Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 64
Like Tree50Одобрявам

GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #16

    Отговор: GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown

    Това помещение си плаче за оглед на място. За 16-ката и аз съм скептичен на първо четене. Nocria може и да няма, както и части за нея, но има същите външни тела, комбинирани с по-семпли вътрешни. 63-ката е страхотна машина, представи се перфектно изминалата зима. Въпрос на оглед е дали е подходяща за помещението. Доказано е, че данните от Евровент на практика се разминават значително с релността! Само като погледнеш, как на доказано посредствени машини, им дават по-добри данни от доказано топлещи в студа такива и нещата са ясни. Аз лично не гледам Евровент от години. Пълна стъкмистика е, пълно разминаване с реалностите.
    Jack Krauser, valyo68, georat и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #17

    Отговор: GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Доказано е, че данните от Евровент на практика се разминават значително с релността! Само като погледнеш, как на доказано посредствени машини, им дават по-добри данни от доказано топлещи в студа такива и нещата са ясни. Аз лично не гледам Евровент от години. Пълна стъкмистика е, пълно разминаване с реалностите.
    ... +1
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #18

    Отговор: GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown

    Ясно за данните на Евровент, интересна ми беше причината заради която машината не е сертифицирана. А относно качествата на въпросния модел, несъмнено има такива! Един собственик сподели за ниският минимум на една 12ка, продава се в Канада а там е канаки студ, даже и ако не се лъжа Велев беше качил снимка на монтирана от него 18ка, впрочем тя е с пластмасов панел!

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #19

    Отговор: GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown

    Който разбира руски, тук са дали уж някави данни и резултати от тестове и сравнение на u-Crown с Дайкин и Панасоник, как се държат при различни минусови температури. При тях обаче е с друго име:
    Cooper&Hunter Украина | Тепловой насос Сooper&Hunter уверенно побеждает DAIKIN и PANASONIC в независимом тестировании Финляндии

    Според мен от двустъпален инвертор не могат да се очакват твърде ниски минимуми, все пак това машина проектирана да ТОПЛИ през зимата.
    mystikalrs одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #20

    Отговор: GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Ясно за данните на Евровент, интересна ми беше причината заради която машината не е сертифицирана. А относно качествата на въпросния модел, несъмнено има такива! Един собственик сподели за ниският минимум на една 12ка, продава се в Канада а там е канаки студ, даже и ако не се лъжа Велев беше качил снимка на монтирана от него 18ка, впрочем тя е с пластмасов панел!
    12-ката има COP=3,7 при +7 degC, което я праща към енергиен клас В, ако не и по-надолу. Затова няма да я сертифицират. Това е топлеща / охлаждаща машина за сибирски студове и жеги. Не може да е хем двустъпална, хем ефективна.
    mystikalrs одобрява това.

  7. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #21

    Отговор: GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Ясно за данните на Евровент, интересна ми беше причината заради която машината не е сертифицирана.
    Причините са същите, поради които да речем SAIC Motor нямат сертификат EURO NCAP.

    п.с. Ето един пример как всеки може да сертифицира дори най-големия боклук - Midea са сертифицирали най-голямото си дърво MIDEA BLANC ...
    http://www.eurovent-certification.co...1495626352.pdf
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 24-05-17 в 14:47.
    Mega одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #22

    Отговор: GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    12-ката има COP=3,7 при +7 degC, което я праща към енергиен клас В, ако не и по-надолу. Затова няма да я сертифицират. Това е топлеща / охлаждаща машина за сибирски студове и жеги. Не може да е хем двустъпална, хем ефективна.
    Мисля,че разбирате от климатици,но ако може да обосновете това.Защо мислите така?
    Аз гледам характеристиките на Gree Amber с различни компресори в Украйна(двустъпален)и Бг(едностъпален-така ми казха от Gree за модела в Бг).А дават еднакво потребление!!!До стотни.Може и от Gree да грешат,знам ли,затова ако може обяснете.
    https://gree.com.ua/catalog/bytovye-...e-s6dba2a.html
    https://*********/invertorni-klimati...tu-klas-a.html
    Този пост е редактиран от cable; 25-05-18 в 14:42.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #23

    Отговор: GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    12-ката има COP=3,7 при +7 degC, което я праща към енергиен клас В, ако не и по-надолу. Затова няма да я сертифицират. Това е топлеща / охлаждаща машина за сибирски студове и жеги. Не може да е хем двустъпална, хем ефективна.
    Наистина е малко объркващо- в сервизното пише COP=3.71 , но в energy test report няма при никакви условия COP=3,71
    https://drive.google.com/file/d/1vLF69hEBK1J2YfDaFvwc7DLeitO2-wxL/view?usp=sha
    Ако приемем, че модела на C&H VIP е идентичен- там също няма никъде COP=3,71
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #24

    Отговор: GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown

    На този производител техническата информация, подавана в публичното пространство, е много по-объркана от тази на Тошиба. Трябва човек сам да мери, което ще е доста неточно, а при някои помещения дори невъзможно. С по-горния ми пост за совалките исках да отбележа, че за територията на страната ни тази машина, с този хардуер, но без двустъпалния компресор, би била чудесна. Сиреч, с едностъпален двуцилиндров компресор би изстреляла COP над 6 и нагоре. Контролните дефрости между -10°C и -20°C допълнително накъсват работата и и ще гарантират дискомфорт при по-големи топлозагуби. Не са за нас тези машини.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    rosswen и stainway харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #25

    Отговор: GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown

    Много се вживявате по тези измислени копове, които и без това не са верни.
    Реалните коефициенти на климатиците са между 3 и 4, с една единица надолу от написаните на етикета.
    Отношението между коп и топлене е обратно пропорционално.
    Колкото по-висок коп, толкова по-малко топли.

    Не е проблем да правят климатици с коп 6 на отопление, но едва ли някой би ги купил.
    Ще бъдат с компресор на 7-ца и с огромни тела и топлообменници на 18-ка, на отопление с вентилатор на пълна мощност и температурата на вътрешния топлообменник не трябва да надвишава 30°.

    U-Crown е климатик, който е предназначен за зиморничави хора(като мен), които не обичат да стоят на студено през зимата и обичат винаги да им духа топло. Китайците затова са го направили с двустъпален компресор плюс инжекция.
    Това предполага, че ще изкарва горещ въздух дори при -30, когато останалите клими увяхват.
    Естествено, че коефициента се жертва заради топленето, но зимата копа не топли.
    Всички производители послъгват доста с тези коефициенти, за да си продават стоката, като виждат, че хората кълват на кухи цифри.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #26

    Отговор: GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Много се вживявате по тези измислени копове, които и без това не са верни.
    Реалните коефициенти на климатиците са между 3 и 4, с една единица надолу от написаните на етикета.
    Отношението между коп и топлене е обратно пропорционално.
    Колкото по-висок коп, толкова по-малко топли.

    Не е проблем да правят климатици с коп 6 на отопление, но едва ли някой би ги купил.
    Ще бъдат с компресор на 7-ца и с огромни тела и топлообменници на 18-ка, на отопление с вентилатор на пълна мощност и температурата на вътрешния топлообменник не трябва да надвишава 30°.

    U-Crown е климатик, който е предназначен за зиморничави хора(като мен), които не обичат да стоят на студено през зимата и обичат винаги да им духа топло. Китайците затова са го направили с двустъпален компресор плюс инжекция.
    Това предполага, че ще изкарва горещ въздух дори при -30, когато останалите клими увяхват.
    Естествено, че коефициента се жертва заради топленето, но зимата копа не топли.
    Всички производители послъгват доста с тези коефициенти, за да си продават стоката, като виждат, че хората кълват на кухи цифри.
    За пореден път се пишат глупости....

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    SPSt одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #27

    Отговор: GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Отношението между коп и топлене е обратно пропорционално.
    Колкото по-висок коп, толкова по-малко топли.

    Не е проблем да правят климатици с коп 6 на отопление, но едва ли някой би ги купил.
    Ще бъдат с компресор на 7-ца и с огромни тела и топлообменници на 18-ка, на отопление с вентилатор на пълна мощност и температурата на вътрешния топлообменник не трябва да надвишава 30°.

    Естествено, че коефициента се жертва заради топленето, но зимата копа не топли.
    Всички производители послъгват доста с тези коефициенти, за да си продават стоката, като виждат, че хората кълват на кухи цифри.
    Съжалявам, че не е по темата, но този път наистина достигна нов връх в ............
    Понеже имам няколко от тези с висок COP и направо от няколко години умирам от студ зимата, се почуствах длъжен да те "подкрепя".
    То, че е неделя, неделя е, ама някои се подкарвате от сутринта. Ама как пък само ги измисляте тези глупости!? Поне ги четете преди да ги публикувате!!!
    Този пост е редактиран от SPSt; 27-05-18 в 11:56.
    Aleksandars одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #28

    Отговор: GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown

    Моите "разсъждения" стигат само до там, че информацията е объркваща. Няма никаква драма,просто е малко учудващо като се сравняват публикуваните данни.Все пак за да се правят твърдения,човек трябва да разполага с повече информация и наблюдение-просто моят ред на мисли.
    dodo_pv одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #29

    Отговор: GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията

    имам няколко от тези с висок COP и направо от няколко години умирам от студ зимата... Ама как пък само ги измисляте тези глупости!? Поне ги четете преди да ги публикувате!!!
    Офтопик:
    Не се и съмнявам. Някой яко те е метнал на черешата с тези измислени копове. Щом си принуден да се топлиш с няколко бройки едновременно, явно са слабовати и не могат самостоятелно да се справят с цялото жилище, дори при вашия топъл климат без истинска зима.
    Един климатик с реален коп 5 на отопление би бил достатъчен за 5 стаи(5 x 1 киловат)
    Климатик с реален коп 6 на отопление би бил достатъчен за 6 стаи.
    Покажи ми климатик, който може с разход 1 киловат да отоплява 5 или 6 стаи. Искам го да видя на живо и тогава ще ти повярвам.


    SPSt, конкретният U-Crown зимата на отопление слага в джоба си всичките ти климатици с високия коп, взети заедно, ама ти си го знаеш де... Ясно ми е, че спориш колкото да се намираш на приказка.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #30

    Отговор: GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown

    Нямам намерение да споря, поради простата причина, че не мога да повярвам, че човек в ясно и бистро съзнание може да напише нещо като последните ти два поста. Или може?
    PS: В 2 жилища имам общо 6 климатика и за разлика от теб не "топля" 6 помещения с един климатик /еле пък Панасоник/.
    Не съм принуден, а съвсем целенасочено съм сложил климатик във всяко помещение. Няма да ти обяснявам защо-няма да разбереш.

    Наздраве!
    Aleksandars и pulsedriverbg харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree GWH12UB
    От KI_YOOU във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 576
    Последно: 26-01-22, 10:02
  2. GREE I Crown II GVH24AK-K3DNC6A
    От P.Hristov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 23-02-17, 21:31
  3. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  4. Мнение за GREE ACS-09 GP ?
    От rodrigo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 22
    Последно: 26-01-13, 12:30
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе