има таванна конзола (пак Фуджитсу - нищо общо).
    Хареса ми машинката, за спалня над 15 квадрата или хол е супер.
    Единствен недостатък според мен - че не може да го накараш да духа постоянно от долната клапа.
    Но ако е студено и има да гони (т.е. трябва “жега”) си знае какво да прави.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    stiv13 и rosswen харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #51

    Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Да бе, язък си, че спира да духа през долната. Според мен основното предимство на подовия... Иначе страхотна машина, с две турбини, а не като останалите. И хардуерът е добър. По-сериосен от на подовата Тошиба, която ползва външното на Шорай. Много и се бях наточил, само че май ще и се малеят 13-14м2... А имам ограничение и откъм обзавеждане/ предмети на пътя ба потока.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #52

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    ross, не знам защо са го измислили така.
    Може би като сканира за да не духа хладно в краката...???
    Абе хубаво щеше да е да имаш избор, ама...
    Пак е друга бира в сравнение със стенено Фуджитсу - поне имам бая че да сравнявам.
    rosswen одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #53

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    ross, не знам защо са го измислили така.
    Може би като сканира за да не духа хладно в краката...???
    Абе хубаво щеше да е да имаш избор, ама...
    Пак е друга бира в сравнение със стенено Фуджитсу - поне имам бая че да сравнявам.
    Втората степен достатъчно тиха ли е за спалня? Гледам, дават й 29дб... струват ми се множко. Ама те всички подови така! Дори и МХИ-то е шумно, според спецификациите. Това духане ще го мисля при монтажа, че да не ме бърка. То пък като ти духа високостенния при офф хладно у врато е много готино.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #54

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Втората ако имаш впредвид първа след Quiet си е идеална.
    Ако ще ти е за тези 13кв. в 99% от нощите не би се замислил и на Quiet да ги стопли - хардуеъра си е сериозен.
    Това с духането го забрави като проблем - за да духа в тебе трябва да си се надвесил над него.
    Реално работи като Нексурата(която въобще няма долна клапа) - засмуква студения въздух на пода и го праща почти
    право нагоре.

    п.с.Това което ми харесва на подовите е, че не се борят с природните закони -
    да смучат топлия въздух от тавана и да го запращат към студения под - иска по-силен вент. т.е. духане и шум,
    а засмукват студения на пода.Получава се Мноого по-добро разпределение на топлината с по-малко “усилие” - шум+вятър.
    Нещо тип ковекцията при парното, но все пак подпомогната от вентилатор.
    rosswen и pap1918 харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #55

    Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Вкара ме в размисли значи! То така или иначе, май ще трябва да се ползва на горна клапа, защото долната ще бие в спалнята. Мега също доста добри отзиви дава за тези машинки. Благодаря за инфото! [emoji485]
    ccankov73 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #56

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Виж сега, “око да види, ръка да пипне”.
    Ако имаш къде отиди го виж на живо в действие,
    все пак не е някоя бутикова машина, а доказал се топлещ, че и на R410....

    п.с. монтиран е при сина на моя “майстор” , цели 3 броя плюс още 3 при другия син.
    Те също с това се занимават.
    Мисля че не биха се “самонабутали”...., познават ги(машините) много добре.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #57

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    За съжаление, не познавам собственик на такъв наоколо. Колкото до топленето-в това никога не съм се съмнявал. Не е в стила на Фуджицу. Както и честите дефрости. . Тайно ме съмнява, че хардуерно външното е 1:1 с 09ltc. Поне от сервизните до този извод стигам. Единствено тишината ме интересува. Както каза, дори първа степен ще върши идеална работа 99% от случаите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе