Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 92

Hitachi RAS-SC22X

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #1

    Hitachi RAS-SC22X

    От една седмица ползвам този модел климатик хитачи и искам да споделя впечатления за модела.

    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27°C в помещението)
    Охлаждаща мощност: 2.2 kW (0.5 ~ 3.3), 7509 BTU (1700 ~ 11263)
    Консумирана електроенергия: 360 W (70 ~ 880)
    EER: 6.11

    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20°C в помещението)
    Отоплителна мощност: 2.5 kW (0.5 ~ 6.1), 8533 BTU (1700 ~ 20819)
    Консумирана електроенергия: 395 W (65 ~ 1490)
    COP: 6.33

    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура (20°C в помещението)
    Отоплителна мощност: 4.4 kW, 15017 BTU
    Консумирана ел. енергия: 1.32 kW

    Параметри на климатизатора при -7°С външна температура (20°C в помещението)
    Отоплителна мощност: 3.9 kW, 13311 BTU

    Параметри на климатизатора при -15°С външна температура (20°C в помещението)
    Отоплителна мощност: 3.7 kW, 12628 BTU

    Екстри:
    - Система за почистване на праховите филтри и събиране на отпадъка в контейнер
    - Йонизатор
    - Сензор за замърсен въздух в помещението, активиращ йонизатора автоматично при нужда
    - Антибактериален филтър, който е консуматив и няма да го ползвам.

    Външното тяло тежи 36кг и е заредено 1190 грама фреон. Вътрешното тяло тежи 11кг и предния капак се отваря в работен режим.

    Климатика работи в помещение 14м2 / 35м3 използвано за кухня.
    Помещението е на последен етаж, панелно строителство, има една и половина външна стена с външна изолация 5см EPS, една стена граничеща със стълбище и междуетажно сервизно помещение (неотопляемо), всички стени и тавана имат вътрешна изолация от 5см вата и гипскартон. Пода е теракот без изолация с усвоен балкон като жилището на долния етаж не е с усвоен балкон, съотеветно моя под където е бил балкона е по-студен от останалия под.

    Преди хитачито в същото помещение работеше Daikin ATXS25E Siesta, който се справяше отлично с отоплението дори до -15 градуса.

    Минималната отдавана мощност в режим отопление, посочена по-горе в параметрите не е вярна. Аз не успях да постигна по-ниска консумация от 380W. При тази консумация климатика се изключва.
    Тествах режим отопление при 7 градуса външна температура, 18 градуса в помещението и зададени 20 градуса на дистанционното, тоест симулация на условията от каталожните данни. Климатика работеше он-офф като изключваше компресора при около 400W.

    Максималната измерена консумация в режим отопление на максимални градуси и макс. скорост на вентилатора е 1540W което съвпада с каталожните данни, въпреки че не знам колко е отдадената мощност. Максималната температура на изхода на вътрешното тяло при тези условия достигна 51 градуса.

    Климатика поддържа 23.6 - 24 градуса при зададени на дистанционното 25, като средната консумация за 24 часа е 425W като външната температура беше от -2 до 5 градуса.
    За сравнение сиестата при същата външна температура и зададени 23 градуса поддържаше 23.6-24.5 и консумацията и беше 390W.

    През последната седмица имаше мъгла при температура -2 градуса и всичките ми климатици дефрсотваха малко по-често от обичайното, но хитачито го правеше по часовник на 60 минути точно в :00. Два от дефростите слетобяда бяха през 90 минути като външната температура се беше покачила до 0 градуса. При всички дефрости истичаше много вода и не бяха напразни. Дефростите са много шумни, звука наподобява шуртене на вода, свистене и пуфтене.

    Загубите в трансформатора при консумация по ватметър, включен в 230V и енергиен монитор Npower https://www.npower.com/home/help-and...ergy-monitors/, включен индуктивно на 100 волтовата верига са значителни. Когато на 230V верига консумацията е 440W, на 100V верига консумацията е 390W.
    При стендбай режим, когато е достигната зададената температура и компресора е изключил консумацията на 230V е 15W.

    При преминаване в OFF поради достигната температура в помещението, климатика изчаква 3 минути преди да стартира компресора, дори и да задам веднага по-високи градуси от дистанционното.
    Сензора за стайна температура е много точен и изключва ситемата при достигане на 25.5 градуса горе при климатика, като в помещението градусите са 23.5. За сравнение FD25VABH счита за достигната температурата в помещението, когато горе при сензора му градусите станат с 2 над зададените на дистанционното.
    При OFF не вдига клапите нагоре, при дефрост ги вдига.

    Степените на вентилатора са 4 и ауто, като най-слабата е поносима но не и безшумна, сравнено с FD25VABH. На ауто рядко сваля вентилацията на най-ниска степен, през повечето време духа силно.
    Не препоръчвам климатика за помещение, в което ще се спи.

    Йонизатора не съм сигурен как точно работи, разлика с включен и изключен йонизатор не забелязвам.

    Външното тяло е много тихо, за разлика от сиестата, която махнах поради шумното външно тяло и желанието ми да тествам прословутите машини на 100V с нисък минимум.
    Дистанционното е чисто ново в кутия с найлонче на дисплея. Лесно за употреба.


    Климатика не съвпадна с очакванията ми, най-вече ниския минимум и икономията на ел.енергия.
    Ще го тествам и на по-ниски температури.

  2.  
     
  3. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #2

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Да не вземеш да върнеш сиестата сега,уж коп над 6 уж минимум 65w пък реално нещатата излезнаха други....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #3

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Няма връщане, сиестата е продадена.
    Уж коп 6 и минумум 65W ама на думата "уж" втората буква е объркана

  5. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #4

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Вярна си е

  6. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #5

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Колега, адмирации за изчерпателния пост и най-вече за пълната обективност, която като обикновени потребители, няма как да научим от търговците.

    От любопитство, би ли споделил , колега, дори и само ориентировъчно тази Мидея на какви цени се търгува? Не мога да си обясня, защо масово крият цените.....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #6

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    1300лв в перфектно визуално състояние. Вътрешното тяло боядисано, измито до блясък, една прашинка не можеш да видиш. Външното тяло леко надран горния капак, ламелите на топлообменника не са смачкани, измито, обслужено. Както казах дистанционното е чисто ново.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #7

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    според мен не работи машината нормално по някаква причина.. че то 400 вата му е номинала как ще изключва на 400 ..

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #8

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Явно съм късметлия. FD на ауто вентилатор ми изключва на 950W, преди имах един дайсейкай 6 дето изключваше на 350W.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #9

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    дали ти е верен уреда се чудя аз щото както писа на ЛС на 400 вата духа с 34° което е малко сега както е топло ти имаш едни минимум 2кВ топлоотдаване при 400 вата консумация ,трябва да духа горещо .. друг ватметър намери и пробвай

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #10

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Имам 3 различни марки ватметри разликата е +- 10W
    С енергиен монитор Npower го мерих също. Дори го мерих след трафа. Това е консумацията.

    На 400W духа 34 градуса, но въздушния поток хич не е слаб.

    П.С. Сутринта изключих всичко в къщи без хитачито и хладилника, след 2 часа се върнах в къщи и ватметъра беше отчел 0.8kWh а електромера на енергопро 0.9kWh

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #11

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    ...ако компресоа не е с изключване на единия цилиндър, за тея 65 вата по тетрадка не се надявай...при мен Саньото е с мин.120вт.,но по-малко от 175вт.(барабар с трафа) продължителна работа не съм го виждал да падне...но все пак това са 40вт. разлика и за мен са приемливи...но много зависи и от външните условия(температура)...сега в реално време(докато пиша) вън температурата е +15гр и работата му коренно се променя...тръгва от 34вт., вдига до 300вт. и работи така около 3 минути на ТАЯ мощност след което изключва, почива около 3 мин и пак така...ако сега наскоро съм го монтирал климатика естествено оставам с впечатление за висок минимум...но при теб има 'рецидив'-вече това е трета клима-не знам какво да кажа?!?
    Този пост е редактиран от teon; 19-01-15 в 16:42.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #12

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Дайкина си работи с минимума от документите. Мицубишито на ръчен вентилатор степен 1 или 2 работи на 330W продължително време,a отдавания минимум по документи е 1.5kW
    Много хубаво, че при теб е 15 градуса, но при мен е 7 в момента. Дайсейкая изключваше при 350W но не съм имал възможност да го тествам при ниски външни температури, защото го замених с мицубиши (най-ниската беше 5 градуса).

    Аз не търся 50W минимум на хитака, но поне да намали на 200W като му стане топло. А той работи на 450, намали до 380-400 и изключи.

    Ако има други потребители с хитачи на 100V моля да кажат при каква консумация изключва компресора и дали изобщо изключва.
    Номинала на SC22X е 395W и излиза, че климатика си работи само на номинал и не може да слезе под него. Нещо като конвенционалка.
    Интересно дали тоя модел е така или има нещо нередно в моя екземпляр.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Мисля си, дали мястото на монтаж на машината не е проблемно, ако на нея нищо и няма..Цъкни една снимка да видим.Мисля си, дали като тръгне да топли машината, не се вдига прекалено бързо температурата покрай нея, от там на входящия поток и да няма време да реагира със сваляне на консумацията.Може да имаш прекалено топъл таван.Това лаическо разсъждение, де, не казвам, че е вярно.То моето ХИТАЧИ слиза до по-ниска консумация от 300 вата, не ми се вярва това да не може.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #14

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    edi1, ето снимки тук и тук

    Пробвах клапите на всякакви настройки - нагоре, надолу, 60 градуса, 45 градуса, наляво, централно, в дясно. На тавана при климатика точно пред сензора е 25.5 градуса, когато изключва. На дистанционното е 25 градуса. То при това положение винаги долу в помещението ще е 1-2 градуса по-студено. Аз за това го държа на 25 градуса.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Вярно бе, голяма съм тиква, нали и аз ги гледах. Бая близо е до тавана, това също може да е причина, освен бързото вдигане на температурата около него.Аз отдавам факта ,че не слиза под 380-400 вата на мястото на монтаж до трегера, наличната изолация на тавана и малкото отстояние от тавана.Засмуква бързо по-топъл въздух и няма време за реакция да работи при по-ниска консумация

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 20:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 22:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 17:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 14:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе