Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 44 от общо 44

HAIER Flexis AS35S2SF1FA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #31

    Отговор: HAIER Flexis AS35S2SF1FA

    Охлаждането е към края и нямам забележки. Централната клапа не се мести при офф.
    Линк към новата ревизия.
    9-ката е малко по различна. ТО е огромен също, но едноредов, няма подгрев на тавата. Компресора е Panasonic. Има UV лампа.

  2.  
     
  3. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #32

    Отговор: HAIER Flexis AS35S2SF1FA

    Привет!
    Извинявам се, но се опитвам да ти пратя лично съобщение. (относно нагревателя на външното тяло на климатика)
    Изписва ми грешка, че може би не може да получаваш лични съобщения или че си ги забранил.
    Моля да провериш.
    Поздрави!
    Този пост е редактиран от Yas; 31-10-21 в 23:36.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #33

    Отговор: HAIER Flexis AS35S2SF1FA

    Здравейте. Имам въпрос към притежателя, на климатика от заглавието. HAIER пуснаха още един модел,който е с умопомрачаващия минимум от 500 вата на консумация, като отдава доста при тях. Компресора е Панасоник, (има го и с Хитачи).
    Въпроса ми е, как поддържа температурата с този минимум? Има ли голям хистерезис при он/офф? Не можах да го разбера. Също ако може, кажи като шум на тих режим, до колко се развърта компресора. Защото предната серия се развърта до 1400 вата след офф.
    Относно нагревателя. Аз също имам един Хаиер от мерцедесите им. Дават го да работи до -20 градуса с компрекор МЕ. Написъл съм божествената глупост, че нагревателя в тавата му е 150 вата в друга тема, ще ме прощават, 250 е. Той работи по-време на дефрост, малко след него. Право казано по-алгоритъм. Минимума беше 180 вата. Страшна машина, докато не пропука клемореса на компресора. На моя приятел абсолютно същия и той с този проблем. Сега сменяме калпаци.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #34

    Re: HAIER Flexis AS35S2SF1FA

    Panasonic по принцип имат добри минимуми около 200 и под тях вата, но как ще работи тук несе знае. Каква му е цената на този климатик няма ли нещо по доказано.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #35

    Отговор: HAIER Flexis AS35S2SF1FA

    1. След офф отива на минимума.
    2. При температура над 10 градуса минимума пада към 300-350вт.
    3. Тихия режим ограничава компресора и работи към минимума.
    4. Хистерзиса е градус нагоре и градус и половина до два надолу. Много зависи от помещението, загубите и дебитите при които работи. По скоро не виждам тук дискомфорт.
    5. Нагревателя на тавата може да се изключва през платката на външното тяло.
    6. В новите ревизии се очаква подобрена работа на нагревателя и може би компресора.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #36

    Отговор: HAIER Flexis AS35S2SF1FA

    Благодаря много, то освен минимума на компресора, зависи какъв е софтуера. Но колко да е доказано, щом човека го е взел и той работи около този минимум, значи не лъжат. Иначе споменатия от мен струва 1999 лв
    Този пост е редактиран от Vasil Vasilev; 12-11-21 в 12:04.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #37

    Отговор: HAIER Flexis AS35S2SF1FA

    Вчера на вилата ми монтираха 9/INVERTOR COMFORT ,който е ребрандиран FLEXIS.
    https://www.inventorairconditioner.c...ort#tech-specs

    Чаках доста време за JADE 9-ка в Технополис,2 пъти ги питах,без никакъв отговор и за това реших да купя от Емаг ребрандиран.
    За нагревателя във външото и аз четох,че е 35 вата,но не си спомням къде/Това обаче за мен са подробности.Дали е 300w и се включва 2 минути или 35 за съответно 7 пъти повече минути е все тая.Тези които пишат къв и кога щял да стане COPа просто имат нужда от общуване във форуми.
    COP -а е такъв какъвто е,потвърден от EUvent и дори и да има някаква грешка едва ли ние ще я открием и едва ли е само при този климатик.
    Работа
    От вчера около 14 часа,до днес 9,15 работи.Първия час се изключи на два пъти.В стаята грееще силно слънце.След това направи зададената температура и не мърда ,нито се изключва.Температурата на монитора е почти същата като на термометъра на 3 метра разстояние и 1,50 височина.Погледнах и на конвектора който ми стои от преди ,разбира се температурата е по-ниска ,но той е монтиран до земята и до него има остъкляване над 6 кв.м.Включвам го от време на време само за да видя температурата там и също е постояна.
    Не съм мерил ватове,тъй като го хванаха от кутията наблизо и не е в контакт,не знам дали да слагам по-нататък.Когато ме няма мога да го изключвам оъ предпазителя.
    Тихата степен е абсолютно безшумна.Ще пробвам дали може да държи температура на нея,Снощи за 2 часа нисля падна с половин градус;Втората на която го държа също е едва забележима без абсолютно никакви странични шунове от пласмаса или квото и да било.
    Както казах вече половин денонощие не е минавал в Off и не е правил дефрост когато съм буден.Още не съм мислил да не спа за да разбера.
    Минимална температура външна е -6 градуса според ''синоптичките''.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #38

    Отговор: HAIER Flexis AS35S2SF1FA

    Мисля, ще си доволен. 9-ката е с Panasonic компресор и 300вт. минимум. Дефроста би трябвало да е перфектен и необвързан с он/офф цикли или на време. Трябва да му закачиш един ватметър да видиш консумацията и да си сигурен в нагревателя. Същият може да се изключва.

  11. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #39

    Отговор: HAIER Flexis AS35S2SF1FA

    Не знам за кво да изключвам нагревателя.Вероятно хората са го измислили кога и защо да работи.А и тук е по-студено от средното за България и като дойда може да имам трудности с пущането.Ватметър ще видя нататък,ако сложа контакт.
    Иначе за сега работи перфектно.Държи температурата абсолютно точно,не се е изключвал,също и за дефрост.А за тишината и комфорта даже превъзхожда очакванията,въпреки,че изчетох и изгледах много в нета,пък специално за FLEXIS има повече от достатъчно.
    Външното тяло ми е монтирано близо до тераса на 2 етаж.Също абсолютно тихо.Така и през нощта в стаята никакъв шум или вибрации.
    Иначе тук много се чува и една вечер се обаждах на комшия който не беше тук да го итам дали климатика му работи.Оказа се че да,а е монтиран на 20-на метра от мен.

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #40

    Отговор: HAIER Flexis AS35S2SF1FA

    Днес докато бях на вилата имаше 10см сняг през нощта и пак не видях нито дефрост,нито on/off.Не съм оглеждал външното тяло,не ми е и това работата,но по тишината с която работи,явно че няма замръзвания.
    Температурата я държи ябсолютно постоянна.Вентилатора го оставих на 2 степен,първа след тихия режим ,защото няма нужда от по-тиха работа.Дават го 25db.Не знам точно на какво разсъояние ги мерят,защото при мен с програми на gsm-а ми покаваше 11,5-17 на 3 метра от климатика.Вероятно и те не мерят точно,Другото е ,че на слух не се усеща никаква разлика в шума,не знам дали не улавя външни шумове.Абсолютно никакъв шум от пласмаси и квото и да било.
    Контакт няма да слагам,защото елтехник каза,че няма против да ми вземе парите,но си е добре направено и няма смисъл от допълнителни неща(възможен нагар....напр.);
    Пък и мерене не ми е необходимо.След като има Euvent.Другото e -ще гори толкова,колкото му трябва да поддържа ъемпературата при тези условия.
    Като чета тука какви драми с мин/макс и дефрости и то при доста по-скъпи климатици,дори не ми се вярва много.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #41

    Отговор: HAIER Flexis AS35S2SF1FA

    Чак пък драми....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #42

    Отговор: HAIER Flexis AS35S2SF1FA

    Аз нещо много взех да се тъкме за едно jade, щом този работи добре. Надявам се и другия няма да се изложи.

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #43

    Отговор: HAIER Flexis AS35S2SF1FA

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Чак пък драми....
    Сигурно няма чак такива,ама като четеш форума.......

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Vasil Vasilev Виж публикацията
    Аз нещо много взех да се тъкме за едно jade, щом този работи добре. Надявам се и другия няма да се изложи.
    Няма да се изложи.Нямат 9-ки...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #44

    Отговор: HAIER Flexis AS35S2SF1FA

    Видях че нямат 9ки. Тъпо но къщата е студена и 12ка ще е съвсем леко преоразмерена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Haier HSU - 14HV03/R2
    От 4o4oko във форум Климатици Haier
    Отговори: 12
    Последно: 01-01-15, 18:17
  2. Препоръчайте ми HAIER 9-ка
    От ivanvv във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 28-07-10, 23:06
  3. Haier HSM12HEA
    От ivanpetelov във форум Климатици Haier
    Отговори: 5
    Последно: 19-07-10, 02:23
  4. Некупуваите HAIER
    От fiat във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-08, 21:59
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе