Страница 39 от 39 ПърваПърва ... 29373839
Резултати от 571 до 577 от общо 577
Like Tree383Одобрявам

Gree GWH12UB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #571

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    вее ,ако няма ниски дебити ( кофти софтуер ,пръчка ) .. ако има не вее ,даже на 100 вата духа топло с нисък дебит ( на 50 см не го усещаш ) .. ма не е Грий де
    35/40 кв.м със 100w,че и с нисък дебит.Поредната щуротия.Ма не е Gree де.20 год. с десен волан.
    Пък всичките софтуери ги разбираме.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #572

    Отговор: Gree GWH12UB

    какви 35-40 квадрата ,климатика е 9ка ( девятка ) .. само че от тия ,дето не стават за малки помещения щото "не веят ладно" .. японските машини 40ки 50ки бачкат от 100 до 2500 вата ама те са пръчки нали ,а тоя е супер .. цялата работа е че ползвателя за да не се окаже прецакан че климатика му е конвенционалка почва да се "успокоява" че поне не "вее ладно" .. това е истината

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #573

    Отговор: Gree GWH12UB

    Колега,идеален климатик няма,пък човека пита конкретно два модела...като единият е доста по скъп от Грее-то и като четеш темата на ЗСХ и там си има кусури . Аз 12уб съм го взел 1670 лв с монтажа,та за тея пари само он/офа като е топло е проблем,другото си е идеално,пък и 5 години гаранция. 9-та на gree май има и по-малки дебити,та ще е още по-добре предполагам. Колегата да си прецени сам какво го устройва,като сравни цените на двата модела и че тоя минуса с он/оффа на грее-то за неговото помещение май ще заспи,за топлене и дефрости няма какво да го мисли на грее-то,гре-то и в двете е по-добре.

    @Andro id Колега,засичал ли си колко харчи при загасен климатик на отрицателни температури,че ми е любопитно.
    Този пост е редактиран от kiril30; 25-01-22 в 12:35.
    inches9 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #574

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    какви 35-40 квадрата ,климатика е 9ка ( девятка ) .. само че от тия ,дето не стават за малки помещения щото "не веят ладно" .. японските машини 40ки 50ки бачкат от 100 до 2500 вата ама те са пръчки нали ,а тоя е супер .. цялата работа е че ползвателя за да не се окаже прецакан че климатика му е конвенционалка почва да се "успокоява" че поне не "вее ладно" .. това е истината
    Казах глупости,ама меко казано.''Човека пита'',ама темата е за 12-ка и му отговарят вероятно за такъв.Къв да е не знам дали може да ''бачка'' със 100w,ама на отопление няма абсолютно никакво значение(ако изключим заразените от вируса в темите),а и ще стопли....че и без да духа.
    А ти ако можеш да продадеш някои от тези дето са ти ги донесли от сметището си ги продавай,ама недей цапа всички теми с празните си мисли.

    https://chitanka.info/book/44-prazni...-prazen-chovek
    kiril30 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #575

    Отговор: Gree GWH12UB

    така е ,когато имаш конвенционалки ти е малко трудно да си представиш комфорта на инверторен климатик .. а мене не ме мисли ,всичките ми климатици са купувани нови ( само че някои от тях отидоха втора радост в ОЛХ без време ) .. от който не съм доволен се маха ,не го търпя с години и да се вайкам във форума

  7. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #576

    Отговор: Gree GWH12UB

    Климатика да е инверторен е добре.Ама и главите на хората ако не са on/off не е зле.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kiril30 Виж публикацията
    Колега,идеален климатик няма,пък човека пита конкретно два модела...като единият е доста по скъп от Грее-то и като четеш темата на ЗСХ и там си има кусури . Аз 12уб съм го взел 1670 лв с монтажа,та за тея пари само он/офа като е топло е проблем,другото си е идеално,пък и 5 години гаранция. 9-та на gree май има и по-малки дебити,та ще е още по-добре предполагам. Колегата да си прецени сам какво го устройва,като сравни цените на двата модела и че тоя минуса с он/оффа на грее-то за неговото помещение май ще заспи,за топлене и дефрости няма какво да го мисли на грее-то,гре-то и в двете е по-добре.

    @Andro id Колега,засичал ли си колко харчи при загасен климатик на отрицателни температури,че ми е любопитно.
    Това е проблем само за тези които искат да раздухват проблеми.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    16
    #577

    Отговор: Gree GWH12UB

    Аз не виждам проблем с работата на on/off. Често се срещат оплаквания от хладна струя при работата на нисък минимум при "комфортните" инвертори. Колкото и да се опитват да ме убедят, че при 100w консумация, струята ще е 50°С, някак все не успяват. Не знам кое от двете е по-голям проблем. Може би е въпрос на вкус. Машините за японския пазар са хубави, спор няма, но не всеки може да си ги позволи. kiril30, не съм, но довечера като падне температура температурата, ще погледна и ще пиша.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kiril30 Виж публикацията

    @Andro id Колега,засичал ли си колко харчи при загасен климатик на отрицателни температури,че ми е любопитно.
    Сега погледнах два от моите, около 13w при -2°C, което е малко странно, защото при температури над 0°C стендбая им е около 4w. Може би е включен само нагревателя на компресора. Ако е включен и нагревателя на дъното, със сигурност ще е повече консумацията. Трябва да се сетя да погледна някой път при по-ниски температури, или при по-висока влажност на въздуха.
    kiril30 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 39 от 39 ПърваПърва ... 29373839

Подобни теми

  1. Мнение за GREE ACS-09 GP ?
    От rodrigo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 22
    Последно: 26-01-13, 12:30
  2. Gree ACS-12GP
    От dindo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-11, 12:29
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе