Страница 29 от 32 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 475

Gree Fairy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #421

    Отговор: Gree Fairy

    Хмм подобряват ги значи

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #422

    Отговор: Gree Fairy

    Мен не ме кефи много това постоянно въртене ама......

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #423

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Моят личен опит е-I Feel работи точно само при Auto скорост на вентилатора. Ако се постави на фиксирана-отчита по същия начин, както и вградения сензор +2 изкл/ -1 вкл.

    Ако се получава голяма разлика -пробвайте на по-висока фиксирана скорост на вентилатора.Иначе в зависимост от помещението се създава нещо като "джоб" около вътрешното и понеже няма въртене на турбината при ОФФ, се получава забавяне и по-отдалечените части от помещението изстиват...
    Разбира се зависи от място на монтаж, изолация и т.н.
    Моят изглежда не е наред нещо, работи по зле (поддържа зададена темп) от един мн. дърт Мидеа, не инверторен...
    Преди 2 дена бях пуснал снимки с температурите при жалузите и долу в стаята. От тогава нещата вървят все към зле. Зададената температура си е 19, но въпреки, че външната температура се вдига от тогава и сега е около (-2), в стаята става все по-студено и сега е дори 13.8гр. Пропуснах да кажа, че вентилатора е на минимум, защото е шумен, а е в спалня.
    Ще опитам на вентилатор Ауто и I feel, но никъде в инструкциите не е казано такова нещо, а и не ме кефи, че вместо да ми служи, аз трябва да му угаждам на капризите за да върши това, което трябва при всякакви режими...
    Сега при температури минус 2-5гр не се справя..., а какво ще е при минус 15-20?

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #424

    Отговор: Gree Fairy

    За ремонт е.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #425

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    При Ферито (поне при това което аз ползвам) на отопление турбината върти при ОФФ.
    Какво искате да кажете, че вентилатора на вътр. тяло никога не спира и при вкл и при изкл. компресор?
    При мен когато се включва, първо чувам външното тяло, че започва да бучи, усилва се и след около 30-40сек се включва и вентилатора. Работи известно време, като изходящата температура е 45-50гр., мощността около 1400W. Чувам как външното тяло постепенно намалява бученето и спира. (без темп. в стаята да е стигнала 19гр) Вентилаторът върти около 30 сек и спира напълно. Ето защо температурата при жалузите пада мн. бавно като не се обдухва и времето на изкл. състояние е мн. дълго, защото датчика е някъде там наблизо.
    Всичко, което описвам е при зададена 19гр и мин скорост на вентилатора...

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #426

    Отговор: Gree Fairy

    При мен е нагласен на 23-24. Когато е в ОФФ погледни турбината на ухо поне аз не мога да я хвана. На този при мен турбината се върти много бабавно и абсолютно безшумно (за разлика от другите климатици които ползвам и са уж маркови).
    Монтираха го края на Юли. Ще погледна точно модела.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    17
    #427

    Отговор: Gree Fairy

    [QUOTE=stainway;985738]Ако зададената температура се промени през WiFI , I Feel престава да работи и температурата се следи от датчика във вътрешното тяло.
    Същото се случва ако поради някаква причина не може да се осъществи комуникация с ДУ (поради преграда, разстояние).
    Радиоуправление има само U-Crown , при другите модели е IR и трябва да се намери подходящо място.
    Моят личен опит е-I Feel работи точно само при Auto скорост на вентилатора. Ако се постави на фиксирана-отчита по същия начин, както и вградения сензор +2 изкл/ -1 вкл.
    Този пост е редактиран от radito00; 09-12-20 в 22:06.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    17
    #428

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Ако зададената температура се промени през WiFI , I Feel престава да работи и температурата се следи от датчика във вътрешното тяло.
    Същото се случва ако поради някаква причина не може да се осъществи комуникация с ДУ (поради преграда, разстояние).
    Радиоуправление има само U-Crown , при другите модели е IR и трябва да се намери подходящо място.
    Моят личен опит е-I Feel работи точно само при Auto скорост на вентилатора. Ако се постави на фиксирана-отчита по същия начин, както и вградения сензор +2 изкл/ -1 вкл.

    Ако се получава голяма разлика -пробвайте на по-висока фиксирана скорост на вентилатора.Иначе в зависимост от помещението се създава нещо като "джоб" около вътрешното и понеже няма въртене на турбината при ОФФ, се получава забавяне и по-отдалечените части от помещението изстиват...
    Разбира се зависи от място на монтаж, изолация и т.н.
    Колега, дори само промяна на положения на суинга (крилото) от приложението на телефона следва да изключи дистанционното? След такъв опит смятам, че то продължава да работа по отношение на ifeel функцията!

    - - - - - - - - - -

    ,,●

    - - - - - - - - - -

    SLEEP режим 1 ( ), 2 ( ), 3 ( )
    или за да изключите SLEEP-режима. При подаване на напрежение SLEEP-
    режимът е включен по подразбиране.
    SLEEP режим 1: В режим на Охлаждане, след 1 час работа, стойността на
    температурата ще се повиши с 1°C, след 2 часа – с 2°C, след което системата
    ще продължи да работи с тази настройка. В режим на Отопление, след 1 час
    работа, стойността на температурата ще се понижи с 1°C, след 2 часа – с 2°C,
    след което системата ще продължи да работи с тази настройка.
    SLEEP режим 2: Системата ще работи в съответствие с предварително
    зададена температурна SLEEP-крива.
    SLEEP режим 3: потребителска настройка. ,,

    Имате ли представа какви са параметрите на кривата в режим 2?
    Този пост е редактиран от radito00; 09-12-20 в 22:08.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    19
    #429

    Отговор: Gree Fairy

    Здравейте, някой може ли да каже как да отворя вътрешното тяло, за да стигна до турбината?

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #430

    Отговор: Gree Fairy

    https://www.dropbox.com/s/xx7uzl78n9...anual.pdf?dl=0

    Отваряте на 94 страница и стъпка по стъпка....

  13. Junior Member Аватара на Peyo Ivanov
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    43
    #431

    Отговор: Gree Fairy

    Да се включа и аз в клуба. GREE GWH12ACC-K6DNA1D, който е в спалнята- 15 кв и прилежащ коридор - 10 кв,и харчи 20% повече от панасоника в хола, който е 35 кв. Моят под 500 вата не съм го видял да пада, като най се застоява на 800-1000 вата. Даже снощи се развъртя до 1800, като по каталог му дават 1500 макс. По електромер навърта от 5 до 15 кв за 24 часа. Ново стрителство на втори етаж с изолация. Редовно е он-оф. Нагревателятт смуче 80 вата, засичам го с умен контакт. Иначе топли като калорифер Живея в планински град, като тази нощ температурата падна до -9. Също има феномена с двата градуса над зададеното, но забелязах, че се случва само , когато вентилатора е на макс, когато е на ауто си е точен. Пробвах корекцията с градиградусите, но става много ленив и неадекватен в заданието на температурата.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #432

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Peyo Ivanov Виж публикацията
    Моят под 500 вата не съм го видял да пада, като най се застоява на 800-1000 вата.
    Те един такъв го смениха точно поради тази причина, ама явно не е бил повреден.

  16. Junior Member Аватара на Peyo Ivanov
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    43
    #433

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Те един такъв го смениха точно поради тази причина, ама явно не е бил повреден.
    Не мисля, че е дефект. Така си е проектиран. Според мен е с по агресивен софтуер, заради заложеното му да работи до -25 градуса . Друга екстра, която ме впечатли е, че може да се вкара в дефрост по желание. Описано е в сервизното описание.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #434

    Отговор: Gree Fairy

    Да те разбираме, че ние дето имаме проектирани да работя до -25 от други марки и могат да бачкат с 100-150W консумация при необходимост сме си взели дефектно проектирани, защото са забравили да им направят софтуера агресивен.

  18. Junior Member Аватара на Peyo Ivanov
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    43
    #435

    Отговор: Gree Fairy

    По скоро, че това е типичен за Китайците начин да се справят с нещата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 32 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D
    От fen4eto88 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 83
    Последно: 12-03-19, 19:17
  2. Gree Fairy успиване
    От Pr_br във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 19
    Последно: 02-12-18, 20:24
  3. Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?
    От rado555 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 14-09-18, 11:24
  4. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 18:41
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 22:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе