Страница 61 от 82 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 1228
Like Tree701Одобрявам

Новият модел на триото KGTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #901

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Естествено, че за спалня, ще избера климатика с по-голям вентилатор.

    Защо? Защото при равни m3/h, които дават и двето серии на хартия, този с по-големия диаметър осигурява същото количество с по-малко обороти, което го прави по тих нещо което си мисля, че е важно за спалня.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    на теория .. само че фуджицу нямат ниски степени .. на ауто никога не слиза под втора която е 30дБ ,а на тих режим силно ограничава компресора и в по големите студове няма да стопля
    GLARYS одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #902

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    При темперирано помещение и режим 24/7 Фуджицу няма драма с вентилатора. Ако има не е оразмерен правилно (спрямо топлозагубите), a не квадратура и кубици щот е по-лесно тъй.

    На auto може и да не може, но на high може. Моите в спалните не ги чувам (не са безшумни, но не нещо което да дразни), тоя в хола не може, щот хола му идва леко големичък. Доста по-стари модели от въпросния.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от morfei1; 29-11-21 в 00:26.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #903

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    ------

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #904

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Морфей, нова псевдофизика ли съчиняваш? Климатизаторите се избират спрямо обема на помещението, когато ктава въпрос за комфорт. Сървърните помещения са отделна тема.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    19
    #905

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    От другата тема ми предложиха други климатици ...

    Daikin FTXM35R~RXM35R BluEvolution Perfera + Daikin FTXC20C~RXC20C Sensira + Daikin FTXC20C~RXC20C Sensira
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-W~SRC35ZS-W2 Premium + Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W2 Premium + Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W2 Premium
    Hitachi RAK-35RXЕ/RAC-35WXЕ Akebono + Hitachi RAK-18RPE/RAC-18WPE Performance + Hitachi RAK-18RPE/RAC-18WPE Performance

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #906

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Всички от предложения ти списък са по добър избор особенно за спалня от FUJITSU. Аз имам Fujitsu но ми е в хола, лично за мен ми идва шумен и не бих го сложил в моята спалня. Имам и Hitachi RPE в детската стая който го има в списъка и за мен Hitachi RPE е по добрия избор от FUJITSU особенно за спалня.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 29-11-21 в 09:38.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #907

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    ZS-W и него зачеркни за спалня...освен ако неспиш като пън и не чуваш едно цък-цък-цък цяла нощ

    Изпратено от моят SM-A705FN с помощта на Tapatalk

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #908

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Морфей, нова псевдофизика ли съчиняваш? Климатизаторите се избират спрямо обема на помещението, когато ктава въпрос за комфорт. Сървърните помещения са отделна тема.
    Предвид долния ти начин за измерване на топлозагуби...

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Най-точният начин е с един или два конвектора по 2 kW, термореле и ватметър (електромер). Нагласяш термостата на 24 градуса и пускаш единия или двата конвектора да работят. Когато температурата достигне зададената и конвекторите спрат, записваш си еленергията. Тя ти дава топлинната енергия, която ти е необходима, за да заредиш с топлина мебели и стени. След това оставяш конвектора (или и двата) да работят няколко часа в този повторно-кратковременен режим, поддържайки тези 24 градуса. Записваш си пак показанията на електромера и от тях изваждаш стойността, която си записал преди. Получената енергия делиш на тези няколко часа и получаваш топлозагубите на помещението във ватове (киловати). Резултатът ще е коректен единствено за конкретната външна температура и влажност на въздуха.
    ... е безмиислено да водим каквито и да е разговори относно тях, още повече в темата за KG-серията.

    Наричай го псевдофизика или както си пожелаеш - не ми пречи, но си много далеч от истината, ако това ти е начина за изчисления на топлозагуби. Мога да се обзаложа, че не си виждал ОВК проект на живо, ако въобще си чувал, че се правят такива.

    Бъди здрав! Толкова по темата за загубите.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    19
    #909

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Сега пък ми казаха че тези сенсира на дайкин са по нисък клас и реално са 7цс и че също не са подходящи
    Незнам много се обърках вече и аз хаха
    Толкова ли да са шумни тези кмцц за спалнята, при условие че дограта и изолацията са най добро качество...

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #910

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Аз не виждам що дайкини, хитачита и мицубишита трябва да се коментират в тази тема ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    19
    #911

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Сравняваме ги просто с фуджито затова...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    121
    #912

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от mirodida9 Виж публикацията
    Сега пък ми казаха че тези сенсира на дайкин са по нисък клас и реално са 7цс и че също не са подходящи
    Незнам много се обърках вече и аз хаха
    Толкова ли да са шумни тези кмцц за спалнята, при условие че дограта и изолацията са най добро качество...
    Шума идва от вътрешвото тяло. Ако ще и изолация и дограма на звукозаписно студио да имаш -все тая... все рак сам си решаваш. Имаш съвети от знаещи и от препатили...

    Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #913

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от mirodida9 Виж публикацията
    Толкова ли да са шумни тези кмцц за спалнята, при условие че дограта и изолацията са най добро качество...
    Спрямо KG серията на 1-ва, разлика в шума е двойна при отопление - 22 vs 21db. Отделно в темата за KM има оплаквания от паразитни шумуве от турбината, понеже била не добре балансирана, което уж се управяло...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #914

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    1dB разлика трудно ще я хванете. Дали е 21 или 25dB, все е достатъчно тихо за спане. Проблемът на всички Фуджаци, от ниския до високия клас, е че всяка степен над 1-ва е доста шумна за спане-над 30дБ. Другите характеристики на машините, като COP и колограми, нямат нищо общо с шума и степените на турбината.
    ААТ одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #915

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    И двето серии на 2-ра ги дават 31db на хартия. По тази логика 1db на въпрос ли ще го правим? Майтапа на страна, това което аз знам е, че при разлика от 1db разликата в шума е двойна, ма може и нещо да не съм разбрал/прочел както трябва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 61 от 82 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият AQV12YWAN
    От climamarket във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 45
    Последно: 20-01-12, 23:01
  2. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 18:51
  3. Разлика между стария ми климатик и новият модел?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-10, 01:07
  4. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 04-08-07, 23:07
  5. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе