Страница 8 от 26 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 376
Like Tree288Одобрявам

09-12 KMTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    25
    #106

    Отговор: 09-12 KMTA

    Нормално ли е винаги като го пусна на отопление, духа топло 1 минута и веднага спира за 3 минути?
    После почва нормално да си работи

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #107

    Отговор: 09-12 KMTA

    Проверява ти обема на стаята.
    bobivg одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #108

    Отговор: 09-12 KMTA

    Щом е само веднъж при включване - свиркай си!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    11
    #109

    Отговор: 09-12 KMTA

    Здравейте!
    Понеже няма много мнения за този модел(Fujitsu ASYG12KMTА),реших да оставя аз едно впечатление.
    Първо ако някой реши да си слага такъв климатик да обърне внимание,че нямаше препоръчителен минимален път в книжката за монтаж,което учуди монтажистите - аз им казах,че искам моя да е минимум 3м,защото бях мернал в форума относно препоръчителните тръбни пътища за други модели на Fujitsu,но така или иначе моя тръбен прът даже излезе 3.70м и ми работи доста тихо и не се чуват някви чудесии и т.н.Топли засега и съм доволен,в хола 17м2 на зададени 25* си стои на толкова даже и отоплява коридора без проблем 8м2, а в спалнята поддържа около 20* при отворени врати.Вчера обаче като си легнахме го пуснах на ECO режим и днеска видях,че е с 1 градус надолу,което мисля че е нормално заради намалената мощност, когато е в включен на тожи режим предполагам (вие ще кажете). Ще видим как ще се представи тази зима и ако е окей,догодина една 9-ка от същия модел за спалнята.
    Този пост е редактиран от dzsa1990; 03-12-19 в 13:10.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    13
    #110

    Отговор: 09-12 KMTA

    Здравейте! Бих искал да запитам дали при друг се получава това което при мен с този климатик? Задавам му дадена температура напр. 22гр. вентилатора е на auto и не може да я достигне и духа почти постоянно ту топло - тухладно и държи в стаята с градус надолу при положение, че навън е само -2гр, Стаята ми е 16кв. (уж яко резерв има) вътрешна изолация и добра дограма. Мен ме съмнява,че този модел климатик (бюджетен) е пълен крах. Уж до 25 кв. отоплява, а аз нарочно го взех за по голямо помещение да не се мъчи, да стопля бързо, да отоплява дори и при ниски температури да не се форсира. А се оказва,че зимата още не си е в силата си и не топли както трябва. Ако някой има същия проблем с този климатик моля да сподели. Вече намерих из форумите едно такова оплакване. Благодаря!

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #111

    Отговор: 09-12 KMTA

    Аз бих пошитал от кога сте му задали тези 22 градуса...и дали се пуска и спира климатика

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #112

    Отговор: 09-12 KMTA

    ами задайте му 23° ?
    rosswen и ivan9494 харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    13
    #113

    Отговор: 09-12 KMTA

    Вечер като лягам ко оставям на 20гр. на сутринта показва тернометъра 19гр. Сега съм го сложил на 23гр. и като достигне 22 спира и по някое време почва да духа хладно и температурите падат на 21.5гр. А иначе не се спира по цял ден и цяла нощ . Филтрите ги чистих преди 2 седмици. Тернометърът е на средата на стаята на около 1.5м от земята

    - - - - - - - - - -

    А 22гр. съм му задал сутринта не се отварят врати и пак не може да достигне при положение че съм само 16кв. с такава машина....от време на време духа леко като да подържа но пак не вдига градус...в друга тема един уастник сподели същото за този модел,че задава температура духа хладно и не спира

    - - - - - - - - - -

    Сега пък падна на 21.4 при зададени 23 ...ужас

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #114

    Отговор: 09-12 KMTA

    Има допълнителни сервизни настройки .
    Щом държите толко заданието на ДУ да е равно на градусите по термометър.
    От там задавате +1 градус и когато го направите на 22 ще прави 22.
    По - лесния вариант е просто като искате да е 20 да зададете 21 .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    13
    #115

    Отговор: 09-12 KMTA

    Как да ги направя тези сервизни настройки или по точно къде да ги намеря? Благодаря

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #116

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от sveto82 Виж публикацията
    Как да ги направя тези сервизни настройки или по точно къде да ги намеря? Благодаря
    Свалете си сервизното .
    Там има настройки и поднастроики .
    Аз преди малко си настройвах ъгъла на бластерите спрямо основната клапа ( за друг модел Фуджи става въпрос )
    при мен става с задържане на powerful , градус нагоре и reset , едновременно и от ДУ влизаш в подменюта .

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #117

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от sveto82 Виж публикацията
    Как да ги направя тези сервизни настройки или по точно къде да ги намеря? Благодаря


    https://www.fujitsuklima.hu/vmfiles/...G07-14KMTA.pdf

    В таблицата за капацитет на отопление е ясно описано, че са зададени максимални стойности на турбината, т.е. отдава 5,3 KW при външна температура 7 градуса и вътрешна 20 градуса, никъде не е описано как се променят тези стойности със задаване на по ниските степени на турбината. Освен това климатикът топлопренася, с тези 25 кг. външно тяло колко ли топлина ще улови, за да я пренесе към вътрешното, може и да успее с много бръмчене на компресора, който е едва 550 вата,
    Този пост е редактиран от the inquirer; 04-12-19 в 23:00.
    Jack Krauser одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    13
    #118

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    https://www.fujitsuklima.hu/vmfiles/...G07-14KMTA.pdf

    В таблицата за капацитет на отопление е ясно описано, че са зададени максимални стойности на турбината, т.е. отдава 5,3 KW при външна температура 7 градуса и вътрешна 20 градуса, никъде не е описано как се променят тези стойности със задаване на по ниските степени на турбината. Освен това климатикът топлопренася, с тези 25 кг. външно тяло колко ли топлина ще улови, за да я пренесе към вътрешното, може и да успее с много бръмчене на компресора, който е едва 550 вата,
    the inquirer чесно не съм на ясно с работата на климатиците това значи ли че съм взел кофти климатик за 16кв стая т.е. е слаб за отопление ... П.С. копресора е слаб ли

    - - - - - - - - - -

    от фирмата ме увериха че няма да имам проблем бил хубав и предостатъчен за стаята ми даже и при -15 щял да работи без проблем понеже нямал да се форсира заради квадратурата и ми казоха че е най добрия избор до 1400лв

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #119

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от sveto82 Виж публикацията
    Здравейте! Бих искал да запитам дали при друг се получава това което при мен с този климатик? Задавам му дадена температура напр. 22гр. вентилатора е на auto и не може да я достигне и духа почти постоянно ту топло - тухладно и държи в стаята с градус надолу при положение, че навън е само -2гр,
    Вентилаторът е на Auto, а режимът каккъв е? Аuto или Heat? И вземи му вдигни температурата. на дистанционното има поне да 30 градуса. Къде е написано, че всеки климатик при всякакви условия и помещения трябва да прави долу толкова, колкото си му задал? Премерил ли си горе при него дали не е постигната зададената температура?
    rosswen одобрява това.

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #120

    Отговор: 09-12 KMTA

    1400 лв. за никакъв хардуер, една Мидея, ще е по-малко шумна и ще се справя по-добре, а с тоя компресор в по тежки условия бая зор ще види.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 26 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе