Страница 40 от 67 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследноПоследно
Резултати от 586 до 600 от общо 1005
Like Tree799Одобрявам

GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #586

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Господа,разбирам ви.Като продавачи и монтажници,във ваш интерес е да продавате само Нокрии,Урури и Зубадани.Но кажете ми моля ви,за 750 лева,за колкото аз взех моето Грее,каква по добра алтернатива ще ми предложите ? Бедни хора сме,но и ние душа носим.И ние искаме да облажим от напредъка на цивилизацията,стига с тоя кюмюр.

    @ emil vasilev, Варна е град с мек климат,затова и Грее не е популярен там.Това е климатика на грубата сила,и като такъв се предпочита в мразовитите дестинации - Трънско,поречието на Дунав ,Силистра,Русе и северния Видин.
    Този пост е редактиран от ponyasd; 03-09-17 в 18:46.
    spas.slavchev, valyo68 и Stankov85 харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    109
    #587

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Мога да отбележа ,че в град като Варна всичко друго никне, само не и Гриита. Повече се срещат по крайбрежните заведения,но не и по частни домове.
    Ела да ги видиш. Оня ден ми монтираха втория. След точно една година отлично представяне си купих още един. А покрай мен и още четирима колеги взеха гриита та и те са супер доволни. И все във Варна.

    Sent from my HM 1S using Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #588

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Господа,разбирам ви.Като продавачи и монтажници,във ваш интерес е да продавате само Нокрии,Урури и Зубадани.Но кажете ми моля ви,за 750 лева,за колкото аз взех моето Грее,каква по добра алтернатива ще ми предложите ? Бедни хора сме,но и ние душа носим.И ние искаме да облажим от напредъка на цивилизацията,стига с тоя кюмюр.

    @ emil vasilev, Варна е град с мек климат,затова и Грее не е популярен там.Това е климатика на грубата сила,и като такъв се предпочита в мразовитите дестинации - Трънско,поречието на Дунав ,Силистра,Русе и северния Видин.
    Аз нямам нищо общо с климатиците освен че сами хоби , защото са от малкото да не кажа единствената машина с КПД над 300% . На Вас сигурно са ви я препоръчали тази машина хора които продават и монтират климатици според бюджета.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #589

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Аз нямам нищо общо с климатиците освен че сами хоби , защото са от малкото да не кажа единствената машина с КПД над 300% . На Вас сигурно са ви я препоръчали тази машина хора които продават и монтират климатици според бюджета.
    Ако КПД-то е равно на 100% това е "перпето мобиле" - цитат от Уикипедия. Значи имаме 3 мобилета.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #590

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    На Вас сигурно са ви я препоръчали тази машина хора които продават и монтират климатици според бюджета.
    Водеща роля при покупката на Грито не бяха мненията на монтажниците,а личните ми наблюдения на един представител на марката в близкото магазинче.Просто останах очарован от героичното поведение на тази скромна ,непретенциозна и евтина машина в условия близки до полярните.Решението ми да си купя Грии,се затвърди окончателно след внезапната смърт на четиригодишния скъп Панасоник на мой приятел,както и факта,че съседа собственик на два Дайкина ( всеки един по 2к ) ,внезапно по сред зима мина на камина с твърдо гориво.Вярвам на очите си преди всичко.Ценя високо мненията на професионалистите и се съобразявам с тях,не по маловажни са ми и мненията на собствениците,които изказват свойте впечатления от първа ръка.Но винаги имам едно наум,че и едните и другите е възможно да са пристрастни по ред причини.
    Помеждудругото,да не дава господ ,може да се окаже че съм изтеглил късата клечка.Не е добре да се хвали малко прасе и нов началник,щото се не знае каква свиня ще излезе от тях..Знае ли някой,всичко се случва.Пилците се броят наесен,и зимата ще покаже дали съм бил прав или не.Ще пиша пак разбира се.
    Jack Krauser, gerhar, Stankov85 и 1 други харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #591

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Някои го докарват и до 5-6 мобилета

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #592

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Идеята беше, че Коефициентът на преобразуване не е Коефициент на полезно действие.
    gerhar одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #593

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Коефициентът на полезно действие (КПД) е характеристика, която отразява ефикасността на система, служеща за преобразуване на енергия. Определя се като съотношението между изходящата полезна енергия и енергията, подадена към системата.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #594

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    "КПД е коефицент на полезно действие е отношение между полезната работа (разбирай тази която е в интерес на човека, което е тесногръдо и егоистично) и пълната работа на системата. Защото енергията не се губи, нито създава, а само преминава от един обект към друг. При изгаряне на гориво част от него движи колата, а останалото отива да грее световната атмосфера. И ние приемаме че полезно е само движението. И затова винаги е по-малко от единица.

    КОП е коефицент на качеството, тоест с колко пъти можеш да си увеличиш разполагаемата енергия, естествено за сметка на някаква външна енергия. За пример климатиците с термопомпа. Влагаш 1 кВат електроенергия и получаваш 3-4 кВата топлина, изсмукана от външен източник(вода, въздух). Така КОП може да бъде повече от единица.

    И двата параметъра са безразмерни величини ( отношения)."

    Това е най-смисленото и просто обяснение на разликата м/у КПД и КОП, което намерих в нет-а. Може да е интересно за някой.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    16
    #595

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Здравейте.Напълно подкрепям колегата PONYASD.Пиша единствено от личен опит,който не е малко.ГРЕЕ-то по нищо не отстъпва на прехвалените скъпи климатици ,понеже имам няколко приятеля и колеги които решиха да инвестират в уж скъпи марки климатици а на практика излезна съвсем друго.Лично съм присъствал и съм сравнявал.Ни най малко не съжалявам за своя избор.
    musster и Stankov85 харесват това.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #596

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Това са общи приказки без никаква сериозна аргументация. Прилича по скоро на нескопосана реклама.
    bobovo, VeleV.Klima, Aleksandars и 2 други харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    74
    #597

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    За топленето-топли,но има какво да се желае. Малко е ''дървен''-усеща се on/off. Не е незабелижим.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #598

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Незабележимите при он/офф не са на тези цени. Няма пълно щастие.
    bobovo, Aleksandars, Mega и 1 други харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #599

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Мой приятел работи в магазин за климатици и каза, че това лято най-много продадени клими са точно Gree а и честно казано аз виждам с очите си, затова си и монтирах 2x12 change, но да не бързам.На зима ще си покаже
    Този пост е редактиран от Stankov85; 11-09-17 в 18:57.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #600

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Gree change има и други модели,като гледаме руския сайт:

    https://gree-cool.ru/64-nastennye/71-serija-change

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 40 от 67 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX
    От miroslavkl във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 8
    Последно: 19-10-12, 22:07
  2. Става ли Gree GWH12KF za 32 кв.м.
    От kudj00 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 3
    Последно: 02-08-12, 10:40
  3. Отговори: 3
    Последно: 12-05-11, 10:07
  4. Малко помощ за избор/купуване на ново РС
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-10-05, 08:18
  5. Нещо ново в Win XP Update?!
    От bestman във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-04, 15:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе