Страница 62 от 67 ПърваПърва ... 12526061626364 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #916

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Cable, ако не знаем, че постнатата графика е от финландския форум, какво се случва? Не демонстрираме достатъчно познания, за да пишем в темата за "хумор, сатира и забава" ли? [emoji4] Е, поне от първи клас знаем за правилото, че запетаята предхожда интервала, а не обратното, както и че интервал се слага след пунктуационен знак, иначе към хумора, сатирата и забавата щеше да се наложи да добавим и... неграмотност! Най-много ми хареса това, че не си мерил Амбъра, 'щото работел непостоянно и в нестандартни условия?! Кои са стандартни тогава, нали не слагаш знак за равенство между къща и апартамент, примерно. А обръщал ли си внимание на това, че Кратос намалява машината на 18 градуса през по-голямата част от деня? А, извинявай, забравих: ти не четеш темата, то, нали, "чукча писатеь" - ясно. [emoji1787]
    Скапаният ми Самсунг за февруари е "излапал" 260kW, а Амбър 9. - над 550kW, ти може и да си щедър на "кюфтетата", на мен ми се свидят, но това не означава, че ще оставя възрастна жена без отопление, за да се занимавам с вносителя - след още месец ще се случи и това, благодаря, че си се загрижил.
    На "Орел" не е имало Грий, не защото компанията е основана 20 години след полета на Аполо 11, а защото Джон Ночев (голям българин!) е конструирал двигателите така, че да не се налага добавянето на експлозия от китайски климатичен компресор... [emoji6]


    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 23-03-19 в 15:11.
    cable, SPSt, rosswen и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #917

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Радо,казах,че отдавна не съм чел темата,което не значи,че когато съм писал предното не съм наваксал(доколкото мога разбира се с моите познания).Знам за условията на колегата, са подобни(помещениeто му е 3кв.м,по-малко,което е към малко повече от 10%,с което си обяснявам разликата в моите и неговите замервания и което почти точно отговаря на обявените почти равни cop-ове).
    Това дали одобрявам или не кое да е мнение(вкл. и твоите) няма никакво значение,разбира се трябва да го има.Само ще помоля както теб така и колегите да не обиждат на''китайски'' еди си кво.Не смятам,че който и да е народ(още по-малко китайския)заслужава да бъде обиждан.Освен това домакините от Setcom са дистрибутори на някои китайски марки и едва ли ходим на някой на гости за да му кажем колко е.....
    Но това последното,разбира се мен малко ме засяга,има си домакин(главен модератор) и щом той няма нищо против-Вие си знаете.

    Иначе не държа да хвалите или напротив това ,което съм си купил.Мисля,че дали е правилният или не избор е без всякакво значение,надявам се само,че давам доколкото мога, достоверна информация за потребителите от форума.

    С това считам за мен въпроса е приключен.
    Въпреки,че изказах съмнения относно мненията ти,се надявам ако има проблем той да бъде разрешен.
    Поздрави

    p.s.Относно температурите при които се ползват двата климатика...Температурите не ги сменям.Погледнах в статистиката за февруари и виждам,че няколко дни,когато е било топло ,обикновенно от към 11 до 16 часа дори съм нямал нужда от климатик и съм го изключвал.Дали това е правилно или не за мен няма значение и не мисля да влизам в темата.Така съм сметнал ,че при мен е по-добре и не се интересувам дали това е добре или не за работата на климатика!
    И ако замеря Amber-a на вилата(както казах в много нестандартно помещение) с кого ще го сравнявам?Или ей така за спорта.В темата ''колко ми харчи климатика'' модератора каза,че общо взето това е излишно( поради различните условия мисля) ,дано всички да са го прочелиАко някой знае формули за преизчисляване на квадратури,изолации и др. ще помоля да ми ги каже.Може би с Amber-a,за който колегата Rafaliev пише,но ме съмнява,че мойта терца ще бие неговото 50,всички знаят защо.
    p.s.2Извинявам се,че първия път не прочетох задълбочено мнението и прескочих лекцията за граматиката.Ама си правя преговор за това което от бързане прескачам(на мненията,не на граматиката)Не знам кое в кой клас се учи и колко точно пиша,пък и понякога набързо . Изненадан съм,че помниш приказката за чукчата,ама за разлика от него аз съм читател,а не добър писател
    Важното е,че си разбрал по смисъл,а граматиката аз няма да я науча. Но благодаря все пак!
    Този пост е редактиран от cable; 26-03-19 в 16:17.
    Rafailiev одобрява това.

  4. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #918

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Cable, далеч съм от мисълта да "плюя" китайците/китайското и отричам всичко тяхно, напротив (виж отдолу постът ми, примерно). Винаги подчертавам положителните черти на моя Амбър, не са една и две! Просто една (разходът на моята бройка) не ми харесва. Машината много топли, шумът й не е определящ фактор, работи в студове (колко и скромни да бяха тая зима) и т.н. Генерализациите принципно са глупаво нещо: и най-добрите производители имат скапани модели ( не само климатици), и по-скромни фирми имат чудесни изделия, та тъй...

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 26-03-19 в 19:08.
    rosswen одобрява това.

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #919

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    Cable, далеч съм от мисълта да "плюя" китайците/китайското и отричам всичко тяхно, напротив (виж отдолу постът ми, примерно). Винаги подчертавам положителните черти на моя Амбър, не са една и две! Просто една (разходът на моята бройка) не ми харесва. Машината много топли, шумът й не е определящ фактор, работи в студове (колко и скромни да бяха тая зима) и т.н. Генерализациите принципно са глупаво нещо: и най-добрите производители имат скапани модели ( не само климатици), и по-скромни фирми имат чудесни изделия, та тъй...

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Останах с убеждението,че си умен мъж!

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    8
    #920
    Здравейте искам да попитам има ли начин със комбинация от бутони да се активира функцията X-FAN на амбър на дистанционното няма такъв бутон

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    17
    #921

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Днес монтирахме 12-ка в семейното жилище. В кухня с прилични топлозагуби, така че ще има отзиви зимъска. На охлаждане прилично работи, дори се закрепи на 200 вата по едно време. Външното тяло е 45.5кг. и му отлях фундамент на козирка над входа. От компютър ще намаля размера на снимките и ще ги кача, но подовия монтаж на външното тяло е голяма благина. Кеф ти е да се въртиш около него. Взех му комплект полимерни тампони за 14-18kbtu и пак ги сплеска добичето.
    mimojef, bobivg, Jack Krauser и 2 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #922

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Kapone Виж публикацията
    Днес монтирахме 12-ка в семейното жилище. В кухня с прилични топлозагуби, така че ще има отзиви зимъска. На охлаждане прилично работи, дори се закрепи на 200 вата по едно време. Външното тяло е 45.5кг. и му отлях фундамент на козирка над входа. От компютър ще намаля размера на снимките и ще ги кача, но подовия монтаж на външното тяло е голяма благина. Кеф ти е да се въртиш около него. Взех му комплект полимерни тампони за 14-18kbtu и пак ги сплеска добичето.
    Бихте ли споделили квадратирата ,изложение етаж итн .

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #923

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Амбъра са си сериозни машини.
    Зимата на (-12С) сутринта си пиех кафето по тениска в пушалня тип панорамна беседка към хотел в планиата. Квадратурата беше доста сериозна, а квадратурата на стъкларията още по. Два амбъра 12-ка правеха от това нещо сауна. Калорифери в буквалния смисъл! В помещението беше доста комфортно в интерес на истината. Не се чуваха да фучат на фона на тихата музичка и говора на 5-6 човека в различните краища на беседката. Ама те и тези двамцата не си даваха много зир сякаш.
    Искат си обаче обем.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    2
    #924

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Здравейте и от мен! Предстои ми покупка на климатик за търговско помещение, което е 35-38 кв.м с 2.80-2.90 тавани. Изложението е изток-юг, но се намира в планински град (Велинград) и зимата често и през деня температурите могат да останат отрицателни. И от южната и от източната страна помещението е с прозорци от тавана до земята (висококачествена дограма и стъклопакет) и е изолирано с 5см фибран. Именно затова ми трябва нещо стабилно топлещо и надеждно. Тъй като ще е търговско помещение шума не е от особено значение - най-важното е да топли добре при разумен разход на електроенергия - това е най-важното. Поизчетох темата и съм се спрял на amber nordic 18-ка - GWH18YE/S6DBA2A. Моля, по-разбиращите да дадат мнение дали е подходящ за целта и на какво трябва да обърна внимание при монтажа, за да не ме изпързалят с нещо. Обмислям вариант и с други марки - Fuji и Daikin, но бюджета е до 2200-2500 лв, а за тези пари не знам дали тези марки могат да предложат същото. Имаме апартамент и къща, в които има общо 3 Дайкина - 12, 18 и 22. Но тъй като се използват само в преходните сезони за отопление нямам почти никакви наблюдения върху това какво могат, а и не разбирам особено. Отоплението ни е основно с камина на водна риза - климатика няма как да отдаде такъв комфорт в големи жилища с много помещения като камината. Както и да е... важното е климатика, към който съм се насочил да поддържа комфортна температура в помещение, на което често ще се отваря вратата и да е надежден. Преди време бяхме в едно голямо (45-50кв хале) с Elite 24-ка oт 2008-ма и при температури под 5 градуса умирахме от студ, пускахме и духалки и сметките стигаха над 400 лв на месец. Искам този ад да не се повтаря. Моля за съвети и мнения.

    - - - - - - - - - -

    Разгледах и U-Crown... Изглежда ми една-две идеи по-добра машина от Амбъра. В брошурата му пише, че е с двустъпален двойнороторен компресор и троен топлобменник, а при Амбъра е само двойнороторен. Моля някой да поясни разликата? Заслужава ли си 200-300 лв отгоре U-Crown?

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    2
    #925

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Pharmaster Виж публикацията
    Здравейте и от мен! Предстои ми покупка на климатик за търговско помещение, което е 35-38 кв.м с 2.80-2.90 тавани. Изложението е изток-юг, но се намира в планински град (Велинград) и зимата често и през деня температурите могат да останат отрицателни. И от южната и от източната страна помещението е с прозорци от тавана до земята (висококачествена дограма и стъклопакет) и е изолирано с 5см фибран. Именно затова ми трябва нещо стабилно топлещо и надеждно. Тъй като ще е търговско помещение шума не е от особено значение - най-важното е да топли добре при разумен разход на електроенергия - това е най-важното. Поизчетох темата и съм се спрял на amber nordic 18-ка - GWH18YE/S6DBA2A. Моля, по-разбиращите да дадат мнение дали е подходящ за целта и на какво трябва да обърна внимание при монтажа, за да не ме изпързалят с нещо. Обмислям вариант и с други марки - Fuji и Daikin, но бюджета е до 2200-2500 лв, а за тези пари не знам дали тези марки могат да предложат същото. Имаме апартамент и къща, в които има общо 3 Дайкина - 12, 18 и 22. Но тъй като се използват само в преходните сезони за отопление нямам почти никакви наблюдения върху това какво могат, а и не разбирам особено. Отоплението ни е основно с камина на водна риза - климатика няма как да отдаде такъв комфорт в големи жилища с много помещения като камината. Както и да е... важното е климатика, към който съм се насочил да поддържа комфортна температура в помещение, на което често ще се отваря вратата и да е надежден. Преди време бяхме в едно голямо (45-50кв хале) с Elite 24-ка oт 2008-ма и при температури под 5 градуса умирахме от студ, пускахме и духалки и сметките стигаха над 400 лв на месец. Искам този ад да не се повтаря. Моля за съвети и мнения.

    - - - - - - - - - -

    Разгледах и U-Crown... Изглежда ми една-две идеи по-добра машина от Амбъра. В брошурата му пише, че е с двустъпален двойнороторен компресор и троен топлобменник, а при Амбъра е само двойнороторен. Моля някой да поясни разликата? Заслужава ли си 200-300 лв отгоре U-Crown?
    Здравейте . От няколко дни съм собственик на Амбър 18 Нордик , във къща без изолация около 28кв хол с кухня , две спални с отделни врати от голямото помещение по 10кв , настроен е на 21 гр и не се стои , духа като калорифер . Външното тяло е 63кг , за разхода още не мога да споделя , поръчал съм wifi контакт , когато го вържа ще кача снимки . Но съм страшно доволен , топли повече от камината , която имам.

    Изпратено от моят HUAWEI LYO-L21 с помощта на Tapatalk
    Jack Krauser одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #926

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    А моя Amber ,как топли според Вас?Топли ли повече от камината?После ще Ви кажа.Искам да чуя изказванията на експертите най-напред.Show must go on.Само,че имам 2(вече).Весела нова година и да Ви е топло(през зимата де).
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #927

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Аз не мисля, че някой някога е оспорвал, че Амбър не топлят....
    rosswen одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #928

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Амбър е с вграден WI-FI, контакта за какво е?

    Изпратено от моят MI 8 Lite с помощта на Tapatalk

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    2
    #929

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Амбър е с вграден WI-FI, контакта за какво е?

    Изпратено от моят MI 8 Lite с помощта на Tapatalk
    Смарт лайф приложение , следи консумацията на електроенергия в момента , за деня и за месеца . Под 1,6kW почти не слиза на 21 зададена . Незнам дали е нормално от вчера към 17ч до тази сутрин 31kW.

    Изпратено от моят HUAWEI LYO-L21 с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #930

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Аз не мисля, че някой някога е оспорвал, че Амбър не топлят....
    ...Aми какво друго да прави.Да топли и малко да шуми...Ако е само за духане предпочитам френските модели.
    Някои българ(с)ки също са на ниво.
    Този пост е редактиран от cable; 08-01-20 в 09:28.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 62 от 67 ПърваПърва ... 12526061626364 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе