Страница 12 от 37 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 548

Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #166

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    аз бих му сложил едно ключе за всеки случай на нагревателя ,току виж наистина бачкал нон стоп под нулата ( вадене на буксата също е опция ) .. да топля улицата е неприемливо

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #167

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здревейте отново. От днес вече съм горд собственик на климатик Gree Soyal. Монтажът беше извършен за около 2 часа. Въпросното вакумиране, за което ме посъветвахте бе направено накрая след поставянето на външното тяло за около 10-15 минути. Монтажниците казаха, че е достатъчно. След монтирането на климатика, което както виждате от снимките е точно срещу дивана, аз го пуснах като нагласих климатика да духа възможно най-надясно, тоест да не е срещу дивана, но стоейки там, аз усетих, че и това не е достатъчно въздушната струя да не се усеща. Напротив, тя си се усеща, независимо от това, че климатикът е нагласен да духа на дясно. Окото не го провах днес, но ще го направя тези дни.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #168

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Честито, да те топли.

    Напротив, тя си се усеща, независимо от това, че климатикът е нагласен да духа на дясно.
    Знам че ще прозвучи тъпо ама : “казахме ти” .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #169
    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Честито, да те топли.


    Знам че ще прозвучи тъпо ама : “казахме ти” .
    Така е. Но очаквах една идея по малко да духа към дивана като е насочено настрани...

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #170

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    “Забиваш” хоризонталните клапи максимално надолу и колкото-толкова.
    Може и да си играеш и с вента - почваш от най-ниската скорост и ако не се справя - вдигаш.
    Това разбира се като си на дивана.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #171

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    е той е на няма и 2 метра от дивана ,ще духа не ами ще ти отвее одялото даже ,с това вътрешно тяло .. чакай да дойде време за отопление ,там дебитите на турбината са много завишени спрямо охлаждане ..

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #172

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    “Забиваш” хоризонталните клапи максимално надолу и колкото-толкова.
    Може и да си играеш и с вента - почваш от най-ниската скорост и ако не се справя - вдигаш.
    Това разбира се като си на дивана.
    Надолу, ама Фуджи примерно не ги търпи надолу (тей пише поне) повече от 30мин.
    Не знам при Грии как е.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #173
    [QUOTE=Alexi;1013145]е той е на няма и 2 метра от дивана ,ще духа не ами ще ти отвее одялото даже ,с това вътрешно тяло .. чакай да дойде време за отопление ,там дебитите на турбината са много завишени спрямо охлаждане

    Да бе много здраво духа тоя изрод. А външното тяло наистина е огромно. На топло като го направя и ми духа не виждам чак такъв проблем. Това защо да ме притеснява?

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #174

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от Данкоу Виж публикацията
    Здревейте отново. От днес вече съм горд собственик на климатик Gree Soyal. Монтажът беше извършен за около 2 часа. Въпросното вакумиране, за което ме посъветвахте бе направено накрая след поставянето на външното тяло за около 10-15 минути. Монтажниците казаха, че е достатъчно. След монтирането на климатика, което както виждате от снимките е точно срещу дивана, аз го пуснах като нагласих климатика да духа възможно най-надясно, тоест да не е срещу дивана, но стоейки там, аз усетих, че и това не е достатъчно въздушната струя да не се усеща. Напротив, тя си се усеща, независимо от това, че климатикът е нагласен да духа на дясно. Окото не го провах днес, но ще го направя тези дни.
    Понеже сме те почнали и аз малко да налея.
    Защо не са го монтирали максимално надясно, така че конусната връзка да остане вътре в помещението и да е зад вътрешното тяло, вместо навън. Да помогне или най-малкото да се намали духането към дивана. Така става и доста по- безболезнено, ако се налага демонтаж на вътрешното тяло.
    Шанс, те и при мен, на един от монтажите, за малко да го направят така, но се усетих по едно време и ги накарах да изместят тялото надясно. Имаше такава възможност без да правят нова дупка за тръбите. Дупките от дюбелите си останаха бонус за мен.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #175
    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Понеже сме те почнали и аз малко да налея.
    Защо не са го монтирали максимално надясно, така че конусната връзка да остане вътре в помещението и да е зад вътрешното тяло, вместо навън. Да помогне или най-малкото да се намали духането към дивана. Така става и доста по- безболезнено, ако се налага демонтаж на вътрешното тяло.
    Шанс, те и при мен, на един от монтажите, за малко да го направят така, но се усетих по едно време и ги накарах да изместят тялото надясно. Имаше такава възможност без да правят нова дупка за тръбите. Дупките от дюбелите си останаха бонус за мен.
    Аз им казах по средата, за да има симетрия със секцията. Едва ли щеше да помогне чак толкова освен ако не беше съвсем накрая в дясно, но нямаше да е много естетическо. Оттук нататък коментарите относно мястото на климатика са излишни.тепърва ще разучавам климатика и това как работи. Лека вечер!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #176

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравей, @Данкоу ... Първо честито, със здраве да си го ползваш и наистина много да те топли! Второ - нямам намерение да ти се репча или критикувам за избор на климатик или ситуацията в която си поставен с разположението на жилището ти. В крайна сметка си в такава позиция, че каквото и да беше закачил горе, винаги щеше да е далеч от комфортна ситуацията ти. Бяхме го коментирали и горе. Въпреки това - на мен лично много ми харесва как изглежда цялата картинка на монтажа ти. Самият климатик също отваря много стаята. Поне при нас, който и да го види за първи път, остава много впечатлен от визията и мащабното тяло на Soyal-a. Надявам се да си намериш твоята настройка на духане и да останеш доволен през зимния сезон. Аз сега пуснах на моя функция ''Самопочистване'' (долу ще пусна видео) и за първи път усетих топлото на този климатик, както и някакви вътрешни шумове - пропуквания. Беше доста топличко и приятно в последните 10 минути от операцията... хаха. Живи и здрави, стискаме си палци за зимата да се представи на ниво!

    ВИДЕО - https://youtu.be/2iWBdTL9724

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #177
    Цитат Първоначално публикувано от presen Виж публикацията
    Здравей, @Данкоу ... Първо честито, със здраве да си го ползваш и наистина много да те топли! Второ - нямам намерение да ти се репча или критикувам за избор на климатик или ситуацията в която си поставен с разположението на жилището ти. В крайна сметка си в такава позиция, че каквото и да беше закачил горе, винаги щеше да е далеч от комфортна ситуацията ти. Бяхме го коментирали и горе. Въпреки това - на мен лично много ми харесва как изглежда цялата картинка на монтажа ти. Самият климатик също отваря много стаята. Поне при нас, който и да го види за първи път, остава много впечатлен от визията и мащабното тяло на Soyal-a. Надявам се да си намериш твоята настройка на духане и да останеш доволен през зимния сезон. Аз сега пуснах на моя функция ''Самопочистване'' (долу ще пусна видео) и за първи път усетих топлото на този климатик, както и някакви вътрешни шумове - пропуквания. Беше доста топличко и приятно в последните 10 минути от операцията... хаха. Живи и здрави, стискаме си палци за зимата да се представи на ниво!

    ВИДЕО - https://youtu.be/2iWBdTL9724
    Благодаря. Аз още не живея там, където е климатика. Утре ще ходя обаче да ми слагат комарници на прозорците и пак ще го пробвам. Убеден съм, че ще ти бъде много топло с него зимата. А сега мисля да погледна и секцията във форума за перални, защото следващата ми покупка ще е именно пералня със сушилня. Лека вечер!

    Какво всъщност се почиства с тази функция, която си заснел?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #178

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от Данкоу Виж публикацията
    Какво всъщност се почиства с тази функция, която си заснел?
    Питата на вътрешното тяло, като процесът е следния (по-разбиращите да ме поправят) - климатикът почва да работи усилено да охлажда питата до състояние на заскрежаване, след което шоково започва да работи в режим отопление, за да размрази питата. Чрез отделения конденз става въпросното ''самопочистване''. По този начин се смята, че акарите, прахта и всякакви подобни боклуци се отмиват от питата и в помещението ще влиза по-чист въздух. За два месеца при мен не се беше събрало много, тъй че беше по-скоро превенция. Хубава вечер и на теб!

    Извън темата за климатиците: Ако търсиш комбиниран уред за пране и сушене - съм безсилен за препоръка. Ако обаче търсиш добра пералня на добра цена, нашето Beko е топ - https://youtu.be/gHe34uFW7Xo. При нас всичко беше Gorenje, но в рамките на половин година всичко взе да се скапва. За този бранд не искам и да чувам вече. Сега преминаваме към Beko (хладилник/миксер и не знам си какво др.) и сме много доволни на този етап. Все пак изборът си е твой. Успех!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #179

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравейте! Време е за малко впечатления от топлото духане на Soyal-a. Започнахме много зле сезона. Климатикът не беше пускан повече от месец. Навън температурите паднаха драстично тия дни и етажът взе да изстива. Навън е от 6 до макс 14 гр. през деня. Та, пускам гарията... на 23 гр. на макс духане (не турбо). Стоя, стоя... чуди се, чуди... тръгна да духа. Има-няма 5 минути и спре. Оставих го... този не тръгва. След 30 минути му вдигнах температурата на 26 гр. - пак по същия начин. Тръгне-спре. Какви ли не мисли вече ми минаха през главата. Как пак не случих на климатик и темп подобни. Жената този път подходи "по-рационално", като заръча да му дам време "да се климатизирал". Викам - нямам време. Студено ми е! В стаята е 18-19 гр. и искам това да се промени. Жегнах го директно на макс 30 гр. Почна да духа зверската около 10 минути и пак спря. Вече бях на 99,9% сигурен, че има проблем и белите косми по главата ми увеличиха броя си. Някак си се примирих и решихме да си лягаме. Оставих го на Medium скорост и 25 гр. В съня си вече ходех за рекламации, връщане на пари и взимане на някакви конвектори за отопление.

    И чудото стана. Събуждам се към 5 часа сутринта - холът и детската (срещу климатика се намира) затоплени супер приятно, а Soyal-ката си работи, та дим се вдига. Отворена е стаята и към другата спалня, като и там се усеща работата на климатика. Та, така хора... Тревогите ми май бяха напразни и очевидно му е трябвало време "да се климатизира". Отоплявайки хол, детска и спалня (на този етап) - общо около 45 кв.м., настроен на 25 гр. и Medium духане, като консумация тръгва от 720-650 вата, най-много държи на 520 вата, най-ниско днес го видях на 430 вата. Офф-ка от време на време, но не мога да му хвана ватовете на които го прави. Разбирам че офф-и, защото спира да духа и да издава какъвто и да било шум вътрешното тяло. Лепих се да видя турбината и тя спира. И все пак... Най-важното е, че вкъщи е топло и семейството на този етап сме много доволни, макар да ми изкара акъла в началото. Дано и в минусовите температури да се представи така отлично.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #180

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Хахаах, много описателно, браво!
    Явно му трябва повече време да пресметне на каква мощност да кара.
    Абе минимумите на Грее не са им силна страна.
    Иначе с туй въшно и с туй вътрешно ако не топли, то значи климатиците изобщо не стават за отопление.
    Сега ще ОФФ-ка, при по-студено ще е по-добре мисля.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 37 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree GWH12UB
    От KI_YOOU във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 576
    Последно: 26-01-22, 11:02
  2. Gree 12 BORA GWH12AAB WI-FI / K6DNA4A
    От A40 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-21, 01:29
  3. Gree GWH24AAD-K6DNA4A
    От GearBest във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-18, 18:41
  4. GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown
    От georat във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 63
    Последно: 17-07-18, 11:38
  5. GREE I Crown II GVH24AK-K3DNC6A
    От P.Hristov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 23-02-17, 22:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе