Страница 16 от 26 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 376

09-12 KMTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #226

    Отговор: 09-12 KMTA

    Тази сутрин за първи път наблюдавах дефрост на КМТА-то. Беше след около 45 минути след като го включих. Навън е - 4 и мъгливо. Продължи около 5 минути.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #227

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Тази сутрин за първи път наблюдавах дефрост на КМТА-то. Беше след около 45 минути след като го включих. Навън е - 4 и мъгливо. Продължи около 5 минути.
    5м. е доста кратък дефрост, беше ли заскрежено външното тяло.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #228

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Нас ни прибива влагата, а и температурите си падат доволно и става кофти климатична ситуация. Не, че не се справя LMC, даже напротив, просто при нас по-честите дефрости и запушване на тавите са почти неизбежни. За това марки, със съмнителни дефрост алгоритми, са ми тема табу.
    Fujitsu не са сред тях.
    Тази сутрин отново е -3 -4 с гъста мъгла, вече имам малки висулчици по дренажните отвори.
    Рос, твоите условия са само за нордик модели с функция "топъл дефрост".
    При такива мъгли даже даже климатиците с читави дефрост-алгоритми нищо не могат да направят, освен да размразяват често.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #229

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от dimitrin6405 Виж публикацията
    5м. е доста кратък дефрост, беше ли заскрежено външното тяло.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk
    Честно да ти кажа ме мързеше да излезна в този студ и нямам представа.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #230

    09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Рос, твоите условия са само за нордик модели с функция "топъл дефрост".
    При такива мъгли даже даже климатиците с читави дефрост-алгоритми нищо не могат да направят, освен да размразяват често.
    Топлият дефрост е рядкост, не бих се изръсил толкова, при условие, че тези се справят перфектно. ZMX вече е нордик. Сложих му нагревател с ключе и цялото дъно е перфорирано. Нагревателя минава покрай всичките отвори, направил съм го мераклийската.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #231

    Отговор: 09-12 KMTA

    Преди малко пак направи дефрост. Това е около 3 часа от първия. Пак продължи колкото първия.

    Споделям, понеже не разбирам и ако някой забележи проблем, да ме предупреди.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #232

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Преди малко пак направи дефрост. Това е около 3 часа от първия. Пак продължи колкото първия.

    Споделям, понеже не разбирам и ако някой забележи проблем, да ме предупреди.
    Напълно нормално е при това заскрежаване.

    Следващия дефрост,ако успееш засечи го с по голяма точност,колко трае.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #233

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Преди малко пак направи дефрост. Това е около 3 часа от първия. Пак продължи колкото първия.

    Споделям, понеже не разбирам и ако някой забележи проблем, да ме предупреди.
    Точно такъв дефрост ти трябва. При нужда, когато е побелял целия. За мен това еперфектния дефрост. Колкото време отнеме-толкова. Има си в условието кога да прекрати дефроста. Или при достигане на определена температура на топлообменника, или максимално време. Според външните условия, ще отнема различно време. Например на -10 ще отнема доста повече, защото по-бавно ще достиге зададената темп. на ТО.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #234

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Топлият дефрост е рядкост, не бих се изръсил толкова, при условие, че тези се справят перфектно. ZMX вече е нордик. Сложих му нагревател с ключе и цялото дъно е перфорирано. Нагревателя минава покрай всичките отвори, направил съм го мераклийската.
    Преди известно време в OLX бяха пуснали нова залежала бройка ve12nke за 2000 лева. От време на време изкача по някоя добра оферта. При тежки условия като вашите, нагревателен кабел е просто задължителен... бях скептичен и за дупките на тавата, дето ги проби, но след като видях снимките, които качваш, си промених мнението.

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #235

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Тази сутрин за първи път наблюдавах дефрост на КМТА-то. Беше след около 45 минути след като го включих. Навън е - 4 и мъгливо. Продължи около 5 минути.
    В кое населено място е това?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #236

    Отговор: 09-12 KMTA

    Южна София, сравнително близо до планина Витоша.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #237

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Точно такъв дефрост ти трябва. При нужда, когато е побелял целия. За мен това еперфектния дефрост. Колкото време отнеме-толкова. Има си в условието кога да прекрати дефроста. Или при достигане на определена температура на топлообменника, или максимално време. Според външните условия, ще отнема различно време. Например на -10 ще отнема доста повече, защото по-бавно ще достиге зададената темп. на ТО.
    Да знам това е при дефрост, но колегата BULLDOG твърди, че неговото кгта прави дефрости от 15 но 18м., а в момента не е -10гр.
    Учудих се че кмта е с толкова кратък дефрост за разлика от кгта, като и двата модела са на фуджицу. Затова попитах.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #238

    Отговор: 09-12 KMTA

    При КГТА винаги ли е толкова дълъг? При голяма част от машините, максималното време, което е едно от условията за прекратяване на дефрост, е около 15-18мин. Ако компресора не се развърта много (с ватметър лесно се разбира) по време на дефрост, то той ще продължи по-дълго време.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #239

    Отговор: 09-12 KMTA

    Тази вечер дават отново много мъгливо и студено. Сутринта ще пиша колко с точност трае дефроста и температурата навън.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #240

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    При КГТА винаги ли е толкова дълъг? При голяма част от машините, максималното време, което е едно от условията за прекратяване на дефрост, е около 15-18мин. Ако компресора не се развърта много (с ватметър лесно се разбира) по време на дефрост, то той ще продължи по-дълго време.
    При мен кгта, най чест е с продължителност на дефрост 12м, но е стигал и до 15м. много рядко, което си е дълъг дефрост, засичал съм го миналата година. При нас тази година още не е дошъл студът.


    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 26 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе