Страница 6 от 37 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 548
Like Tree241Одобрявам

Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #76

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #77

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Сашо може би трябваше да уточним, че ако сравняваме Сояла като нова машина то трябва да я сравняваме с друга нова машина от същия клас и същия номинал, поне на мен тази на снимката не ми се вижда нова. Аз съм с к2у с R32, избора на R32 беше в това че донякъде гарантира че машината не е работила или залежавала някъде с години. Или е сбирана от 5-6 машини и от там да се получават различия в сглобките. С климатиците взе да става като с колите 2у. И като включим Бай Булгар да ги прай и продава с манталитет на НЕтърговец, поддръжката е у канала. Към момента няма висок клас сглобки за около 1500(9-12-ки). затова и дадох линка да се види и какви са цените там, тоест при една много добра логистика и поефтиняване на транспорта можеше да го видим Този Соял на около 1000 лева с печалбата на вносителя. Тогава си става супер като цена/качество. Аз видях нов внос митсубиши 18-ка с външно 23 кг. Колкото и пластмаси да има вътрешното се стига до момент където трябва да признаем че е вложено и в ТО.


    Казах че съм с панасоник, но Ако трябва да направя избор м/у Сояла за 1000 лв( 1600) и панасоник хиитчардж за 5к или урурусарара за 5к няма да се замисля, в комфорта влиза и рентабилност и дурабилност и цена близка м/у 2-та продукта а не 3-4 пъти. Е ако последдните 2 модела дойда с КОП 15 при минус 15 е друга бира.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #78

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Това е изпарител на уруро....

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #79

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    тази цена на Сояла в китай не ми се вижда легитимна ,някакъв нонейм търговец ,на снимката само вътрешно тяло ( ако е само за вътрешно мога да се съглася ,там някъде ще е в китай )

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #80

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Алекси, и на мен ми се струва ефтинджос обаче:
    1. Фирмата е Зухай енкорпоратион-

    • FOB Port: zhuhai

    2. горе вдясно има сейлс манаджер
    Contact Supplier:
    Mr. Rong, Roman
    Sales Manager
    3. най отдолу като скролнеш на шипмент

    Shipping Information:


    • FOB Port: zhuhai
    • Lead Time: 30 - 60 days
    • Dimensions per Unit: 187 × 81 × 94 Centimeters
    • Weight per Unit: 59 Kilograms
    • Units per Export Carton: 1
    • Export Carton Dimensions L/W/H: 187 × 81 × 94 Centimeters
    • Export Carton Weight: 59 Kilograms




    Contact Supplier

    Gree Electric Appliances, Inc.of Zhuhai

    Address: Jinji West Road, Xiangzhou District, Zhuhai, Guangdong, China (519000)
    Tel: (86 756) 8614883 (86 0756) 8668004
    Fax: (86 756) 8614998
    Mobile: (86)16675684969


    59 кила за вътрешно с опаковка ми се вижда много, 32 кила картон и стиропор,
    ама 37+17=54+5 кила картон и стиропор по ми идва логично поне на мен
    Може би и затова е 0т 100-500, тоест при големи поръчки само на вътршно 100 доларес, може и само външни и затова е ОТ и ДО. Нямам време да ги зачекна за инфо, ама първия ми въпрос ще е дали имат нещо от този бранд(соял) или подобно което могат да предложат но в две нива 2-2,2 киловата номинал на отопление и другия около 2,5кв. Ние имаме глад за такива машинки. На второ четене обаче не ми е ясно дори и да са два пакета дълбочина или дебелина на пакета 187мм.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #81

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    поръчвай колега недей спами темата с подобни глупости .. това няма как да е цената за цял климатик
    gurcayy одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #82

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Интересувам се от GREE SOYAL. Знам, че е нов модел, но ако някой от форума го има моля да сподели мнението си за него.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #83

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравейте. Някой не е ли вече сложил новия Соял. Интересува ме от към минимал. Дават го 130вата, за 12-та и 220вата за 9-ката, ако не бъркам нещо. За мен е важно това.
    mystikalrs одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #84

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравейте, климатика е закупен и от двата избрах Короната. Ако иска някой модератор да промени името на темата да е за Соял-а,че като гледам ще е актуално за в бъдеще .

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #85

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    И как е Короната?
    Радва ли те?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #86

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Ами нямам преки наблюдения,още не се ползва,евентуално зимата ще дам отзиви . Като визия е уникална("заспа" на сива стена ),дано и като работа да е така.

    П.П. Малко късно намерих сервизното на по-новата Корона,там на отопление е дават по-шумна от Сояла,но пък във темата е дават супер тиха,че била на живо. Та само това малко ме обърква,ама зимата ще се види
    Този пост е редактиран от kiril30; 08-05-21 в 08:21.
    mimojef одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #87

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Някакви впечатления от Сояла ? Беше позахладняло не го ли пробва на отопление ..

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #88

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Някакви впечатления от Сояла ? Беше позахладняло не го ли пробва на отопление ..
    Ами аз избрах Короната , Сояла май още никой не се е "престрашил" да си купи

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #89

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Добър вечер на всички. Първо - разкарах злополучния SAMSUNG AR12TXHQASINEU и монтирах, след страхотна оферта GREE SOYAL - GWH12AKC-K6DNA1A за отопление вкъщи. Второ - обещах на @achovd да споделя първи впечатления. На него благодаря за отношението и препоръките! Бях готов за едно Хитачи Акебоно, но в последния момент Сояла изкочи, но това е съвсем друга тема. Дано не съжалявам за избора си. Започвам с 5 години гаранция, което си е ок, като имам задължителни годишни посещения. Ще ги преживея.

    Монтажът продължи около час и половина, тъй като имах и заложен демонтаж на стария. Техниците бяха точни, като следях за вакумирането. Голямата изненада беше като видях външното и вътрешно тяло на Сояла. Външното тяло прилича на един огромен полиран тулуп. Попитах ги каква е тая 18-ка в хола ми? Гледах, дали не са сбъркали големината, но не... 12-ка от железо и ламарина. На големина и тегло е близо х2 сравнен със Самсунга ми от Метро. Просто си личи, че става дума за друг клас техника, макар и тя да е от нетачените от голяма част форумци тук. Бях предупреден, че външното тяло зимата ще тече много и да си подготвя тава, защото имало много отвори в доланата част.

    Черешката на тортата обаче си остава вътрешното тяло. Отново огромно, сравнено с нефелното вътрешно телце на Самсунга. Горната част на вътрешното тяло на Сояла е цялото в дупчици, което не знам - плюс ли е, минус ли е... Някой по-запознат да се изкаже. Вакумираха по моя засечка - 15-20 минути. Сложихме дистанционното и тръгна...



    Направих няколко снимки, които се надявам да ви ориентират малко в систуацията. Сега с впечатления от работата. Вкъщи беше станало около 40 градуса, тъй като всичко беше отворено по време на монтажа, а навън е отвратителна жега. Човекът сложи климатикът на 18 гр. в режим охлаждане на максимална степен на обдухване. Ами... вътрешното тяло помисли малко и като отвори онази паст, и като духна оня' тиферич. Жената каза, че това зимата може да го ползва за сешоар на топла струя. Беше мнооого силно. В стаята буквално стана вихрушка. За дженк ставаше, но за комфорт - абсурд. Така работи, докато монтажниците не си тръгнаха и не взехме да чистим след тях.

    След това си му сложих ватметъра и разходките (мисля да приключа скоро с тях) до него започнаха. В режим "Турбо" на охлаждане и зададени 24 гр. на ДУ - ватемтъра не успя да качи повече от 780 вата. На максимален вентилатор качи най-много до 580 вата, но и двата режима са просто нетърпими. След като разцъкахме дистанционното, намерихме нашата настройка. Минимален вентилатор, клапата - максимално горе, вътрешните клапи - въртящи се постоянно в дясно и ляво едновременно. И Сояла заспа на 400-450 вата. Точно сега отидох до ватметъра да погледна, след около 3 часа работа - показва 327 вата. Ако го оставя да работи постоянно или затворя някоя врата, може и още надолу да слезе. Не знам. Рано ми е да давам някакви кардинални заключения. Настроен е на 25 градуса, в помещенията е 26-27 гр. Навън е около 29-30 гр. В момента той се намира в хол, охлаждащ него, две спални помещения и коридор. Ами, да Ви кажа - доволен съм! Може да не икономичен, но пък си върши работата. За мен това е най-важното. Силно си стискам палци и зимата да ни стопли, че в противен случай - лошо. Стискайте ми палци!

    п.с. Инсталирах си и мобилното приложение на Грий. Вързах го. Стана много бързо и лесно. Сега действам с климатика само през телефона. Като минус отчитам грозната жълта лента, свързваща вътрешната и външното тяло (тръбния път). Ще търся начин да я скрия с нещо много скоро. Просто не се връзва. Навън разхладня - вече е изключен. 4 общо някъде поработи, утре пак... хаха
    Този пост е редактиран от presen; 01-07-21 в 22:23.
    Jack Krauser и mystikalrs харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #90

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Сложи едно парче сива тръбна изолация върху тръбния път, и ще изглежда добре.
    Дупчиците по панела нямам идея как ще се чистят, когато след известно време се напълнят с прах.
    Може би ще трябва панелът често да се сваля и да се мие.
    На мен много ми харесва дизайнът на вътрешното, а и климатикък като цяло.
    Очаквах обаче, че ще духа по-слабо...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 37 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree GWH12UB
    От KI_YOOU във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 576
    Последно: 26-01-22, 10:02
  2. Gree 12 BORA GWH12AAB WI-FI / K6DNA4A
    От A40 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-21, 00:29
  3. Gree GWH24AAD-K6DNA4A
    От GearBest във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-18, 17:41
  4. GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown
    От georat във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 63
    Последно: 17-07-18, 10:38
  5. GREE I Crown II GVH24AK-K3DNC6A
    От P.Hristov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 23-02-17, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе