Страница 56 от 67 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #826

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    Климатикът не е закупен от фирмата, която го е монтирала, и която си свърши работата прекрасно. Да, ще опитам едно презареждане по везна, ама едва ли ще се промени нещо...

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Ако има теч на фреон от конусите се поема от монтажната фирма. Установяването на проблем също е нейно задължение. Ти плащаш транспортни разходи на машината ДО магазина от който си го закупил от там до вносителя тя се оправя същото е в обратен ред ... това се оточнява преди покупката/монтажа.

    Имал съм случай с изтекъл фреон преди време и всичко мина коректно(мантажниците са местни).

    Имал съм и такъв случай в който си плащах за всичко защото бях млад и зелен , а сега съм само млад

    Моите машини всички съм ги купвал от "друга фирма" , това не е грях.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Rafailiev одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #827

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Kratos87 Виж публикацията
    През ноща защо да бичи на 24? Сложи го на 18-20 (моя няма особена разлика в консумацията между 18 и 20 градуса зададени) и сутринта си го сложи на "нормална" температура. Пробвай и вентилатор на 3 да го държиш.

    Моят разход е:
    Вчера: 10.81
    Днес до момента: 6.88

    Мисля, си че ако го оставя като твоя да работи постоянно на фиксирани градуси високи и той ще вдигне доста разхода.
    Като ти е темперирано помещението, ще се кротне. Моя климатик бичи цяла зима нагласен на 23 градуса и временно се вдига на 25, когато къпем бебето. Колко мислиш се е вдигнала консумацията? По-скоро гимнастики от 18-23 градуса вдигат разхода.

    Радо, това 21kw е ненормално за толкова топло време. Какво ли ще изгори ако е -15 не ми се мисли.
    rosswen одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #828

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ами то на Радо климатика пак толкова гореше при -10 до колкото помня, та е малко странно.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #829

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Да дам отзив и аз за 24 ката.
    Днес сутринта бях на кафе при амбърчето с термометърче.
    Сутринта около 8:30 температурата в помещението беше около 8 градуса .Външна около 0 .
    Пусна амбъра и по моя молба спря осветлението и оставихме само амбъра да работи.
    Ние се качихме на топло в кафето под един FH 50 ка . Засекохме електромера .
    След 2 часа дойдох хора и пусна осветлението , а аз проверих елетромера и беше излапал 5.8 киловата.
    вътре температурата беше станала 10 градуса. Настройка на ДУ 25 градуса и макс вентилатор .
    След това минахме на бира и около обяд ( след около 4 часа ) вътре вече беше 18 градуса .
    Само да вметна , че и външната отиде на около 10 градуса.
    Собственика е много доволен ! Каза , че като работи така и до около 16-17 :00 часа вътре става около 20 -22 градуса.
    При дневни отрицателни температури повече от 20 не можел да вдигне пък и той не искал.
    Сега като е по- топло го спира към 9-10 вечерта, но когато р студено го оставял да работи на 18 градуса.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #830

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Ами то на Радо климатика пак толкова гореше при -10 до колкото помня, та е малко странно.
    Редом с притито ...
    Rado Smilkov одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #831

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    А бе и без притито се връзваше там някъде средно на час, но може и много жар да е имало. Може и климатикът нещо да е дефектен. Вземе да гръмне не дай си Боже и отиде къщата. Все пак Гри са "бомби". Аз все гледам за такива гръмнали около нас ама тук нещо няма. Не знам защо - може и да е поради климат или поради добра електрическа мрежа (без токови удари).
    cable и valyo68 харесват това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #832

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Аз па токовия удар го чакам, ама не идва. Застраховал съм се. [emoji16]
    Хора, нещо много изкривявате нещата, не твърдя, че Амбър е лош модел, нито че Грии са лоши, нито че триото е "върха на елхата" примерно. Подозирам, че моят има някакви проблеми, може такъв да ми се е паднал. Платил съм едни пари, за които очаквах да получа нещо по-различно - толкоз. Допитвам се до вас, които евентуално да дадате някой умен съвет, не да уплътнявам нечия скука или за да се начеше нечия клавиатура. Казвам какво наблюдавам, и на мен ми се струват някои от наблюденията доста противоречиви, странно ми е, затова и споделям. Може и 600kW да са нормално потребление от една деветка (може и дванадесетка да го броите) за месец, но на мен ми идват в повече и не, не искам да работи на 50W или да връща енергия (битовите електромери не отчитат посока!). [emoji16] Жалко, че Бисо не влиза вече, беше със същия модел в подобни условия...
    Mig82 одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #833

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Тук отчитат и връщане на енергия ,ако имаш излишна
    По въпроса с консумацията- наистина 600кв/ч звучи малко страшно, но гледайки тази консумация за 48 дена в 12,5м2:
    https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...tml#post915416
    И сравнявайки с твоите квадратури и обеми...може и да е нормално.
    Не вярвам да му липсва фреон...Ако толкова те дразни-пускай го за продажба и взимай нещо друго.В крайна сметка не си струва да ставаш роб на ватметъра...
    Доколкото следя други форуми-няма проблеми и оплаквания.Може да е дефектна бройка, може и да не стават изобщо, но по-добре намери решение и спокойствие.С приказки надали ще започне магически да харчи по-малко
    Vizi и Rado Smilkov харесват това.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #834

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    А бе и без притито се връзваше там някъде средно на час, но може и много жар да е имало. Може и климатикът нещо да е дефектен. Вземе да гръмне не дай си Боже и отиде къщата. Все пак Гри са "бомби". Аз все гледам за такива гръмнали около нас ама тук нещо няма. Не знам защо - може и да е поради климат или поради добра електрическа мрежа (без токови удари).
    Много точно казаано,нямам какво да добавя

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #835

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Радо, ще ми припомниш ли условията в които работи.
    Тръгнах назад в темата да чета, но не стигнах до тях.
    Мисля, че имам подобно помещение, та бих направил експеримент за сравнение.
    Може и на лични.

  13. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #836

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    За Радо,че се кахъреше,че не влизам:
    Февруари Амбъра при моите условия "хапна" 320 кв/ч Денонощна работа на 24 градуса и 3та степен на вентилатора.
    Пада се около 11.5кв/ч на 24 часа което ме устройва напълно. Хамалогията с дървата я оставям настрана,а кубик дървя идва и доста отгоре ако трябва с тях да грея тези помещения,а едва ли и един кубик ще стигне за месец...
    stainway одобрява това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #837

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Бисо, не толкова се кахъря, а направо завист ме обзема...[emoji23] Аз съм твоята консумация +80%... За дървата си прав - кубик и нагоре буковици +120 кг. кюмюр беше миналата година януари, много се радвам, че на 90% и го спестих.
    Забелязал ли си случайно днес през деня на колко минимум работи, моят не ще под 500W, 22С задание, вент. 4 и он/офф...

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    biso65 одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    54
    #838

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Моят Амбът хапна 240kwh за февруари
    stainway и biso65 харесват това.

  17. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #839

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Кратос, хапнал е на Бисо, моят се наплюскал, а твоят - само е замезил... [emoji16]

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    bobivg, zxc0, valyo68 и 4 други харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #840

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Според мен нищо му няма на Амбъра, просто така си работи... Докато бях с Ферито при положителни външни температури е папкало толкова, колкото и при отрицателни. Средно за денонощие дърпаше около 20-22киловата. След като върнах Гриито при вносителя се поинтересувах дали и имало проблем с машината, като отговора беше, че не са установили такъв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 56 от 67 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе