Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 66

Fujitsu asyg12lmce - въпрос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    83
    #1

    Fujitsu asyg12lmce - въпрос

    Здравейте! Миналото лято на вилата поставихме въпросния климатик. Преди 8 дни си дойдохме и го пуснахме в тандем с Panasonic cs-te12dke. Фуджицуто отоплява 10 кв. спалня+ 10 кв. коридор (поставен е срещу вратата), а Панасоника 20 квадрата дневна. Стаята на Фуджицуто е с изложение изток, а на Панасоника запад. През тази нощ заваля сняг. Положението сутринта към 7 часа беше следното - Панасоника работи здраво, Фуджицуто в дефрост. Отидох в стаята с Фуджака да работя и какво става - работи 20-ина минути и след това 15 минути дефрост. И така до безкрай. Звънях на фирмата, от която е закупен и монтиран и те ми казват, че било нормално. Панасоника е купен 2007 година и същата фирма го демонтира и премести на вилата. Той работи нормално - на 1,5-2 часа дефрост и после пак си духа нормално. Правя съпоставка - Панасоника дето е на 13 години работи нормално въпреки калпав алгоритъм, а Фуджицуто спира дори и на затворена врата към коридора (само 10 кв.). Някакви съвети? Да дам ли зор да дойдат или да го оставя до утре? Става дума за Средногорския регион. Благодаря предварително!

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    83
    #2

    Отговор: Fujitsu asyg12lmce - въпрос

    Току-що излезе от дефрост, в долната част е заскрежен .

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Отговор: Fujitsu asyg12lmce - въпрос

    За проверка е за мен.Гледам 12ЛМСА от две години, няма такова поведение.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4

    Отговор: Fujitsu asyg12lmce - въпрос

    Бялата ивица отдолу на питата е подсказка за намалял фреон.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    83
    #5

    Отговор: Fujitsu asyg12lmce - въпрос

    Какво да правя ако техникът го „замери" и каже, че работи нормално? Моля за съвети!

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #6

    Отговор: Fujitsu asyg12lmce - въпрос

    Кажи му, че количество фреон не се мери с манометри.
    Настоявай пред теб да презареди климатика по везна.
    Но преди това задължително трябва да се инспектира тръбния път и всички съединения, за да се отстрани пропускът.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    83
    #7

    Отговор: Fujitsu asyg12lmce - въпрос

    Много благодаря!

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    83
    #8

    Отговор: Fujitsu asyg12lmce - въпрос

    Здравейте! Искам да разкажа какво се случи. Идва майсторът отива при климатика (вътрешното тяло) и слага термометър да види колко е изходящата струя. Вижда, че е около 50 градуса и вика: „То ако нямаше фреон нямаше да вдига 50 градуса изходяща температура”. И съответно не знам как да отговоря на това и си замина усмихнат... Другото, което каза беше,че било нормално при снеговалеж да не спира да дефроства. Оставих го аз и отидох да си върша работа. Отивам вечерта и в стаята 20 градуса при зададени 23 - нещо не е наред. Сега станах и пак така. Стаята е 11 квадрата, а машината е 12-ка,изложение изток-север;2 външни стени. Избрахме го по-голям,за да може да не се случва това, а то какво стана... Да го викам ли пак, да го оставя ли да си работи, не знам... Всякакви идеи са добре дошли!

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #9

    Отговор: Fujitsu asyg12lmce - въпрос

    Наблюдавай външното тяло - ако продължава да прави бяла ивица само в долната част на питата, а нагоре е сухо, значи няма достатъчно фреон климатика.
    При наличието на толкова много глупаци в България, случката с "майстора" не е изненадваща.

    Преди години и аз имах голяма сага с един най-обикновен конвенционален климатик и няколко пишман-майстори. Климатикът беше останал почти без фреон - нито топлеше, нито охлаждаше както трябва и чести дефрости... очевидно беше, че няма фреон.

    Викам първо двама собственици на климатична фирма... въртяха се, сукаха се напред-назад, накрая закачиха манометри и единия идиот ми вика: А, че той прави над 20 бара налягане... Значи си работи нормално. Внушаваш си! И нищо не заредиха.
    -----
    Викам друг човек, който се занимава с монтажи на климатици... идва тоя льольо, пипна крана на външното и ми вика: А, че той кранът пари - значи има достатъчно фреон и си заминава.

    Мисля си, ле-ле, какво да правя сега... да изхвърлям работещ климатик заради тези некадърници ли?!
    И накрая бащата намери един негов приятел който го зареди за 10 минути и всичко заспа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    14
    #10

    Отговор: Fujitsu asyg12lmce - въпрос

    Толкова си може климатичето . Аз имам впечатления от предния модел Fujitsu 12LGC , но и тук нещата са почти същите . Топлоносител R410A , Количество 850 грама , а външното тяло е 26 килограма - двадесет и шест !!! Панасоника е със 35 кг. тежко външно и 1,03 кг. топлоносител R410A . А за дрънченето да не говорим .

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Отговор: Fujitsu asyg12lmce - въпрос

    Изобщо не може толкова, а много повече.12-ицата /ЛМСА и ЛМСЕ/ е машина за големи помещения дори и над 25 квадрата и може да компенсира доста големи загуби.Тая 12-ица изобщо не е за това стайче, на него и 7-ица му е голяма.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #12

    Отговор: Fujitsu asyg12lmce - въпрос

    Подкрепям последното мнение с две високо вдигнати ръце...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #13

    Отговор: Fujitsu asyg12lmce - въпрос

    Направи тест за себе си.
    При чисти филтри!
    Запиши: външна темп., вътрешна температура.
    Задай максимален вентилатор, 30градуса., р-м HEAT, Low noise - изключено, Economy - изключено.
    Изчакай да включи максималният вентилатор (около 2-3-4мин.) и слагаш термометъра в центъра до жалюзите. Да не го навреш чак при турбината, внимавай!!! Отчети колко се качи максимално температурата. Изчакай докато почне да пада евентуално, но не повече от 10мин.
    Ако наближава 50гр., при външна +7гр., вътр. 20гр. мисля че топли нормално. Вероятно другаде е проблема.
    И аз имам наблюдения над такъв модел, който беше "положен" в 33м2, без изолация, 1ет., дограма на 100г., без помощ отникъде и се справяше учудващо добре.

  17. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #14

    Отговор: Fujitsu asyg12lmce - въпрос

    Те климатичните мастъри проверяват температурата, но не отчитат и другите важни фактори.
    Вади 50 градуса, ама при каква скорост на турбината, при какви обороти на компресора(хващат се на ухо) и при съпоставка с външна и вътрешна температура и температурата на тънкия кран.
    Също едно монометърче и амперклещи дооформят картинката.
    Всички фактори са променливи и иска комбинативно мислене, за да се отчете правилно работата на климатика.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #15

    Отговор: Fujitsu asyg12lmce - въпрос

    В коя част от Средногорският район е вилата?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете с избора межу Daikin FTX35J3 и Fujitsu ASYG12LMCE
    От MinkovV във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 30-06-17, 21:41
  2. Въпрос за Fujitsu ASYA12LGC
    От zarkomortala във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 14-11-12, 20:46
  3. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38
  4. Fujitsu AS-E22R - тест въпрос
    От smb във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 02-09-08, 00:08
  5. Въпрос за лаптоп Fujitsu-siemens
    От shanto във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 10-08-08, 13:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе