Страница 53 от 82 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 1228
Like Tree701Одобрявам

Новият модел на триото KGTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #781

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Има и трети вариант. Да е поставил турбината на първа степен, за да му е тихо.
    Иначе евала, на splendor му е голяма банята.
    Alexi, ivan9494 и dimitrin6405 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #782

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    То топлия джоб се образува предимно от слаба степен на турбината та не бих го сложил като трети вариант. Моята баня е отделно от кенефа, но пък много бани са комплект с кенеф и е с подобни размери

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #783

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    При 10 сантиметра изолация на тавана, особено ако е качен по-нагоре нищо чудно джоба да е готов. Освен това, KGTA е тих за спане само на 1-ва степен. В такива помещения е добре да работи на високи степени, ако не се спи в момента. Ако пък се спи, едва ли се спи на 28 градуса?
    rosswen одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #784

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Това стайче, при тези дадености и свещ ще го стопли.
    Genadi80 одобрява това.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #785

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Това стайче, при тези дадености и свещ ще го стопли.
    22.5 е, едва ли студено.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #786

    Новият модел на триото KGTA

    Абе и моето МЕ си прави топъл джоб, първо защото е набит в ъгъла, второ е само на 6см от тавана, трето, че срещу него стената е много близо, четеърто- клапите за хоризонтално направление изобщо не отклоняват потока настрани и си духа направо, към най-късата част, пето - дебитите са много ниски и духа на себе си. НО въпреки това, на -5 си поддържа около 22-22.5, при зададени 24гр., в 14.5м2, без изолация на тавана. Единствено си го обяснявам с ниския минимум при Фуджи. На МЕ-то е 320-350W, докато при Фуджито е двойно по-нисък.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #787

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    oppaa, покажи една снимка на екрана на дистанционното.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    38
    #788

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Турбината е на автоматичен режим насочен е надолу и на страни и не му е включен сензора за движение! Днес дойде момчето което го монтира и каза, че най вероятно се бърка датчика който е във вътрешното тяло и дава грешна информация, че е направил температурата и за това духа слабо, но утре каза че ще дойде да извади датчика да го измести извън тялото. Вътрешното тяло е на 10 сантиметра от тавана, стената срещу него е на 2,5 метра.
    Но мен пак ме съмнява да е от датчика защото когато времето не е толкова студено той си прави градусите които са зададени!

    - - - - - - - - - -

    Така беше оставен от снощи и сутринта беше 22, а сега е дигнал.Външна температура в момента е около 3 градуса.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от oppaaa; 19-01-21 в 13:42.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #789

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    [QUOTE=oppaaa;991107]Турбината е на автоматичен режим насочен е надолу и на страни и не му е включен сензора за движение! Днес дойде момчето което го монтира и каза, че най вероятно се бърка датчика който е във вътрешното тяло и дава грешна информация, че е направил температурата и за това духа слабо, но утре каза че ще дойде да извади датчика да го измести извън тялото. Вътрешното тяло е на 10 сантиметра от тавана, стената срещу него е на 2,5 метра.
    Но мен пак ме съмнява да е от датчика защото когато времето не е толкова студено той си прави градусите които са зададени!

    - - - - - - - - - -

    Така беше оставен от снощи и сутринта беше 22, а сега е дигнал.Външна температура в момента е около 3 градуса.
    [/QUOTE

    Изпратено от моят moto g(9) power с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от dimitrin6405; 19-01-21 в 15:43.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #790

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Защо не сложиш термометъра при него горе където засмуква въздух за да видиш той какво мери. И сигурен ли си, че показанието на термометъра не се влияе от стената?
    Mega одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,373
    #791

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    И при мен модела има проблеми с температурата.За шум и икономичност е много добре...
    Не мога да разбера защо често не прави зададените градуси,по-скоро е далече от тях.А понякога е добре,почти нормлно.И не е в зависимост от външната температура,там ще го разбера.
    Например слагаш 24 градуса,той на 20/21 градуса на стайния термометър се изключва,все едно че е направил температурата?Друг път си работи нормално и в зависимост от местоположението на термометъра е градус/1,5 гр. разлика.
    Тука гледам,че пишете,че може да има ''топъл джоб'',но ако е така защо не е винаги?
    Същото важи за това ако не мери правилно температурата.
    Друга възмжност която ми идва наум е,че не хваща добре дистанционното ,което е факт и ако този който го включва не внимава може да дигне градусите на дистанционното,но климатика да не приема командите.Не знам ,ако при това положение стане разминаване напр. повишаваш от 23 на 25 градуса без да насочиш добре и температурата остане 23,след последваща команда половин градус надолу,дали климатика възприема като 24,5 или е на 22,5???
    Другото е ако не мери добре температурата не знам дали може да се коригира с градус-два нагоре.
    За разлика от него ME FD35 прави много точно исканата температура!Описан е ,че мери температурата на пода и не знам дали е точно така,но на 1,50м над пода температурата е винаги равна на зададената!Изключение само ако е много студено и не може да достигне поради размера на помещението.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #792

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Изключи това око (ако може по някакъв начин) и спри да търсиш логика с други марки, защото имат различно предназначение. Кажи как се държи.
    rosswen одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #793

    Новият модел на триото KGTA

    При майка ми, LMC също хич не хваща дистанционното, трябва да го насочиш директно към него и реагира някак си забавено. МХИ-тата и МЕ-то както седят на стените закачени, надалеч от климите, без да ги пипам и насочвам, с натискането реагират със звуков сигнал. Да не би наистина да не е възприело командата вътрешното тяло. Уверете се, че издава звуков сигнал след промяната и променяйте градус по градус, за да се чуе вътрешното дали реагира на промяната.

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,373
    #794

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Смяната на температурите е през 0.5 градуса.Не хваща добре сигнала от дистанционното.Трябва да се пипа бавно и добро насочване.Издава звуков сигнал.Аз внимавам за това и обърнах внимание на обитаващия стаята да видим дали ще има промяна.

    Изключи това око (ако може по някакъв начин) и спри да търсиш логика с други марки, защото имат различно предназначение. Кажи как се държи.
    Ако говорим за окото на FD35 не бих го изключил.Пробвал съм в различни варианти и сега е идеално.
    За мен освен горното което написах плюс е високия минимум на отопление.Не ми харесва климатика ми да духа студено.По -добре да спира.Което важи в преходните сезони.Сега не се изключва ,разбира се.
    На охлаждане може и да е предимство,ще видя лятото KGTA дали ще е по-добре в това отношение.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    118
    #795

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Аз го "плюх" тоя модел, че шумно дефроства, обаче за топленето - топли здраво. Определено в цитирания случай има нещо нередно. При мен в стая на къща с обем 50м3 като му задам 28 и се изстрелва и ги постига. Пробвай да сложиш вентилатора на макс, да не е на авто, да не би да се успива заради това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 53 от 82 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият AQV12YWAN
    От climamarket във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 45
    Последно: 20-01-12, 23:01
  2. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 18:51
  3. Разлика между стария ми климатик и новият модел?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-10, 01:07
  4. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 04-08-07, 23:07
  5. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе