Страница 62 от 82 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 1228
Like Tree701Одобрявам

Новият модел на триото KGTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #916

    Новият модел на триото KGTA

    Имам наблюдения над няколко марки климатици и децибелите по сервизно, си отговарят що-годе. Никой луд няма да напише, че машината му е по-шумна, отколкото е в действителност. Дори са посочили схема, по която е мерен шума. Под въпросните Фуджаци съм спал и наистина са доста шумни над 1-ва. Казах, че разлика между 21 и 22дБ е пренебрежителна, а не между 21 и 31, разликата е огромна.
    ААТ одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #917

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Проблемът на всички Фуджаци, от ниския до високия клас, е че всяка степен над 1-ва е доста шумна за спане-над 30дБ.
    Аз ли нещо криво съм те разбрал или до 30db са ОК за спане според теб, но пък над тези - в случая 31db на втора работата вече не е ОК за спане и стават много шумни. Отделно смяташ, че 1db ралика трудно се хваща.
    Не се заяждам, но се обърквам нещо . Доже не съм си помисля да правим сравнение между 21 - 31db

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #918

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    30дБ е шумно за спане, а на всички Фуджаци 2-рата степен е над тях. С две думи, какъвто и модел от марката да вземете, е тих само и единствено на първа степен. За това масово хората споделят, че не е подходящ за спални.
    bobivg и ААТ харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    267
    #919

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    И двето серии на 2-ра ги дават 31db на хартия. По тази логика 1db на въпрос ли ще го правим? Майтапа на страна, това което аз знам е, че при разлика от 1db разликата в шума е двойна, ма може и нещо да не съм разбрал/прочел както трябва.

    за вдигане на нивото с 3 децибела ти трябва двойна мощност ако добре помня
    zxc0 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #920

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Колко кубика е КГ на 1-ва степен?
    Ако е над 300 ще топли малка добре изолирана спалня спокойно на 1-ва.
    Миналата цяла зима я проспах на "елхичка" на Дайкина. Винаги в спалнята ми е било 22 градуса. 15м2 без гардероба 14 с 305 кубика на турбината.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #921

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    ше я топли ако имаш и духалка да му помага , компресора е ограничен на 18 херца по спомен ..

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #922

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Колко кубика е КГ на 1-ва степен?
    Ако е над 300 ще топли малка добре изолирана спалня спокойно на 1-ва.
    Миналата цяла зима я проспах на "елхичка" на Дайкина. Винаги в спалнята ми е било 22 градуса. 15м2 без гардероба 14 с 305 кубика на турбината.
    07 и 09 са 330m3/h, 12 e 310m3/h, 14 е 340m3/h .

    Sent from my MI 8 using Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #923

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ше я топли ако имаш и духалка да му помага , компресора е ограничен на 18 херца по спомен ..
    Еее.... ако е така кофти.
    Първата му стебен не можеш ли да я включиш без да натискаш "тих режим"? Просто от дистанционното да му зададеш 1-ва?
    Мислех, че има отделен бутон за Тих/Нощен режим за ограничения на компресора.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    121
    #924

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Колко кубика е КГ на 1-ва степен?
    Ако е над 300 ще топли малка добре изолирана спалня спокойно на 1-ва.
    Миналата цяла зима я проспах на "елхичка" на Дайкина. Винаги в спалнята ми е било 22 градуса. 15м2 без гардероба 14 с 305 кубика на турбината.
    Дайкина издухва въздуха по силно и надалече.
    При мен Едно фуджитцу ( Лук 7) на тихата степен 21 дБ си духа топлото на носа си, лъже се че му е "топло", и .... спри-тръгни, а в спалнята падат градусите.. докато дайкинчето пак 7, на борче си топли, макар че е двойно по нихелозно. Но пък Фуджитцуто на втората си степен 31 дБ, топли два пъти повече от максимума на дайкина.. Май е важно и през какъв отвор минават тези 300м^3/ч...

    Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #925

    Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от ААТ Виж публикацията
    Дайкина издухва въздуха по силно и надалече.
    При мен Едно фуджитцу ( Лук 7) на тихата степен 21 дБ си духа топлото на носа си, лъже се че му е "топло", и .... спри-тръгни, а в спалнята падат градусите.. докато дайкинчето пак 7, на борче си топли, макар че е двойно по нихелозно. Но пък Фуджитцуто на втората си степен 31 дБ, топли два пъти повече от максимума на дайкина.. Май е важно и през какъв отвор минават тези 300м^3/ч...

    Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk
    Точно така е. Има значение с каква скорост излиза потока. Може дебитът да е голям, но ако не успява да го "издуха" по-далеч от "носа" си, топли себе си.
    Mig82 и Palev харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #926

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    за това са датчиците в дистанционното

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #927

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    за това са датчиците в дистанционното
    Приказки за лека нощ

    Sent from my SM-M215F using Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #928

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    На минимална степен на KMCBN го пробвах, към 650W се ограничи като духа жега.
    При LowNoise се ограничава от 700-800W.
    Новите модели като че ли са малко по-шумни.
    За мен това не е фактор. Не че съм глух, но не ме дразни 2-ра скорост.
    Потвърждавам намаляване на турбината на първа скорост и при Ауто и при фиксирана скорост, но само при настройка 20гр и под нея.
    Но софта няма желание да остане на нея и веднага започва да вдига консумацията и да влезе на втора.
    Основна разлика спрямо LGC.
    Вероятно така избягват успиването, щото нарочно съм го забил вертикално надолу и успиване не се наблюдава!

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #929

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Аз имам:

    12-ка LMCA - 5+ год
    12-ка LMCE - 3+ год.
    24-ка LDC - 8+ год.
    9-ка LSBCW - 15+год
    12-ка LSBCW - 15+год

    Като оставим настрана 24-ката, всички тези машини на хартия са по-шумни от KG-серията и са по-нисък клас от нея. Отопляват спални, малки холчета, магазин и .т.н.т. Някои от помещенията са санирани, но преди години не са били, някои и в момента не са санирани. Някои са с добра дограма, други не са. Карали са доста тежки зими, макар, че живия доста на Юг. Къде се вика, не е като да нямам впечатления от шума, който издават, при различни условия на работа и то в еднакви помещения.

    Откакто се разчетох в този раздел, разбрах всъщност колко шумни климатици съм ползвал, нещо което за толкова много години не ми е правило впечатление. може би не съм толкова взискателен, или пък просто съм по-глух.

    Винаги съм залагал на средния клас Фуджаците и никога не са ме подвеждали. След проучването, което си направих, определено ако някоя от малките ми машини ме предаде, особенно тези на 15+год ще заложа НЕ на KM-серията, както досега съм правил, а на KG.
    Някак си ми е трудно да повярвам, че тази серия, ще бъде по-шумна от тези, които имам.

    Т'ва са моите 5ст. по темата за вентилаторите на Триото, всеки да си преценя.
    dimjek одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #930

    Новият модел на триото KGTA

    Не са най-шумните климатици, но има много по-тихи от тях. Майка ми също има LMC (аз съм й го избирал), а съм спал една седмица и под KPCA, монтиран доста образцово. На 2-ра шумът им е що-годе еднакъв. Ако сте ползвал от по-тихите машини, то определено ще направите разликата, особено ако са в две съседни, идентични помещения.
    П.п. Щом сте доволен, вземете си. Питате, отговаря Ви се. Парите са си Ваши, няма ние да спим под Вашия климатик.
    Този пост е редактиран от rosswen; 30-11-21 в 11:20.
    Alexi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 62 от 82 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият AQV12YWAN
    От climamarket във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 45
    Последно: 20-01-12, 23:01
  2. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 18:51
  3. Разлика между стария ми климатик и новият модел?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-10, 01:07
  4. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 04-08-07, 23:07
  5. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе