Страница 22 от 26 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 376

09-12 KMTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #316

    Отговор: 09-12 KMTA

    2 пъти по скъпия KGTA работи по същия начин ,ако това ви успокоява

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    4
    #317
    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Fujitsu 12 LMCE при мен работи с минимум 280 вата. Вижда се че Fujitsu 09 КМСС работи при минимум между 130-170 вата. Затова струята на КМСС се усеща като по-хладна.На първа ръчна степен на турбината струята ще е най-топла. На всяка следваща по-висока степен на турбината струята ще се усеща като все по-хладна.Заради това е най-добре вътрешното тяло на климатика да не се монтира директно срещу легла,дивани, маси и бюра за да не духа директно срещу хората. Разликата между децибелите и дебита на издухвания въздух на първа и втора степен на турбината на Fujitsu(и на много други марки) е много голяма и ако има още една степен между тях климатиците ще работят много по плавно, по-безшумно и по-комфортно за нас потребителите.
    12LMCA и 12LMCE са с минимална 280W, 09KMCC/TA е 130W, на 09LMCA не знам колко е, и на 12KMCC/TA също не знам, така че нямам точна база за сравнение. Ако някой е мерил да сподели.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #318

    Отговор: 09-12 KMTA

    130 w но под нулата доста подскачат тия ватове нали

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #319

    Отговор: Re: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksei Виж публикацията
    ако е на 22гр. и 2ра степен на темперирано помещение си е направо ветрилник.
    Ти какво очакваш със 130 вата? Да е калорифер ли? На 2ра не само вятъра, а и децибелите са му в повече.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #320

    Re: 09-12 KMTA

    По-скоро една степен между 1-ва и 2ра и по-адекватно ауто. Щом клими на половин цена могат, защо и FG да не могат.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,287
    #321

    Отговор: 09-12 KMTA

    Щото няма политическa воля.
    Бъдещето е в ръцете на Китайските производители. Според мен. При Мидеа можеш вече да си задаваш скоростта на вентилатора през 1%

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от mimojef; 02-03-21 в 23:59.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #322

    Отговор: 09-12 KMTA

    При DC моторите, няма никакво ограничение да се направи. Въпрос на софтуер е и на прецизност на електронните компоненти.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,287
    #323

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    При DC моторите, няма никакво ограничение да се направи. Въпрос на софтуер е и на прецизност на електронните компоненти.
    Така е Румба. Това вероятно и от Фуджитсу го знаят. Аз не казвам, че Китайците са открили топлата вода, но явно целта им е освен да вземат парите на клиента, да има за какво и той да остане доволен.
    Иначе това, че накараха компресорите на ЛГ да работят на ниска честота е добро постижение, но пък то се обезсмисля при това поведение на турбината.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #324

    Отговор: 09-12 KMTA

    На LMC минимума не е 280 , а 180 w .... но все тая на втора пак си прави ветрилник и комфорта е нула. Да вземат да препишат от Хеви например как се управлява турбина ама и това не правят.

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #325

    Отговор: 09-12 KMTA

    Поради големите дебити с които работят климатиците Fujitsu
    когато са монтирани в малки стаички се усещат като шумни и ветровити.Когато са монтирани в големи стаи не се усещат да са толкова шумни и ветровити.Също така влияние оказва и голямата разлика между първа и втора степен на турбината.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    5
    #326

    Отговор: 09-12 KMTA

    Здравейте,
    моля да ми прпоръчате LMCA или КМТА, утре мисля да закупя две 12-ки от тях, ще се ползват в къща в Габрово, единят ще топли помещение от 25 кв.м, а другият 20 кв.м, спалня.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #327

    Отговор: 09-12 KMTA

    Най-добре е преди да купите определен модел климатик е да го видите и чуете как работи на всички степени на турбината, за да добиете реална представа колко е шумен.Не гледайте най-ниската степен на турбината която е първа степен и е безшумна.Чуйте колко е шумен климатика на втора ръчна степен на турбината защото повечето климатици основно работят на втора степен. Първа степен е много безшумна но на нея климатика няма да може да стопли кубатурата на вашите стаи. Предполагам, че ако стане по студено ще се ползва и трета степен на турбината. За това идете в някой ваш познат който има същия модел климатик който вие искате да купите и чуйте колко е шумен на втора и трета ръчна степен на турбината.По добре отложете закупуването на климатика с няколко дена докато си изберете модел климатик който на вас ви харесва как работи отколкото после да пишете тук колко много е шумен вашия климатик. Това важи особенно за спалнята.Защото нивото на шума е относително понятие. На мен всички климатици са ми шумни, докато на жена ми изобщо не и прави впечатление шумът на климатиците.Тя си заспива и на най-високата степен на турбината без никакъв проблем.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 04-03-21 в 18:07.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    5
    #328

    Отговор: 09-12 KMTA

    Благодаря,
    за спланята не е чак такъв проблем, тъй като там климатика, ще се използва в месеца за по 2-3 дни, но в другото помещение /дневна с малка кухня/, ще се ползва постоянно и по скоро ми трябва топлеща машина, която на -7 да не се предаде, но се колебая между двата модела.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #329

    Отговор: 09-12 KMTA

    За 2-3 дена в месеца сложи конвектор, а раликата (или част от нея) добави към парите за хубава машина в другото помещение.

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #330

    Отговор: 09-12 KMTA

    Тук има доста слухово чувствителни ползватели. Климатиците не са най-безшумния начин за климатизация. Баща ми инсталира 9 и 12 от тази серия в единия си апартамент. Аз спах няколко дни там есента и на охлаждане са толкова Тихи, колкото климите от подписа ми. Тоест аз спах точно под 9ката без проблем. Не са абсолютно безшумни, ама такъв уред дето вее вятър в стаята, няма абсолютно безумен. За хората търсещи такава тишина да се насочат към подово или конвектори или парно.
    Според мен за парите си тези машини не са лоши, даже са си добро решение. Сега ако бюджета е без значение аз бих взел MHI от високия клас, ама са си сума. Баща ми взе 2 Фуджи на цената на едно MHI. Той така или иначе не живее там, на другия апартамент си е на централно парно и е много доволен. Той е и леко глух така че пукания и други шумове не му влиаят. Колите и моторите по близкия булевард са къде по-шумни от който и да е климатизатор.
    Та в отговор на въпроса на човека по-горе - климите стават. Ако сте много чувствителни към шум по-добре вдигнете бюджета или най-добре гледайте друг начин на отопление. Но според моето мнение шумни тези клими със сигурност не са. Просто на са абсолютно безшумни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 26 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе