Страница 60 от 63 ПърваПърва ... 10505859606162 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 939

Hitachi 35 PSA/WSA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #886

    Hitachi 35 PSA/WSA

    Вижда се из темите, че всяка марка си има някакви дертове. Въпросът е кой с какво може да се примири и с какво-не.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #887
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Вижда се из темите, че всяка марка си има някакви дертове. Въпросът е кой с какво може да се примири и с какво-не.
    Така е.
    Зора е докато свикнеш.
    Примириш ли се, значи си свикнал. И в секса е така

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #888

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    ....И в секса е така

    Даа....., и там хлабината на Фтулката е важна,
    но пък ако “машината” шуми тресе и духа повечко не се оплакваме....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    26
    #889

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Пускам сервизното ръководство за тази серия, ако вече е пускано из страниците ще прощавате.

    https://drive.google.com/file/d/14Hu...saQiuJQ_r/view

    На стр.47 има инструкция за разглобяване на вътрешното тяло, от полза е и на 97 стр. диаграмата за такива като мен.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #890

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Това не е сервизното за този модел.

    Тези, които ще сменят втулки и ще правят ремонти ако може да направят фотоотчет на интервенцията.
    Ще помогне много на другите.
    Този пост е редактиран от fantoms; 30-03-20 в 17:39.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    26
    #891

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Аз се пробвах вчера и не успях

    Но може някой да му е полезен моя неуспех, поне да има база за сравнение, а и може да спести време с някои процедури.

    Първо се маха капака който е на две пантички пластмасови.

    След това предната част на кожуха е на пет винтчета отпред видими и две скрити под гумички(не ги снимах защото се подразбират и се виждат.

    След това на psb-то има метално капаче което също се демонтира с един винт(пак е видимо)

    Сега вече може да се имъкне предната част на кожуха - в дясно и ляво има щипки





    Внимателно.

    Следва целия крепеж над топлообменика с горната чистачка

    Маха се кабела на моторчето на чистачката и сензора се вади





    Има и винтче в ляво



    Държи се още на три щипки към задната част на кожуха, които не се виждат и не снимах за съжаление, но ако прокарате ръка по горния ръб отзад се усещат местата им.(това успях да го открия почти накрая, но не е зле да се махне още на този етап)

    Следват един пластмасов водач, където е едно от винтчетата на предната част на кожуха и пластмасово капаче



    psb-то, което е на 2 винтчета





    Вържете го към тръбата на конденза, както Алекси беше предложил. Аз импровизирано вързах и една месина - абе гледайте така да го направите хем да не виси на тънките кабелчета, хем да не пречи.
    Аз махнах и една пластмасичка водач за захр. кабел, понеже ми пречеше



    Капачката в ляво над втулката на турбината е с едно винтче




    После капака над мотора в дясно

    1во винтче


    Второто е с труден достъп, ако не сте махнали ваничката . Аз ваничката не успях, но винтчето с тънка дълга отверка успях да го развия




    И метална скоба, която държи пластмасовата капчка - 3 винта



    И тук запецнах. Винтчетата към топлообменика, както се вижда, са корозирали и са спекли, едното успях да развия, другото не можах, нямам екстрактор, а и мястот само с тънка отвертка е достъпно или трябва да се кривят медните тръбички, които пречат, може и да се разпробие, но ме достраша да не повредя топлообменика. Без махането на тази планка не успях да извадя пластмасовата капачка и го събрах пак.

    Ако правите процедурата, не е зле да си записвате всяка стъпка подред, за да не се чудите после кое къде е, а и по една снимка не е зле да се прави от такива като мен които за първи път разглобяват.



    Също така всяка част която демонтирате, оглеждайте хубаво и от всички страни къде и как е захваната, даже с фенерчето на телефона или ако имате подходящо друго - виждат се повече неща. И внимателно с напъването на пластмасите. Не е задължително и точно в този ред всичко да се прави. Ако нещо бъркам някой друг ще ме поправи.
    Този пост е редактиран от batkovan; 07-05-20 в 17:53.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #892

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    така ,тия корозиралите не се развиват .. до тук добре си се справил и си свършил почти всичко - маха се последователно капака с пантите ,предния панел ,прахосмукачката и ваната както и кутията с електрониката ,следва вадене на турбината - развиваш топлообменника отляво има 2 винта ,турбината се държи към оста на мотора с 1 болт - на нея липсва едно звено ,през което се бърка внимателно и се развива болта ; след това надигаш топлообменника отляво до степен да издърпаш турбината наляво докато излезе цялата - медните тръби са гъвкави нищо няма да му стане ; в тоя момент откачаш кабела на мотора ако вече не си го направил - на букса към електрониката е ; мотора се вади като пластмасовия му кожух се издърпва първо нагоре има 2 жлеба които влизат един в друг ,и после в долната част напред така че мотора да се изхлузи надолу - по лесно става ако махнеш предния гумен тампон ; за разглобяването на самия мотор и подмяната на лагерите ако искате напътствия пишете

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    26
    #893

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    така ,тия корозиралите не се развиват ..
    Лъч светлина при мен - щом не се махат кородиралите... че са голямо главоболие .

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    турбината се държи към оста на мотора с 1 болт - на нея липсва едно звено ,през което се бърка внимателно и се развива болта ;
    Ей това не го знаех и не го огледах, турбината иначе имаше място отляво да я изкарам, топлообменика се вдигаше нагоре спокойно, но понеже турбината е свързана с оста на мотора с това болтче, което не знаех и не можах да я издърпам... трябва да поогледам как точно да го достигна, предполагам е най вдясно до мотора отдолу, понеже аз не можах да разбера как да махна ваничката и съм с нея и отдолу на климатика нямам видимост и достъп.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    така че мотора да се изхлузи надолу - по лесно става ако махнеш предния гумен тампон ;
    Това този тампон до мотора ли е

    или е друг?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    за разглобяването на самия мотор и подмяната на лагерите ако искате напътствия пишете

    Точно за това има слава богу добро видео, но мерси за съдействието досега!
    https://www.youtube.com/watch?v=dthIZdf4ROs
    Този пост е редактиран от batkovan; 07-05-20 в 14:02.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #894

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    С каква цел го разглобяваш, почистване или нещо за смяна има.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #895

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Алекси, тези Хитачита са хубави, но имат 2 големи кусура
    - от прахосмукачката за 3 бона няма никаква полза
    - сложили са им от дефектните мотори на Панасоник...

    Batcovan, вътрешното тяло е за тотално почистване, цялото е потънало в прахоляци и мизерии. Ако мислиш да отваряш мотора, само не го прави с чук и отверка, като онзи от видеоклипа, защото има голяма вероятност да стане на парчета.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #896

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Е лагерите са заминали ,оригиналните изкарват максимум 3г .. на моя да сменяни вече 2 пъти ,единия път цял мотор по гаранция а наскоро ги сменях и самите лагери - взех някви словенски да видим ..
    За разглобяването - ваничката се маха и повисва на маркуча за конденза - инак ще пречи .. на едни жлебове е огледай я - след като и развиеш болтовете .. този тампон на снимката ти е задния ,той е недостъпен - трябва да махнеш предния откъм турбината ,след като охлабиш пластмасовия кожух . За развиването на болта на турбината ти трябва дълга кръстата отвертка - 25-30 см .. с тази от снимките ти няма да стане .. Относно мотора - клипа е достатъчно информативен и човека го прави добре с една лека забележка - като тръгна да надига платката след като я разпои ръчка здраво с отвертката отдолу ,само че там има елементи - ако изкъртиш нещо дребно без надписи платката ще отиде в коша ,така че внимателно с надигането и .

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #897

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    На мен окончателно ми мина мерака за твърде скъпи, сложни и накачулени с много глезотии климатици, защото ако се наложи разглобяване на вътрешното, дали за ремонт, почистване, или обслужване, то ти излиза през носа докато разглобиш и сглобиш обратно всички боклуци.
    А ако искаш да имаш чист климатик, вътрешното поне 1 път в годината трябва да се разглобява за измиване...

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #898

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Джак купи си смядовски радиатор .. удряш му един парцал отвън и готово .. климатика не е сложен за разглобяване ,просто колегата не е разглобявал климатик до сега ( щом не знае как е захваната турбината към мотора ,там при всички климатици е еднакво ) .. аз го разглобявам за около 30 мин ,цялата процедура по подмяна на лагери ми е около 2 часа без да бързам с почивките като съм подготвен имам преса за лагери всякакви отвертки поялник и т.н. ,а Панасоник като твоя преди време го разглобявах за 10 мин ,той има 4 болчета на кръст

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    26
    #899

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    За първи път се пробвам да разглобявам вътрешно тяло, но следващият път мисля че спокойно и аз за 20тина мин мога да стигна до там докъдето и предния път, т.к. знам вече кое къде е. Вече от там за болтчето което държи турбината на оста на моторчето пак ще се забавя докато огледам, преценя какво и как. За видеото и мен ми направи това впечатление как чука с отвертката и ще опитам естествно по по-нежен начин без чука и платката как я напъна, помислих, че ще счупи самата платка. Но като цяло е добро да се види кое къде е в моторчето, за такива като мен, които не са го разглобявали..,но дотам да я докарам.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #900

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Джак купи си смядовски радиатор .. удряш му един парцал отвън и готово ..
    Вече съм напълно наясно какъв климатик ще е най-добрият за мен.
    - базов модел
    - трябва да е с тихо вътрешно тяло
    - и с ниски минимуми на охлаждане и отопление, за да не работи както конвенционалка
    - по възможност да е с отварящ преден панел

    Всякакви други сензори, очи, аспирации, екстри и глупости... не мерси. Ако ми потрябва пречиствател за въздух... ще си купя отделен. Ако ми потрябва прахосмукачка... ще си купя отделна за 50 лв.

    --------

    А за платката на мотора си прав. Трябва много да се внимава като се ръчка, да не се изкърти/повреди някой елемент. На моя мотор точно там отдолу има един чип. Първо внимателно се изстъргват пластмасовите чопчета, които държат платката отгоре, след това пак много внимателно се надига отдолу с тънка и плоска дървена летвичка. Аз така вадя платката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 60 от 63 ПърваПърва ... 10505859606162 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 20:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 22:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 17:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 14:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе