Страница 25 от 39 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 577

Gree GWH12UB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #361

    Отговор: Gree GWH12UB

    • @alextk69- При теб на какво мирише?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #362

    Отговор: Gree GWH12UB

    Аз съм непушач и не допускам да се пуши в апартамента ( който иска да пуши - излиза на балкона ) и тъй като чакам още кухнята за момента не се и готви, но не съм усетил абсолютно никакви миризми до момента

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #363

    Отговор: Gree GWH12UB

    Колега stainway, някои йонизатори вършат работата, като кучето на нивата. Изсипи 100 или 200 милилитра пероксид с до 5% концентрация във ваничките и се заслушай. Органичните замърсявания не винаги се забелязват с невъоръжено око. Освен ако не е някаква плесен.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #364

    Отговор: Gree GWH12UB

    Съгласен съм, но като гледам снимки във форума.... очаквах някакви грозни неща да видя в моя Веритас. Както и да е измих го и си е като нов, но не съм съгласен,че трябва да ви замирише на озон или не знам какво,иначе йонизатора не ставал. Просто си върши работата за която е направен … В темата за C&H го дъвкахме преди време- на никой не му е замирисал климатика-сигурно има причина.
    Разбира се трябва да се прави профилактика, но все пак е по-приятно да се прави планирано , а не защото мирише на нещо лошо. Поне аз така размишлявам...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #365

    Gree GWH12UB

    Интересното е, че като отворихме МЕ-то миналата година, топлообменника и всичко останало беше учудващо чисто, като при stainway. Експлоатиран беше близо 3г., като машината нито има йонизатор, нито самопочистване. Явно въздухът тук си е доста чист. Споменавал съм, че градчето е малко, до р. Дунав и повечето комшии се греят също на ток. И вкъщи не се пуши (е понякога под пароуловителя).
    Този пост е редактиран от rosswen; 16-08-18 в 14:36.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #366

    Отговор: Gree GWH12UB

    Не знам, но защо си мисля, че йонизаторът е последното нещо, което този модел предлага като възможности …
    Като оставим двустепенния компресор и възможността на отделя топлина до много ниски температури-мен лично ми допада най-много радио управлението на ДУ.
    Поради разположението на мебелите в дневната-няма пряк " контакт" на ДУ с вътрешното (при нормално инфрачервено ДУ).
    Това разбира се не е драма-по добре да не се пипа много ДУ, но сега мога да ползвам пълноценно функцията I Feel.
    Правих си експерименти с дигитален термометър и ДУ мери изключително точно +0,3/-0,2
    За мен лично това е много голяма екстра-свързана с комфорта .
    А йонизаторът-по-добре да го има и да е включен, но той надали ще топли много през зимата или пък охлажда през лятото

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #367

    Gree GWH12UB

    stainway, тъкмо това щях да напиша. Това, което ме впечатлява в този модел, далеч не е йонизацията, а добрата му работа в сурови условия. Не че йонизаторът изобщо ме впечатлява, в която и да е машина. Но си е един плюс, ако го има.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #368

    Отговор: Gree GWH12UB

    Това, което ме впечатлява в този модел, далеч не е йонизацията, а добрата му работа в сурови условия.
    А някой от форума виждал ли го е да работи при наистина сурови условия?
    Например няколко дена максималната t да не се качва над-5С, а нощем -15-20С например.
    Не да е чел или чул.
    Питам единствено от любопитство.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #369

    Отговор: Gree GWH12UB

    Назад в темата имаше изказано впечатление от собственик при -22:
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post836799

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #370

    Отговор: Gree GWH12UB

    Интересното е че и на -22 външна е работел он/офф.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #371

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Назад в темата имаше изказано впечатление от собственик при -22:
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post836799
    Аха, не съм го видял,
    благодаря.
    п.с. аз питам, че бабата и дядото на село остаряват и хамалогията с дървата почва
    да им идва нанагорно.И тъй като са свикнали на жега зимата, една такава машинка
    да им държи 25-6С зимата май ще е добре.Е дръвца ще има за резерва при спиране на тока и др.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 16-08-18 в 17:51.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #372

    Отговор: Gree GWH12UB

    Ако ще е на село-вземи им Амбер-пак така ще работи (има дори повече мощност на хартия), но малко по-непретенциозно вътрешно тяло и с около 500 лева по-евтино.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #373

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Няма да се усети никаква миризма, нито на бриз, нито на спарени чорапи.
    Моят опит досега показва, че йонизаторът , който ползват Грее ( C&H имат същия) е предназначен по-скоро за самото вътрешно тяло. Прекалено е малък и подобни " кутийки" няма как да йонизират помещение от 30 кв.м.

    И нано джи-то е малка кутийка, но върши работа. Като застана пред изходящата струя се усеща как мирише на свежо.


    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    milanov, ако искаш да продължим разговора в темата на МХИ. Иначе самопочистването, в най-общи линии, е обдухването на топлообменника. Според мен, това е по-важно от йонизатори и т.н., особено ако въздуха наоколо не е много замърсен или не се пуши в понещението. Основният източник на бактерии, е вътрешният топлообменник, след режим охлаждане и изсушаването му не позволява образуването на микроорганизми. В режим отопление, такава опасност няма. Това, което е дадено в ръководството, това знам и аз за "алерген" функцията. Доколкото разбирам, сменя режими и с помощта на алергенния филтър (мисля, че е миещият се), "обира" алергените.

    При мен дори след няколко часа обдухване на вентилатор всеки ден, резултатът е нулев. Водата просто си стои във ваната. Съответно след около месец и половина работа на охлаждане климатикът мухлясва и почва лоша миризма.
    Установих, че ефект има само ако след приключване на охлаждане, пусна климатика за 15-20 минути на отопление. Тогава ваната и вътрешността изсъхват напълно.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 16-08-18 в 19:14.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #374

    Отговор: Gree GWH12UB

    Вярно, че някъде бях чел, че и при минус работи он/офф. Дават им доста добър минимум, да не би да се вдига главоломно под определена температура, както е и при някои други марки?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #375

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    И нано джи-то е малка кутийка, но върши работа. Като застана пред изходящата струя се усеща как мирише на свежо.
    Направих си труда да се кача на стола и да ми повее в лицето-да мирише на свежо.
    Но според мен не отделя достатъчно количество йони, за да се натрупа в обем от 90-100 м3 и да се усеща в другия край на стаята.
    Малкият Веритас-също имаше вода, когато го свалях, но никога не е замирисвал, а се ползва от май до септември всяка нощ независимо от температурите заради сенна хрема.
    Затова и съм убеден, че йонизаторът си върши работата и предпазва вътрешното от биологични замърсявания.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 39 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за GREE ACS-09 GP ?
    От rodrigo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 22
    Последно: 26-01-13, 13:30
  2. Gree ACS-12GP
    От dindo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-11, 13:29
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 06-01-10, 00:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 23:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 22:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе