Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 84
Like Tree53Одобрявам

Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #46

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    При някои климатици ръчно избраните скорости не винаги означава фиксирани ! Ръчно избраната скорост е най-високата до която може да вдигне , но изрежда и другите под нея според това дали "потдържа" или "догонва" задание. Мисля че ще се кротне след като темперира и си завърти циклите.

    Направете корекцията на заданието 0 и го оставете да работи. Пишете какво е станало.

    Staynway , браво за поста !
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #47

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Значи за момента спирам да ръчкам климатика и остава да чакам застудяване. В интерес на истината сега положението е точно така - пусна го за малко, след което го изключа. После като се сетя да тествам още нещо отново го включа и изключа. Но пак да кажа, поне като дизайн мисля, че бие останалите марки в ниския клас Финлукси, Сангове, Хаери, Бекота. Предполагам цената на Ферито без монтажа идва около 850-860 лв.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #48

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    То в момента навън е и 20° не е мн. подходящо за тестове
    rosswen и Vizi харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #49

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Ако го пускаш за 10-20 минути и го спираш не очаквай да работи нормално. И в ниския клас има градация - разликата между Санг и Феята е от земята до небето. Ауксоподобните са някъде по средата. Сигурен съм, че през зимата ще те изненада приятно. Пръчките на Гри си имат недостатъци, но топлят. Не се връзвай на приказки - аз с един климатик топля 100 квадрата за лев на ден ама защото не е китайски. Първо - най-вероятно е китайски и второ - и аз топлих миналата седмица почти 80 с най-калпавото Гри и то срещу лев на ден, но причините са съвсем други (ниски загуби, жилището още не е изстинало и съседите предполагам помагат).
    VanDan и Mig82 харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #50

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    А под +/- да разбирам ли, че това са бутони за увеличаване и намаляване на температурата?
    Да. И едно допълнение-задавате 20 градуса в режим на отопление. Изключвате захранването и го пускате отново. В рамките на 30 секунди от включването натискате последователно +,-,+,-,+,-, в рамките на 5 секунди. Трябва да се появи "0" на дисплея на вътрешното тяло. Тогава е махната компенсацията от +3 градуса.
    Същото може да се направи и за +1 или +2 градуса съответно на 19 или 18 градуса зададена температура.
    Ако не сте доволен от резултата-изключвате захранването и махате батериите на ДУ за 10 минути. Пускате захранването и изчаквате , докато клапата се отвори/затвори, слагате батериите в ДУ и го ползвате в заводски настройки.

    П.П. Това важи само за сензора на вътрешното тяло. Сензорът в ДУ си работи точно с функцията I Feel.(мисля)
    Този пост е редактиран от stainway; 01-11-18 в 01:59.
    dodo2000 и biso65 харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #51

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    stainway благодаря за написаното. Още довечера ще пробвам и дано се получат нещата.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #52

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Промени ли се с нещо?

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #53

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Промени ли се с нещо?
    Все още не съм пробвал, тъй като нямах интернет като бях на вилата а не запомних стъпките. Разпечатах твоя пост на хартия и този уикенд като отида отново ще пробвам и ще пиша обезателно.
    stainway одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #54

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    stainway да ти кажа, че нищо не се промени като въведох комбинацията. Пробвах няколко пъти, но ефект нямаше. Не знам каква може да е причината.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #55

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Съжалявам, че не се е получило....Може да е променен софтуера на този модел и да има друга комбинация....или просто да не се получило. Настроен на 20 градуса отопление-трябва да бъде изключен от захранването и отново включен. В рамките на 30 секунди от момента на включване с бутоните +,-,+,-,+,-, (това трябва да се случи за 5 секунди)
    Както и да е другия начин да се пробва с I Feel -там си мери без компенсация температурата.
    Този пост е редактиран от stainway; 13-11-18 в 15:40.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #56

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Вчера след около час работа на Ферито забелязах, че питата на външното тяло в един участък не бе заскрежила. Чудя се това дали е нормално за нов климатик, вакумиран, и пускан 5-6 пъти до сега. Да вметна, че пък с отоплението нямаше проблеми - при външна температура около 1 градус, духаше въздух от порядъка на 46-48 градуса.
    Този пост е редактиран от dodo2000; 19-11-18 в 10:54.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #57

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    При ниски температури и заскрежаване на климатиците е препоръчително да си седите на топло у дома Нищо му няма и не се престаравайте във външните наблюдения, защото рискувате настинка
    Vizi и Rafailiev харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #58

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Аз съм малко карък и при новозакупена техника всяко едно дребно нещо ми прави впечатление и започвам да се чудя дали не е проблем. Все още чакам да ми сменят предния панел, който техниците пукнаха при монтажа. В този ред на мисли, може ли да ми препоръчате читави тампони за външното тяло. Сложиха ми едни цилиндрични които са доста твърди и през стената се усеща как набира компресора.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    14
    #59

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Здравейте, включвам се да споделя впечатления. Откакто е поставен климатика е вкл. в режим на отоплени като максимум съм го оставял на 23 градуса. Работи откакто е монтиран (пълен месец и 10-на дни) с режим на перката - АВТО. Шумен е леко като се включи - първите 2-3 минути прави страхотна струя, предполагам перката почва на макс обороти, после минава може би на 2-а скорост. Огромен дебит топъл въздух... Топля 110-115 м2 разпределени в 3 стаи, кухненски бокс и общо помещение от около 35 м2 с този Амбър 12-а. Не се задъхва тази машинка за миг - в общото помещение (където и е монтиран) при задание 23 градуса прави 23,5-24 докато в останалите макс. 20-21. Пиша отново как се представя, т.к. тук, в Шумен, застудя от няколко дни.
    Като цяло виждам само положителни страни - около 15 лв. е сметката за климатика за 15 дни в които е работил, стопля бързо, справя се с отоплението на целия апартамент (засега).
    Техниците ми споменаха да не качвам градусите над 24 за да не си сменя алгоритъма на работа климатика, да държа перката в режим авто и да не го изключвам изобщо. Перката си се чува, но лично аз свикнах. Спим и с дете на 3 год. като не е проблем и за него, не му прави впечатление кога се вкл. и изключва. Разбира се е въпрос на усещане, за всеки индивидуално
    Дано се справя добре и при продължителен студ..отново ще се включа с мнение.
    ПП. Някой с Амбър може лид а каже в какъв режим на отопление ползва климатика си - степен на перката, градуси, функция I Feel и др.?
    stainway одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #60

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от fen4eto88 Виж публикацията
    Някой с Амбър може лид а каже в какъв режим на отопление ползва климатика си - степен на перката, градуси, функция I Feel и др.?
    Сигурно може, но това което някой ще каже ще е за неговите условия и теб едва ли ще те топли. Намери си най оптималния режим за твоите условия и си свиркай.
    Дори мисля, че си го намерил. 15лв. за 15 дни...... идеално.
    stainway одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree Amber/C&H Supreme
    От cable във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1004
    Последно: 28-02-21, 14:07
  2. Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?
    От rado555 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 14-09-18, 10:24
  3. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  4. Gree ACS-12GP
    От dindo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-11, 12:29
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе