Страница 20 от 67 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #286

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Колегата вместо да подскача и да се засяга за новата си високотехнологична машина, която управлява от Бразилия, да се замисли, защо при тези външни температури новото му бижу изключва на 550W при обявен минимум от 130W. Вярно, че машината трябва да топли, но когато го прави с комфорта и консумацията на конвенционален климатик, а ти си платил за инвертор, малко трябва да се замислиш.
    Нито подскачам,нито мисля,че съм си взел извън земна технология..Взех го точно за да върши работа през големите студове,които в София,а особено около Панчаревското езеро не са рядкост.. И да,сега изключва на 500 вата,зимата ще видим как ще работи. Споделям тук наблюденията си от точно този вид и модел,защото е нов на пазара и има хора,които се интересуват... На къщата си имам накичени освен него още 6 климатика от 3 различни марки и имам представа кой как работи, но не съм седнал да хваля или плюя някой модел...
    Така и така съм се "набутал" за "скъпа високо технологична конвекционалка" която ще изхвърлям,гледам да предпазя други хора да не правят моята грешка
    dodo_pv, zxc0, gerhar и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    20
    #287

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Този 'нисък минимум' до колко бърка потреблението на електричество и чак пък толкова ли е дискомфортно? Според мен повечето хора търсят техника, която да работи в пек и студ без да се ремонтира през месец. Ако може и да е по тиха и да не вдига перчема като минаваш покрай нея още по-добре. Вече е отделно народопсихологията на българина. Той винаги иска "най-доброто" или "да е най-добрата марка". Един дайкин за 1400-1500 лв. с какво е повече от Gree Amber? По-тих и вероятно леко по-комфортен?
    biso65 одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #288

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от yavorrg Виж публикацията
    ........... Един дайкин за 1400-1500 лв. с какво е повече от Gree Amber? По-тих и вероятно леко по-комфортен?
    По-скоро въпросът е с какво е по-малко, а не с какво е повече.
    rosswen и yavorrg харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #289

    Re: Gree Amber/C&H Supreme

    Да добре е че се споделя информация, като стане по студено е добре пак да споделите. Много се различават данните за минимума от реалните данни, това е проблема.
    zxc0, Vizi и biso65 харесват това.

  6. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #290

    Отговор: Re: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Да добре е че се споделя информация, като стане по студено е добре пак да споделите. Много се различават данните за минимума от реалните данни, това е проблема.
    Не зная,за сега това е минимум при тези настройки... Може би на Авто или друга степен на вентилатора на вътрешното тяло картинката ще е друга,но съм го оставил така за да проследя месечния разход при тези условия....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #291
    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    В нета имаше един клип, в който Amber работеше на под 200 W в режим отопление, но очевидно не е така поне с внасяните в БГ модели. Тези за южните ширини може и да са с по-нисък минимум, въпреки че е малко съмнително. Някой с каквото и да е Gree от последните 5 години да е виждал минимум под 400 W в режим отопление?
    Мисля че беше Hansol , не Amber. Хубаво е че собствениците споделят отзиви за всеки влак си има пътници. Имам познати които недоволстват когато климатика им свали на 200w.в "топло" време и го гасят щото не духал "горещо"
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #292

    Отговор: Re: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от biso65 Виж публикацията
    Не зная,за сега това е минимум при тези настройки... Може би на Авто или друга степен на вентилатора на вътрешното тяло картинката ще е друга,но съм го оставил така за да проследя месечния разход при тези условия....
    А и не стоя непрекъснато пред уреда за да го наблюдавам,просто когато съм около него хвърлям по един поглед когато работи климатика,но за сега това се случва рядко....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Мисля че беше Hansol , не Amber. Хубаво е че собствениците споделят отзиви за всеки влак си има пътници. Имам познати които недоволстват когато климатика им свали на 200w.в "топло" време и го гасят щото не духал "горещо"
    Ами и аз не разбирам защо трябва да ми работи с "нисък" минимум 200W цял ден и да духа хлад,вместо да работи на по висок когато е необходимо,да грее хубаво и да спира когато не е...Да може да кажат капацитетите,че това е конвекционален,но да кажат кой конвекционален не развърта до макс и спира и после пак така???
    А и другите ми клими минават в оф когато не е необходимо да греят (не всички де)...Може би и изолацията ми е добра,не зная...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    54
    #293

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Този модел CH Нордик ли е CH-S12FTXAM2S-BL?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #294

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Нордик е, но май много трудно се намира

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Мисля че беше Hansol , не Amber. Хубаво е че собствениците споделят отзиви за всеки влак си има пътници. Имам познати които недоволстват когато климатика им свали на 200w.в "топло" време и го гасят щото не духал "горещо"
    Клипа беше на Амбер, но "летния " модел GWH12YC-K6DNA1A.
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post849841
    За съжаление KlimaTest (потребителят беше от Македония) си е махнал всички видеа от канала-имаше и на Нордик….
    А иначе у дoма също се недоволства ако почне да духа "телесна " температура, затова предпочитам мир ,спокойствие и винаги много гореща струя
    Този пост е редактиран от stainway; 23-10-18 в 13:57.
    Vizi и Rafailiev харесват това.

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #295

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Бях пропуснал малко и в последните 2-3 страници гледам пак се е появил ...''А сега да разрешим парливият въпрос,възкръсвал ли е накога Хр...С''.Или какъв минимум имал еди кой си климатик.Както казах не знам колко пъти моя основен климатик има висок минимум и висок cop,а пък на мен така ми е по-комфортно,да не ми духа студен въздух щом си е направил необходимите градуси.За Амбър-а при тези високи температури не знам какво очаквате,аз сега пущам по 2-3 часа и то не всеки ден климатик,тук някои пак старата тема с която оспамиха всички теми...висок минимум.Не знам за кой път предлагам сериозно към г-н модератора да се направи отделна тема по въпроса и там да си чаткате на воля.Мен ме интересуваше въпросния модел и си направих тема.Казах,че вече имам такъв и отзиви ще пиша кат му дойде времето.Имам уред за замерване и може би ще си замеря потреблението по-нататък,но мин.,макс. не ме интересува.
    Към колегата който мисли дали Дайкин е нещо повече,със сигурност,но климатиците на подобни цени се правят в завода на Gree.Виж ако питаш за Ururu или Nexura,да по-хубави са,но остава да сметнеш колко е срока им за избиване на инвестицията и ако сметнеш,че някой ден ще се избие-купуваш.Аз питах моя приятел който се занимава с климатици(от него си купувам),той има Nexura,каза че дълго се е колебаел м/у него и Ururu,но сега смята,че такъв кеф(на Nexura-та)няма!
    biso65 одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    20
    #296

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Бях пропуснал малко и в последните 2-3 страници гледам пак се е появил ...''А сега да разрешим парливият въпрос,възкръсвал ли е накога Хр...С''.Или какъв минимум имал еди кой си климатик.Както казах не знам колко пъти моя основен климатик има висок минимум и висок cop,а пък на мен така ми е по-комфортно,да не ми духа студен въздух щом си е направил необходимите градуси.За Амбър-а при тези високи температури не знам какво очаквате,аз сега пущам по 2-3 часа и то не всеки ден климатик,тук някои пак старата тема с която оспамиха всички теми...висок минимум.Не знам за кой път предлагам сериозно към г-н модератора да се направи отделна тема по въпроса и там да си чаткате на воля.Мен ме интересуваше въпросния модел и си направих тема.Казах,че вече имам такъв и отзиви ще пиша кат му дойде времето.Имам уред за замерване и може би ще си замеря потреблението по-нататък,но мин.,макс. не ме интересува.
    Към колегата който мисли дали Дайкин е нещо повече,със сигурност,но климатиците на подобни цени се правят в завода на Gree.Виж ако питаш за Ururu или Nexura,да по-хубави са,но остава да сметнеш колко е срока им за избиване на инвестицията и ако сметнеш,че някой ден ще се избие-купуваш.Аз питах моя приятел който се занимава с климатици(от него си купувам),той има Nexura,каза че дълго се е колебаел м/у него и Ururu,но сега смята,че такъв кеф(на Nexura-та)няма!
    Не знам дали визирате мен, ако не, се извинявам. Ясно ми е, че машина за 3000-4000лв ще работи по-добре от всички останали. Но навсякъде пишат " висок минимум..он оф постоянно, не са комфортни,,шумни'' и започвам да се замислям дали пък дайкина на същата цена няма да е по-смислена покупка. Все пак купувам три климатика и не искам да се наиграя много

    ЕДИТ: Все пак клоня към GREE вероятно тях ще поръчам

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    54
    #297

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Абе аз като го гледам, че харчи доста по-малко от духалка на слабо, която знам колко ми вдига тока на месец, не знам даже какво се обсъжда. Според мен едвали малко по-икономичен климатик, който ще е доста по-скъп ще ти намали разхода с още макс 5лв. на месец в студените периоди, което честно казано не знам след колко години ще се избие...

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #298

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme


    >yavorrg
    не видях кой се двоумеше....имай впредвид,че доколкото знам Daikin(и Mitsubishi,какъвто е моя)също са с висок минимум.И доколкото съм чувал е направено за комфорт,да не ти вее студено.На мен това изобщо не ми пречи ,духа си топло ,достига температура и се изключва.За cop-a...те са обявени за всеки климатик с какъвто е там минимум,който много знае,да мери и да доказва,че не е вярно...Бил неинверторен,ама cop 4,62,преди 5 години...А пък техните ''инвертори с ниския минимум сигурно са с cop окло 10-проверено,разбира се...Вероятно се послъгва с cop-a,ама едва ли е само от някой си пък другите честни на 100%...А пък който иска нисък минимум и се мине с някой климатик,може да си монтира един вентилатор,като му се изключи климатика ,да се включва вентилатора да му духа.Това предложих по-рано,ама не знам дали откриха софтуер да гo направят.
    За Амбър преди да мине зимата не може да се каже на 100%.Но виж на 1-ва страница сравнението което прави финландско списание за gree u-crown(c&h vip inverter) с не кои да са ,а с DAIKIN URURU И PANASONIC,последни модели нискотемпературни на r32,които са по над 5000лв....Аз такива анализи не мога да оспорвам(ако можех нямаше да пиша по форуми),който може -WC.
    http://cooperandhunter.ua/news/54/
    http://cooperandhunter.com/ua/wp-con...08/Binder1.pdf
    biso65 и yavorrg харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #299

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    В едно и също помещение имам два климатика - Амбър 12 и Daikin FTXS 35.
    Амбъра тръгва от 480w, плавно увеличава да 580-600w и се изключва.
    Дайкина тръгва от 600w, плавно пада до 340w и се изключва.
    Разбира се, не работят едновременно.
    Общо взето консумацията им е еднаква 1,6 - 1,8kW/h за денонощие.
    До това лято на мястото на Амбъра имаше 100 волтов Дайкин, който махнах заради ниския
    минимум - правеше невероятно студено течение.
    За момента мога да сравнявам само вентилаторите - на японския беше тих, но мощен.
    FTXSа е кротък и незабележим. Амбъра вдига много шум, но реално не духа толкова силно.
    И на трите вентилаторите са постоянно на авто.
    biso65 одобрява това.

  18. Obs
    Obs е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    18
    #300

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Чета, чета и се чудя дали този 12ка Амбър Нордик няма да дойде твърде голям за 15кв северозападна стая с изолация (вата/картон/последен етаж). Надявам се поне 24ката за 50кв да е добър избор. Скоро трябва да ги монтират и ще пиша.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 67 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе