Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 68

Fujitsu 12KMCBN - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #16

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Външните са несравними, Тошо звучи, кат малко китайско тракторче леко обезшумено. Фуджо вън си е пчеличка, няма типичният високочестотен шум на Фуджи + щурци и тем подобни сравнения. И вента почти не се чува и копресора почти не мога да чуя дали работи при към 300W.
    Компресора на МЕ-то е двойнороторен и с тоя обем не се напъва особено, на тошибата какъв е?


    Individual Specification
    General Specification
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #17

    Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    Не знам японците, на моята серия 6.5 е 11см3, двойнороторен и е доста тих, дори на 800-900W натоварване. За помещения по 20м2 и нагоре никой не набеждава Фуджи за шумни. Там вече няма проблем да работи на степени от 2-ра нагоре, където съотношението шум/дебити е добро.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #18

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    Аз шума не го отчитам като кой знае кво, но сравнявам нали.
    Заставам на метър от единия, другия, полле на 4м пак за двата.
    Принципно Тошо го карам на 3-та щот няма душа да стопли на втора. Аз не съм доволен от него хич. Както и да е, темата е друга.
    Не знам къв му е компресора на Тошо. Искам да топли и да не харчи. Нито едното- по Нешънъл има едно такова предаване.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #19

    Re: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    Имали покачване на минимума под 0 градуса замери ли?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #20

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    Не е ставало толкова при мен, че и да съм там.
    Може някоя сутрин да е било, ама тогава нямам време да видя.
    Като се прибера все е +3,+4 гр.
    До момента се наблюдава понижаване на мин.
    При +10 е около 250W, при +3,+4,+2 е към 155W+-.
    Излизам отпуска, пък и се очакват понижения на темп. ще следя.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #21

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    Малко update от мен.
    Първо което забелязах е липса на подгрев на компресора. При 0+1гр, няма консумация, няма подгрев. При предните модели обикновено под +5гр. се включва.
    Второ лошо: Празен дефрост, първият който забелязах при външна -3гр., вярно поиграх си с ДУ за да търся минимума, включително и powerfull му дадох. Но това не е оправдание, разбира се.
    Тихо влезе в дефрост, все едно едно ОФФ. Няма пуфкания. Не усетих и шум щото ходих вън да видя, как е външното. Вдигна до към 550W, и за 2 мин. се усети, че е празен и се спря. При Фуджи има времена на изчакване и дефростите са по-бавни като време, но не са шумни по отношение старт и стоп.
    При -3гр. минимума който успях да предизвикам е 230W, мисля се изравнява и е по-нисък от минимума на +10гр.
    Но определено е по-висок от минимума на +4гр.
    Основен проблем да стигна до минимум е, че когато консумацията падне и влезе на мин. вентилатор, софта моментално почва покачване на консумацията много бавно(примерно около 1W за 7-8сек.), докато не влезе на 2-ри вент. или ОФФ.
    Трудно ще видя минимум, при положение че имам големи загуби при отрицателни температури. Варианта е намаляване на задание, но пък пък така влиза по-лесно на 1-ва на вента, което не му се иска много и почва покачване на консумацията. Ще дебна още!
    Вентилатора го пробвам на Auto, max, 3-та, 2-ра.
    Клапите нарочно са точно надолу, откакто е сложен(2,5месеца), ем няма успиване, даже половин-един градус отгоре поддържа.
    Този пост е редактиран от zxc0; 23-12-21 в 01:40.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #22

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    230W за Нордик 12-ка, си е доста нисък минимум. Дефростът, ако е бил от много джиткане на градусите - простено му е.

  10. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #23

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Малко update от мен.
    Първо което забелязах е липса на подгрев на компресора. При 0+1гр, няма консумация, няма подгрев. При предните модели обикновено под +5гр. се включва.
    Второ лошо: Празен дефрост, първият който забелязах при външна -3гр., вярно поиграх си с ДУ за да търся минимума, включително и powerfull му дадох. Но това не е оправдание, разбира се.
    Тихо влезе в дефрост, все едно едно ОФФ. Няма пуфкания. Не усетих и шум щото ходих вън да видя, как е външното. Вдигна до към 550W, и за 2 мин. се усети, че е празен и се спря. При Фуджи има времена на изчакване и дефростите са по-бавни като време, но не са шумни по отношение старт и стоп.
    При -3гр. минимума който успях да предизвикам е 230W, мисля се изравнява и е по-нисък от минимума на +10гр.
    Но определено е по-висок от минимума на +4гр.
    Основен проблем да стигна до минимум е, че когато консумацията падне и влезе на мин. вентилатор, софта моментално почва покачване на консумацията много бавно(примерно около 1W за 7-8сек.), докато не влезе на 2-ри вент. или ОФФ.
    Трудно ще видя минимум, при положение че имам големи загуби при отрицателни температури. Варианта е намаляване на задание, но пък пък така влиза по-лесно на 1-ва на вента, което не му се иска много и почва покачване на консумацията. Ще дебна още!
    Вентилатора го пробвам на Auto, max, 3-та, 2-ра.
    Клапите нарочно са точно надолу, откакто е сложен(2,5месеца), ем няма успиване, даже половин-един градус отгоре поддържа.
    Какво означава празен дефрост ей това винаги съм се чудел в тия форуми.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #24

    Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Какво означава празен дефрост ей това винаги съм се чудел в тия форуми.
    Много просто-дефрост на суха пита, сиреч без да има нужда. Нали точно това означава - размразяване. Какво "размразяваш", когато няма скреж?

  12. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #25

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    А вие запитвали ли сте се дали климатика аджеба има съзнание и очи за да разбере питата дали е суха мокра заскрежена и незнам си каква. Щом е задействан механизма значи има за какво. Във всяко техническо описание на климатиците има логика на дефроста и ако четете ще видите че 100% от климатиците започват процедурата по загряване на външния топлообменик независимо от това че определени параметри са приблизително в норма НО са работили продължително време при определени условия. Когато направят климатиците с изкуствен интелект и те осъзнават обективната реалност тогава може да го обвинявате че правели т.нар. от вас празен дефрост и тогава ще имате право да им се карате дори да ги наказвате но засега не изисквайте толкова много от тях.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #26

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    Много лесно може да си "прецени", има си температурни датчици тук-там.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #27

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    Естествено че има обаче тия датчици не са с изкуствен интелект и неразрушими хората си знаят работата затова в България не се произвеждат климатици щото с ей такива разсъждения щяхме да произведем смехотворен продукт с много датчици и накрая нищо. Хората си знаят работата датчиците са си датчици логиката си е логика не може да се разчита само на тях.Межру другото мойто лтц току що направи празен дефрост но аз не му се сърдя

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #28

    Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    То и заради дървени философи като теб, сме на това дередже, ама това е друга тема. Нали за това е форума, да се обаъждат неща. Като не ти изнася - не чети.
    П.п. Пожелавам ти някой път да спиш под машина, с "добре измислени" дефрости от японци, на всеки 30-40мин. Сигурно друга песен щеше да запееш. Аз съм я духал тая каша...
    Този пост е редактиран от rosswen; 23-12-21 в 08:25.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #29

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    РРР1 е "налазил" и климатичните теми.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #30

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    Ще помоля да се спазва добрия тон.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca
    От dvdsub във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 56
    Последно: 03-01-20, 01:47
  2. Мнения и впечатления от Fujitsu ASYG 12LT
    От slaw във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 37
    Последно: 09-04-16, 21:40
  3. Първи впечатления от Fujitsu Nocria AWYZ14LBC
    От sinergy във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 15
    Последно: 26-05-14, 01:28
  4. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 12:57
  5. Fujitsu ASYA7LCC - някой има ли впечатления?
    От shpeksi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 19-06-07, 15:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе