Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789
Резултати от 121 до 132 от общо 132

Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    14
    #121

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    В крайна сметка машинката как е, колеги? Цепеняк ли е както казвате, или си заслужава пред китайските?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #122

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Ето едно подробно, руско ревю. Може да е от полза на някой.
    https://youtu.be/aXm26MuAQb0

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    34
    #123

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    И така, за любителите на спорта и най-вече към колегата-поклонник на великата китайска техника (той, ако го чете, си знае кой е), последно ревю на любимия модел след година наблюдение. Ами основно, което "спечелих" от покупката е че спрях да спя зимата в стаята където е сложен. В началото на закупуването температурите бяха над 10гр и тогава не е или ако е имало, то е било в следствие на ненатоварен компресор. Виене от компресора. Виене, свирене, бучене- както и да го наречете, няма да сбъркате. Не постоянно, на определени обороти. Все едно като свирене на вятъра в комина. При пускане на климата, докато достигне определена температура го няма. Но навакса ли малко и като почне да сваля обороти имам усещането, че има вълци навън и ме дебнат само да си подам мутрата навън. Много неприятно и дразнещо, тамън се унесеш в сън и серенадата започва. На охлаждане го няма виенето, но за съжаление трябва да имаш опции къде да спиш зиме и лете. В допълнение да добавя-и втулката на вентилатора на вътр. тяло вече почна да напомня за себе си. А е едва на 1 година и то основно ползван през горещите дни на лятото.. Вива China. И с пожелания на огромен късмет на българските потребители при избор на продукти (не само климатици) през новата година. Изводи всеки сам да прави.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #124

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Марката е японска ,и къде е сглобен няма значение .. китайски климатик са примерно Мидея ,Грий и подобни .. Фуджицо са си японски климатици така че вива Чайна не е на място тука ..

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #125

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Марката е японска ,и къде е сглобен няма значение .. китайски климатик са примерно Мидея ,Грий и подобни .. Фуджицо са си японски климатици така че вива Чайна не е на място тука ..
    Точно така е .Преди доста години имах проблеми с едни LG-та сглобени в Турция,но не съм мислил ,че в сглобката е проблема.Такива части са сложиоли,това са сглобили.А и ако не е така да си контролират производството(и сглобяването).

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #126

    Re: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Значи проблемите ти вървят с марката лг, защото на този модел компресора е лг а от него се оплакваш, че е шумен

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #127

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Моите LG-та (1 на мен,2 на роднини,бяха),нямаха проблем с компресора и шума.Просто на всички им изгоряха платките.Добре,че бяха в гаранция и ги смениха,след което платките са наред.Само едната бройка после поправяха вентилатор и накрая даде фира(бракуван).Другите два си работят вече повече от 10 години.
    Мисля си ,че е имало проблем с партидата на платките,щом като след смяната работят.
    Но квото и да е LG,FUJITSU или кой да е друг след като си слага името трябва да си проверява качеството по цялата линия,дали са сглобени в Китай(най-добре),Турция или от Руснаци на по 2 водки мен не ме интересува.
    Ако някой иска да си сложи името на къв да е боклук,си е негов проблем.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    34
    #128

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Марката е японска ,и къде е сглобен няма значение .. китайски климатик са примерно Мидея ,Грий и подобни .. Фуджицо са си японски климатици така че вива Чайна не е на място тука ..
    Е, ако не е тук мястото,къде е? Или да взема да прескоча до Китай и там да се обеснявам на място? При нас е същата работа- фирмата си е прибрала 5-те лева за климатика и монтажа и пет пари не дава,че на някой си му бучало и не можел да спи. То било нормално. И те отсвирват на момента. Аз съм инвалид със силно увреден слух от травма по време на работа- едното въобще не работи, другото на 50%. И след като аз не мога да спя в стаята с климатика, не ми се мисли за човек в нормално състояние. Истината е ,че такова е качеството което се внася в такива страни като нашата. Я да видим дали ще им мине номера примерно в Германия, Австрия, Швейцария или където и да е от западните ни съседи.
    До тук ясно, надрънках се във форума. И сега не знам какво да го правя.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #129

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    купил си си евтин климатик и имаш прекалено големи очаквания от него .. не е проблема къде е сглобен ,а че е нисък клас

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    41
    #130

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Моето LMCE като го монтираха без тампони първата вечер беше ужас - виене и бучене, вътре в стаята не се издържа. На другия ден си купих тампони и ги сложих, притегнах му и пластмасата на крановете, понеже тракаше и тя от вибрациите и заспа - отвън се чува само леко жужене от външното, а вътре тишина. И според мен качеството е под-всякаква критика за цената, на която особено в момента се продават.

  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #131

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    От над 100бр. продадени и монтирани нито един клиент не се е оплакал от KPCA ,а над 30 бр. са монтирани в спални и се ползват за отопление.Машинката е тиха както вън така и вътре.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    34
    #132

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    купил си си евтин климатик и имаш прекалено големи очаквания от него .. не е проблема къде е сглобен ,а че е нисък клас
    Не вярвам проблема да е в това, че е нисък клас. И не е баш от най-евтините. Има си и тампони- утре ще видя дали са с цяла или прекъсната шпилка. Но съм на 99% сигурен, че виенето е от компресора. Явно на такъв съм попаднал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789

Подобни теми

  1. Новият модел на триото KGTA
    От ivan74 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1227
    Последно: 26-02-24, 11:06
  2. Отговори: 2
    Последно: 19-11-18, 20:50
  3. Мнение за 58" серия на Panasonic модел 2017
    От schols във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 01-10-17, 12:35
  4. Отговори: 41
    Последно: 17-08-12, 19:13
  5. Идва нова серия на Panasonic МКЕ серия.
    От Mega във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 28
    Последно: 27-03-11, 14:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе