Страница 65 от 82 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследноПоследно
Резултати от 961 до 975 от общо 1228
Like Tree701Одобрявам

Новият модел на триото KGTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #961

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    я направи едно клипче с това което си написал да го видим на практика .. че аз като ползвал 2 Фуджицута не съм убеден че така работят

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #962

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Не вярваш, че кгта работи така, това ли искаш да кажеш.

    Изпратено от моят moto g(9) power с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #963

    Re: Новият модел на триото KGTA

    Има голяма разлика в покачването на минимума между 7 и 9 и 12.12-ката много малко го покачва, затова така твърди колегата.
    bobivg одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    273
    #964

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    някой има ли идея защо си вдигат минимума когато падне под 0 ? техническо обяснение търся.
    и защо евентуално 12ката има по-нисък
    тази вечер пак се потвърждава, че минава на включи/изключи ако 400 вата са му много
    Alexi одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #965

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Не съм гледал колко е минимума,щото ми се вижда тъпо на отопление,но в момента работи на 211w.Малко хладничко духа,но моя е така поставен,че не пречи.Вън е 7гр;.14м2 стая без изолация втори етаж.север.запад 22,5 настройка.
    При друг монтаж,може би ще е по-добре,ако е малко по-нагоре)ограничен) при отопление.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #966

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Преди доста време тествах за няколко дни моето FUJITSU 12 LMCE да работи в режим MODE AUTO през зимата за да отоплявам стаята.При работа в този режим при отопление климатика работи с 270 вата при постоянен ОН/ОФ режим преди да е достигната зададената температура, като около 5 минути е ОФ, а около 25 минути е ОН. Този ОН/ОФ режим е софтуерен и не може да се избегне.При положителни температури климатика си достига зададените градуси. Но при отрицателни температури при отопление в режим MODE AUTO не може да се достигнат зададените температури защото климатика си работи на 270 вата.При този режим MODE AUTO на FAN AUTO турбината пада на първа степен.Но на охлаждане през лятото на FUJITSU 12 LMCE ползвам MODE AUTO и на FAH AUTO турбината пада на първа степен и на всички степени издухвания студен въздух е с по слаба струя и е по комфортно.Някой колега с новите модели на FUJITSU ако иска може да пробва с какъв минимум ще му работи климатика в режим MODE AUTO , и дали ще работи с постоянен ОН/ОФ режим
    Този пост е редактиран от GLARYS; 24-12-21 в 17:44.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #967

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Не разбирам за минимум на отопление ли питаш и тези 211w които писах ти се виждат малко?
    Аз никога не ползвам климатици на mode/fan auto.Не ме интересуват min/max дефрости(извън това което е решил производителя) и др. форумни щуротии на групата на Шаро(както им казваше един колега),а на местото което съм най-често вентилатора да духа така,че да ми е най-комфортно, и когато е възможно да не на най-ниски обороти.
    peter`s, gurcayy и dimitrin6405 харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #968

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Скоро ако няма вече, трябва една тема за климатици с ниски минимуми при по високи и по ниски външни температури и нисък разход след излизане от офф както и без форсиране на турбина, без механизирани клапи при оффене, без да са к2у и да са за малки помещениия до 18м2.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #969

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от zillion Виж публикацията
    някой има ли идея защо си вдигат минимума когато падне под 0 ? техническо обяснение търся.
    и защо евентуално 12ката има по-нисък
    тази вечер пак се потвърждава, че минава на включи/изключи ако 400 вата са му много
    Питай вносителя, би трябвало най добре да ги познава като начин на работа.

    - - - - - - - - - -

    Ако тръгне да ти обяснява нещо общо като да поддържа хладилния цикъл, питай защо е на степени - ако от -1° надолу отива на 400W, а при -0,9° е на 200W, каква е разликата за хладилния цикъл при -0,9° и при -1°.
    (П.П.
    стойностите са съвсем примерни, но са приблизително в този порядък)

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #970

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Вносителят не е длъжен да разбира от дроселиращи системи повече от теб. А те не работят така, както ти предполагаш. Хем нараства дебита на компресора с падането на температурата около изпарителя, заради дроселирането, хем нараства и делта P. А топлозагубите, пък, нарастват доста слабо при падане на външните температури с 1 или 2°С. На трето място, системата трябва да е и енергийно ефективна. Едно е да охлаждаш на минимум, когато външната и вътрешна температура са близки, друго е да отопляваш на минимум тогава, когато делта t е голямо. Във втория случай ефективността много пада. Така че ако искате комфорт при ниски температури с ниски минимуми, ползвайте евтини конвектори. Енергийните разходи ще ви са приблизително еднакви.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    rosswen, Vasil Vasilev и morfei1 харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #971

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Додо от 9 кладенеца вода вадиш да се опиташ да обясниш тия глупости които правят производителите на някои марки ( и го правиш не за друго ,ами защото имаш 2 от тях а те май са само 3 тия марки - взимай едно Фуджицу да имаш пълен комплект ) .. то ако беше така ,всички климатици щяха да си вдигат минимума .. само че не го вдигат всички ,и тия дето не го вдигат работят не само по комфортно но и ПО ИКОНОМИЧНО .. да ги питаш Саньо как са извадили КОП 5.64 преди 15г от климатик дето при -10 бичи на 180 вата ,примерно .. толкоз неефективно ужаст
    milanov одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #972

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Алекси, аз пък се бях вързал на твоите глупости, докато не закачих електромери на един радиатор и на дайсейкай 5, за да му гледам фиаското при отопление с 60W консумация. Преди това мерих и ефективността на отопление на дайсейкай 5, 8 и MHI 20 ZM-S. И на морфей му беше станало смешно, като на теб. Така че се забавлявайте заедно със здраве, а аз при минимум на отопление под 120W на дайсейкай 5 му дърпам щепсела. Топлозагубите ми са по-големи за съвременните стандарти, външните ми стени са 40-сантиметрови, единична тухла, само с външна изолация, не особено дебела. Помещенията ми са големи и високи. Затова гореспоменатите машини работят при мен добре. Нито една от тези машини не е проектирана да отоплява съвременни килийки, тип буржоазен кенеф, опаковани отвън и отвътре, като термоси. Проблемът си е изцяло на вносителя и потребителя.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    toto_toto, rosswen и Vasil Vasilev харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #973

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    основната мисъл на производителя трябва да е комфорта ,а не ефективността .. щото при климатик 7ца за 2500 примерно - вече икономията е отишла на кино и няма да го избиеш близките 15г ,ако работи толкова .. с един конвектор за 50 лв ще ти останат пари за ток за 10г поне - нали ? само че производителя не мисли в тази насока - колко по комфортно би било да спре турбината при офф вместо да врътне клапите с 4 моторчета нагоре - ЗЗЗЗЗЗЗЗ ! после пак надолу ЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ .. и така 15г ? примери бол .. добре че са китайците да ти кажа ... те мислят и правят и развиват ,не тъпчат 15г на едно място като японските марки ( че и назад дават ) .

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #974

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Тук си абсолютно прав, но аз друго коментирах. Дайсейкай 5 изобщо не клати клапи.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #975

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    60W..100W...150W е достатъчно ниска консумация за да се търси някаква ефективност и КОП.
    60W за 10часа са 12стотинки, за тея пари неможеш ме накара да стана камоли да отида и щепсел да дръпна.
    Едно проветряване изгаря сигурно повече от тези 12стотинки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 65 от 82 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият AQV12YWAN
    От climamarket във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 45
    Последно: 20-01-12, 23:01
  2. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 18:51
  3. Разлика между стария ми климатик и новият модел?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-10, 01:07
  4. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 04-08-07, 23:07
  5. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе