Страница 31 от 37 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 548

Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    15
    #451

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Ами моят е Soyal, на дистанционното си ги има всичките функции, които krasio_79bs има на неговият App, но на моят App ги няма. Всичките са на последна версия...
    https://ibb.co/4TK3zBQ

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #452

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравейте, колеги. Да кажа, че и аз се престраших да направя това с корекцията. След което в хола и детската вече правеше фурна настроен на 22 гр., реших да експериментирам. Спрях климатикът в по-далечното помещение. Отворихме вратата - настройка 22 гр., външна около 0 -та - общо 55 кв.м. Резултат - там, където е клматикът и в детската - 22 гр., в далечната спалня 20 гр. Бачка си на 500-570 вата. Вечер в малките часове съм го засичал и на 700 да качва. Под 0-та едва ли ще докараме тези градуси, но на този етап сме доволни.

    Колкото до приложението. Очевидно Gree не смятят, че високият им УЖ клас климатици се нуждаят от подобни екстри в мобилното си приложение. Това е поредно доказателство за проблем в цялата философия на бранда - Бора има повече опции в приложението си от Соял/Корона

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    146
    #453

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Да ти кажа някои от екстрите са напълно безсмислени. Тая първата уж за свеж въздух едва ли изобщо работи. Екс Фан работи само на режим охлаждане за обдухване на вътрешното тяло. Целзий/Фаренхайт също е безсмислено сложена според мен. Отопление на 8 градуса ...?!? Другата с доларчето и тя е само за режим охлаждане за някаква икономия. Айде елхичката е за йонизатора. Нея пък така и не открих как се пуска от самото дистанционно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #454

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    @krasio_79bs , да... напълно съм съгласен, че голяма част от нещата са безсмислени, но все пак - това с иконата за температурата според вътрешното тяло в стаята е определено полезна опция. Дава ясното, какво аджеба си мисли климатикът, че е сътворил с работата си. Странно е както и да го мислим. Включвам се да предупредя ползвателите на Соял да забравят да ползват в режим отопление функцията ЗАСИЧАНЕ НА ХОРА В ПОМЕЩЕНЕИТО и съответно намалянето на консумацията. Не я намаля, а просто държи около 17-18 гр. в помещението. И така една сутрин осъмнахме в един стабилен хлад. Та, няма абсолютно никакъв смисъл да се ползва зимата. По-добре си намалете градусите и си го оставете на макс вентилатор и струя навсякъде, защото на него съм забелязал, че работи най-адекватно. На 4 и 3 също, но там пада доста повече време на 500+ ватове. Забравете и за ауто-то зимата. Вкарва климатика в едни безумни цикли он-офф. Вдига едни 1300+ ватове. Почне да духа една горещина, та се не трае. Офф-не, защото в половината хол е парник и това се повтаря на интервали.

    Мисля, че вече му хванах цаката на моя Соял. В общи линии климатикът бачка. Здрава машина е. Справя се идеално с отоплението, затворен в 30-35 кв.м. В по-мека зимна обстановка, както писах и по-горе, може и с повече да се справи. Има мегдан, тъй като на 800 вата духа много (дразнещо) топла струя. Демек има бая потенциал машината и смятам, че зимата ще ми е топло, макар големите ми топлозагуби, гарнирани с никаква изолация и 3 външни стени. Следващата ми инвестиция трябва да е точно в насока - изолация. Ако търсите икономичност и ниски сметки за ток зимата - това не е вашият климатик. Лятото пък стигаше до 70 вата като минимум. Бях платил 20 лв. за два месеца тогава. Абе, нещУ страшнУ е тоя Соял... хах. Поздрави и хубава вечер на всички!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    15
    #455

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    В крайна сметка според теб на 2 степен или на макс да го държим най-добре на отопление.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #456

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    @Maldin1 , здравей! Ситуацията при всеки е супер индивидуална. Зависи от монтаж и т.н. На отопление в моя случай - най-адекватните скорости са 4 и 5 (6 е турбото) по дистанционно. Вечер го оставям на някоя от тези скорости с функция да духа автоматично на ляво и надясно. С изключен подгрев съм на този етап. Няма спиране по цял ден и така.

    На охлаждане може да си правите каквито желаете експерименти. Лятото при мен беше през по-голяма част от времето само на тих режим и ми беше достатъчно за целия етаж. През най-големите жеги си позволявах 2 степен на духане. И това е в общи линии.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #457

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравейте.
    Наскоро взех един Gree Pular GWH09AGB/ K6DNA1B , който тепърва разучавам и ще напиша мнение, когато дойдат минусови температури.
    На първо време забелязвам, че поддържа по-висок минимум от описания в характеристиките и е по-скоро в он-офф режим. Това може би се дължи на сравнително топлото време. Ще ъпдейтна в идните седмици и месеци, ако някой се интересува.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #458

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Не е от топлото времето.
    Направи си тема за модела че няма нищо общо с този двата от заглавието.


    https://gree-bulgaria.com/manuals/se...9_12_18_24.pdf

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    9
    #459

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Един върпос малко извън темата,но как точно виждате тези минимуми,от документацията/спецификацията( и къде точно) или чрез измерване при ползване?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #460

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Измерване с електромер, енергометър и други дето показват моментна консумация.
    Документацията рядко отговаря на истината!
    Даже на енергометрите не вярвам много. Единият ми се обърка след спиране на тока. След ресет се оправи - боклуци са и те ама ...
    В един момент бях накачил електромер(истински), 2 енергометъра и един амперметър шунтиран да показва в kW едновременно.
    И кой от тези показва вярно, никой не знае, няма и кой да го докаже.
    Ориентировъчно показваха с разлика максимум 20-30W.
    Този пост е редактиран от zxc0; 30-11-21 в 02:03.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #461

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Може ли някой със Soyal да провери дали достъпва климатика през GREE+ приложението, извън домашната WiFi мрежа? При мен се връща грешка. Всичките ми WiFi дажджи, включително и LED ленти и контакти, нямат проблем да се достъпват от интернет, но не и Soyal-а. При това положение е безсмислено климатикът да има WiFi.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    150
    #462

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Нямам проблем с управление извън домашната wifi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #463

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Колега,аз съм с Короната,но и на мен пред месец ми даде грешка приложението(вътре директно ми пишеш някаква грешка). Просто резетнах wi-fi -то на климатика и отново си свързах телефона към климатика,все едно първа инсталация и се оправи. Гледай климатика да не е към 5 Ghz wi-fi каот го рекънекваш.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    15
    #464

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравейте, колеги
    Появи ми се един проблем със Soyal-а...Цялата стена зад външното тяло е мокра, досега беше само зад тялото, но днес гледам е намокрило етаж и половина надолу. Някой да има идея от какво може да се дължи това?

    - - - - - - - - - -

    Здравейте, колеги
    Появи ми се един проблем със Soyal-а...Цялата стена зад външното тяло е мокра, досега беше само зад тялото, но днес гледам е намокрило етаж и половина надолу. Някой да има идея от какво може да се дължи това?

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #465

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Maldin1
    Направи снимки отдолу и отстрани на външното тяло, да не гадаем от какво може да е .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 37 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree GWH12UB
    От KI_YOOU във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 576
    Последно: 26-01-22, 11:02
  2. Gree 12 BORA GWH12AAB WI-FI / K6DNA4A
    От A40 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-21, 01:29
  3. Gree GWH24AAD-K6DNA4A
    От GearBest във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-18, 18:41
  4. GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown
    От georat във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 63
    Последно: 17-07-18, 11:38
  5. GREE I Crown II GVH24AK-K3DNC6A
    От P.Hristov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 23-02-17, 22:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе