Резултати от 1 до 3 от общо 3

Проблем или не с показание на температура на Fujitsu 24 LFCC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    36
    #1

    Проблем или не с показание на температура на Fujitsu 24 LFCC

    Привет на готиният форум Нещо не съм наясно с управлението на иначе стабилната машинка Fujitsu General 24 LFCC та моля някой който може да ми разясни как е най-добре за мен ( и нея ) да се ползва. Проблемът е следният - при 10 градуса външна температура съм избрал "HEAT" а вентилаторът е на auto. Зададените градуси са да кажем 23. При достигане на 22.5 той почти спира. Този случай ме устройва. Днес обаче при 3 градуса външна температура, при същите условия на ползване т,е зададени 23, градусите вече бяха 21.5. Като махна ауто режима на вентилатора и задам ръчен на "medium" или "high", комфорта от към температура е къде по-добър т.е догонва я по-близо. От къде идва тази разлика? Забелязах, че дори при ръчен режим той пак си коригира скоростта на перката т.е при достигане на дадени градуси, той си се намалява автоматично. Трябва ли за по-голям температурен комфорт да си ползвам ръчният режим? От къде идва тази разлика между auto и manual при догонване на градусите и защо има разлика? Помещението е 40 квадрата с отворени вътрешни стълбища към 2-ри етаж на къща и кубатурата отива около 160. Термометъра с който меря е този на котела и е сравнително точен - computherm и е поставен в центъра на помещението на 1.5 метра от земята. Благодаря за отговорите

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: Проблем или не с показание на температура на Fujitsu 24 LFCC

    Аутото на климатика си няма идея за отворените стълбища. Настройката е както на тебе ти харесва. За това има и ауто и ръчни степени.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #3

    Отговор: Проблем или не с показание на температура на Fujitsu 24 LFCC

    Ползвай ръчните, Ауто забрави за точност.
    Принципа е различен и затова има разлика.
    Пак се намаляват стемените но според температура на топлообменника.
    Ръчните са по-адекватни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кондензна вана за 24ка LFCC
    От Mas7aK1lla във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 16-04-21, 16:14
  2. AS35S2SN2FA проблем температура
    От vyy във форум Климатици Haier
    Отговори: 13
    Последно: 26-12-17, 15:29
  3. Fujitsu ASYG 12 LMCA превишава зададената температура
    От Надежда Несторова във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 08-10-17, 00:43
  4. Отговори: 2
    Последно: 16-07-10, 20:08
  5. Отговори: 19
    Последно: 17-12-09, 22:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе