Страница 17 от 26 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 376

09-12 KMTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #241

    Отговор: 09-12 KMTA

    Днес, на -2гр., си изчисти питата за 4-5мин., но целия процес от спиране до тръгване, отне около 8 минути. Когато е -7 с мъгла, стига и до 15мин. дефроста. Но машината развъта до 1500W, по време на дефрост. 20-тицата ми развърта до 900W, тя много време кара заскрежена и прави дефрости на много по-дълги интервали, защото е по-разтоварена. Но нейните дефрости обикновено са по-дълги. По 10-15мин., стигало се е и до 18мин. В най-кофти условията.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #242

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Днес, на -2гр., си изчисти питата за 4-5мин., но целия процес от спиране до тръгване, отне около 8 минути. Когато е -7 с мъгла, стига и до 15мин. дефроста. Но машината развъта до 1500W, по време на дефрост. 20-тицата ми развърта до 900W, тя много време кара заскрежена и прави дефрости на много по-дълги интервали, защото е по-разтоварена. Но нейните дефрости обикновено са по-дълги. По 10-15мин., стигало се е и до 18мин. В най-кофти условията.
    И при 12кгта е подобен дефроста, само че не развърта чак толкова след дефрост. Развърта до около 700в. При зададени 22гр

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #243

    Отговор: 09-12 KMTA

    Много дефрости, много нещо. Дори Хаиера го беше срам да мине в дефрост, а 2/3 от питата беше покрита със скреж. Ония Хитаците няма да ги коментирам, -2 и 86 процента влага не ги интересува, при тях питата е чиста и суха и нито капка под тях.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #244

    09-12 KMTA

    Когато ми покажеш такава мъгла и температура под 0-та, тогава ми ги хвали тия Хитаци.


    Айде, че е пълно с такива покрай нас и си дефростват доволно. Не го изкарвай някаква извънземна техника, защото физиката важи за всички. Виждали сме климатици и твоя не блести с нищо особено. Ако искаш и хардуерите да си мерим, нали това обичаш? Стига си си тикал климите навсякъде, че е досадно. Ако нямаш с какво са помогнеш, по-добре си трай, вместо да се заяждаш. И като ти отговори някой като мен, веднага започваш да хленчил, как всички недолюбват Хитачи, ама те били много добри. Не, повечето хора нямат нищо против Хитачи, а против това, че ги тикаш навсякъде и ги изкарваш нещо феноменално. Представям си, ако имаше някоя машина от високия клас...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #245

    Отговор: 09-12 KMTA

    Чудесно! А сега може да ни оставиш да си говорим за дефростващите ни машини. [emoji3]

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #246

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Много дефрости, много нещо. Дори Хаиера го беше срам да мине в дефрост, а 2/3 от питата беше покрита със скреж. Ония Хитаците няма да ги коментирам, -2 и 86 процента влага не ги интересува, при тях питата е чиста и суха и нито капка под тях.
    И аз в момента съм в стаята с РПС12 и още не съм го чул да прави дефрост, но то при нас не е падало под нулата. Падне ли още 2гр. и почне ли дефростите се местя при фуджицуто. РПС ги почва дефростите по време на 55м. и гълта ток, колкото два фуджика и по малко топли. По тих е, но за сметка на електроенергия. Когато хитачито няма условия за дефрост е много комфортен не можеш да разбереш че има климатик в стаята.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #247

    Отговор: 09-12 KMTA

    Не се заяждам, ама ми е забавно как скачате.
    Още когато си взех RPD, го нарекохте че ще прави дефрост по часовник.
    Мен пък ми е кеф, че дори в мъгла и температура под нулата машината си е ОК.
    Айде сега Ви оставям да си лафите, на кой кога и колко се е дефроствал.
    Въобще не ме е еня дали Ви харесва или не Ви харесва Хитачи.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #248

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от dimitrin6405 Виж публикацията
    Да знам това е при дефрост, но колегата BULLDOG твърди, че неговото кгта прави дефрости от 15 но 18м., а в момента не е -10гр.
    Учудих се че кмта е с толкова кратък дефрост за разлика от кгта, като и двата модела са на фуджицу. Затова попитах.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk
    По лични наблюдения,но мисля че е общовалидно правило.
    Когато машината работи в малко натоварено помещение близо и около минимума, натрупването на лед става по-бавно, но същевременно натрупания лед/среж е с по-голяма плътност. Освен това ниското натоварване държи и температурата на изпарение близо до температурата на външния въздух и се избягва условието за температурна разлика за стартиране на дефроста. Така топлообменика се запушва по-бавно, но и по-качествено. В крайна сметка в един момент се запушва достатъчно и дефроста при бавното натрупване води до по-дълъг дефрост.
    Другата причина за дългия дефрост за коя която се сещам е работа на климатиците които под и около нулата работят он/оф. Тогава при всеки цикъл външния топлообменик се загреава заради изравняването на налягането и навлизането на топли пари и течност във външното тяло. (Някои потребители наблюдавали явлението му казват безшумен дефрос ) В зависимост от външната температура и условията това води до частично разтопяване, но и до уплътняване на леда по външния топлообменник предимно в долната част. В един момент когато цикъла на он надхвърли минимално разрешено време за дефрост той стартира и продължава дълго време за да разтопи голямото и бавно натрупано количество.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #249

    09-12 KMTA

    И какво искаше да постигнеш с предния си коментар? Не си спомням някой да е споменавал Хитачи? Все едно някакви комплекси избиваш. Гузен, негонен бяга.
    [mention]bobivg [/mention] точно така се почучава при 20-тицата ми, става въпрос за първата част от поста ти, за нисконатоварената машина. Тя прави и по-дългите дефрости, защото прави по-плътен слой лед, заради по-малката разлика в температурите, което се корени в повечето дефрост алгоритми. Като съм чел постовете на Димитрин, точно около минимума му бачкат машините.

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #250

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    И какво искаше да постигнеш с предния си коментар?
    Че машина като КМТА със цена от 1400 лева издиша.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #251

    Отговор: 09-12 KMTA

    Да точно това е, работа на минимум, редки дефрости, но пък продължителни.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #252

    Отговор: 09-12 KMTA

    DTFM -43 минути.

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #253

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    DTFM -43 минути.
    Мислиш, че не съм си чел сервизното ли? Чел съм го, ама ще Те разочаровам.
    Май това Ви действа като трън

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #254

    Отговор: 09-12 KMTA

    Що, моя е 43 и 60 минути.Чудя се,защо си мислиш, че все някой няма работа и се заиграва с теб.

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #255

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Що, моя е 43 и 60 минути.Чудя се,защо си мислиш, че все някой няма работа и се заиграва с теб.
    Щото съм готин Ха-ха-ха.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 26 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе